Bunu duymuş muydunuz; araba alırken dikkat: arıza lambası hilesi

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
obdyle iptal ettiginde ışık yanıyormu kontagı açtıgın zaman ?? Eger Yanmıyorsa zaten Bir Esprisi yok.Corsa C ön sis için normal ampul takılılıyor.diger ışıklarda onun üzerindeydi yanlış hatırlamıyorsam.ayrıca Biz Opel İçin Konuşuyoruz.Bu konu Genel Bir Konu O yuzden ledle çalışmayan Bir Dünya Airbagli Araba Var.

saracoğlu1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm led li motor arıza lambası kontağı çevirince yanmıyorsa sorun nedir normalde kontağı çevirince yanıp sönmesi mi gerekir

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm led li motor arıza lambası kontağı çevirince yanmıyorsa sorun nedir normalde kontağı çevirince yanıp sönmesi mi gerekir

Vectra için konuşuyorum ama sanırım hepsi aynıdır(En iyi bilgiyi aracınızın kullanım kılavuzundan alabilirsiniz)

Kontağı açında sürekli yanar, motor çalışınca sönmesi lazım.

Yanıp sönmesi veya sürekli yanması bir arıza durumunu bildirir.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
arıza ışığı motor çalıştığı zaman sönmesi gerekiyor kontağı açınca sönüyor ise özellikle vec b lerde hilee var demektir

astra_03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki arkadaslar benim astra g aracımdada motor çalışmadan kontağı açıp birkaç sn ye beklediğimde arıza ışığı sönüyo bundada mı bir hile var peki ?

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki arkadaslar benim astra g aracımdada motor çalışmadan kontağı açıp birkaç sn ye beklediğimde arıza ışığı sönüyo bundada mı bir hile var peki ?

En doğru bilgi kullanım kılavuzunda. Ama Tansu Usta'nın da dediği gibi motor çalışınca sönmesi lazım, kontak açık bekleyince değil.

astra_03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrası g olan arkadaslar sizin araçlardada durum kontağı açıp bekleyişnce sönüyomu yoksa motor çalışıncamı sönüyo nasıl yoksa benim araçta bir hile falan mı var ayrıca bu arıza lambası dediğimiz araba resminin üzerinde anahtar işareti olan lamba demi cevaplarınızı bekliyorum

metar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrası g olan arkadaslar sizin araçlardada durum kontağı açıp bekleyişnce sönüyomu yoksa motor çalışıncamı sönüyo nasıl yoksa benim araçta bir hile falan mı var ayrıca bu arıza lambası dediğimiz araba resminin üzerinde anahtar işareti olan lamba demi cevaplarınızı bekliyorum

Benim astra g de kontağı açınca yanıyor, motoru çalıştırınca sönüyor doğru olanda bu galiba

Oktay-35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambası kontak açıldığında yanar, bir kaç saniye sonra arabayı çalıştırmadan önce söner. eğer sönmeyip araba çalıştıktan sonra sönüyorsa arabada arıza kaydı var demektir. tech2 kaydın ne olduğu öğrenilebilir. silinebiliyorsa geçici arıza kaydı, siliemiyorsa arıza var demektir.

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambası kontak açıldığında yanar, bir kaç saniye sonra arabayı çalıştırmadan önce söner. eğer sönmeyip araba çalıştıktan sonra sönüyorsa arabada arıza kaydı var demektir. tech2 kaydın ne olduğu öğrenilebilir. silinebiliyorsa geçici arıza kaydı, siliemiyorsa arıza var demektir.

Vectra'da böyle değil, motor çalışınca sönmesi gerekiyor. Yinede kullanım kılavuzuna bakacağım akşam; emin olmak için.

...

Evet aynen düzeltmeden önce dediğim gibi,(VECTRA B İÇİN) kontak açılınca yanıyor ve MOTOR ÇALIŞTIĞINDA SÖNMESİ LAZIM. Motor çalışmadan önce sönüyor ise sanırım oynama vardır, yok sönmüyor veya yanıp sönüyorsa arıza vardır.

Son düzenleme: