Calibra turbo 4x4 yağ basınc sorunu

Ali Yigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.aliyigit.net
herkese cümleten slm ve saygılar,

başımdan geçen bir olayı aktarmak istiyorum, benzer sorunla karşılaşan arkadaşlara belki bi faydam dokunur.

calibrayı alalı 3 ay olmadı, otor ısısı 95 dereceyi bulduğunda rolantide yağ lambası yanıyor, yağ basınç göstergesi de kırmızı çizgiye kadar düşüyordu.

iyi bildiğimiz bir ustaya gittim. yağ ve filitre dedi, değiştirdi sorun aynı, yağ soğutucu tıkalı olabilir dedi, söktü temizledi hava tuttu, sorun aynı devam ediyor.
yağ pompası dedi , parçacıdan bir yağ pompası aldı getirip taktı, değişen bişi olmadı.
en son alt yataklar aşınmıştır dedi, karteri tekrar söktü , rektefeci çağrıldı, bir sorun bulamadı yataklar falan iyi durumda dedi. bizim tamirci pes etti.

başka bir tamirciye gittim, yapılanları anlattım. o da takılan pompa arızalı olabilir çıkmasını orjinalini bul getir takalım dedi, çıkma orjinal buldum, götürdüm sorun değişmedi.

bir başka ustaya daha gittim, oda bu motora gti yani kırmızı motorun c20xe yağ pompası olacak dedi hatta çıkma orjinal olması daha i dedi, onu da buldum götürdüm, takıldı , sorun aynı sorun.

Yine iş başa düştü dedim ve nette araştırmaya başladım, c20let motorlarda alman forumlarında benzer sorunlarda z20let motorun yağ pompasını takıp sorunu gidermişler, hatta z20let yağ pompası daha güçlü.

Türkiyede z20let yağ pompası bulmak çok zor önce servise sordum , bir haftaya kadar temin ederiz 900 tl civarında dediler.
çıkmacılar ya yk diyor ya da opel pompası hepsi aynıdır diyor.

sonunda Hepsiopel.com dan schadek marka z20let yağ pompasını buldum 190 tl.
arkadaşlar sağolsun her konuda yardımcı oldular hatta Tolga bey çıkmacıdan yağ süzgeci-borusunu temin edip onu da gönderdi.
taktık sorun çözüldü.

bu arada 5 kez yağ pompası 5 kez yağ ve filitre değişti 5 opelden anladığını söyleyen usta değişti.

Not: z20let pompa ya çevirme ile ilgili her şeyi

http://www.kadett-forum.de/thread.php?postid=462955

adresden bakabilirsiniz her parçanın numarasına varana kadar vermişler.

herkese selam ve saygılar.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yararlı bilgiler için teşekkürler..