Buji Önerisi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Boşuna LPG uygun bilmem ne diye bujilere para vermeyin. Paranızı çöpe atarsınız alın normal buji kullanın gitsin. Araçta lpg varsa 20 000 km dedi mi değiştirin. Artınız olur eksiniz olmaz.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boşuna LPG uygun bilmem ne diye bujilere para vermeyin. Paranızı çöpe atarsınız alın normal buji kullanın gitsin. Araçta lpg varsa 20 000 km dedi mi değiştirin. Artınız olur eksiniz olmaz.

Kendi görüşünüzdür saygı duyarım.
Ama verilen paranın boşuna olmadığını kendi tecrübemle yaşayarak gördüm.
Hele ki, bahsi geçen motor, sıklıkla ateşleme bobini sorunu yaşayan bir motor için buji daha da önemli.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendi görüşünüzdür saygı duyarım.
Ama verilen paranın boşuna olmadığını kendi tecrübemle yaşayarak gördüm.
Hele ki, bahsi geçen motor, sıklıkla ateşleme bobini sorunu yaşayan bir motor için buji daha da önemli.
Ford forumunda uzun uzadiya konusuldu , ölçüldü biçildi , forumun neredeyse yarisi aldi bu iridyum lpg bujilerinden denediler , bobinin cektigi elektrige kadar baktilar , yarisi maddi kaygilardan (4buji 125tl) lpg bujilerine ise yariyor derken , diger yarisi bir fark olmadigini dile getirerek eski bujilerine geri donduler. Ben lpg ustama guvenirim , orjinali neyse onu kullan diyince benim icin olay orada kapandi:)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdemefe41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende de bosch buji vardı arkadaşların dediği gibi tırnaklarda yıpranma oldu araçta silkeleme başgösterdi sonrasında orjinal gm buji taktım oh ve dünya varmış dedim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar bende de bosch buji vardı arkadaşların dediği gibi tırnaklarda yıpranma oldu araçta silkeleme başgösterdi sonrasında orjinal gm buji taktım oh ve dünya varmış dedim.

Bir çok arkadaşa diyorum zaten bırakın şu LPG için yapılan ürünleri sadece para tuzağı başkada bir şey değil. Yağlama sistemler, bujiler, lpg li araçlar için yağlar katkılar falan dilan sadece para kazanmak başkada bir şey değil.

Carisma70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence iridyum buji; en azından daha uzun ömürlü. ben arkadaşın tavsiyesi ile NGK iridyum kullandım(100bin km. garantili) bana daha iyi gibi geldi. tavsiye eden arkadaş daha önce mini cooper tarafından geçildiğini ama sadece bujileri iridyum yaparak geçtiğini söyledi. tabi burda doğru iridyum almak lazım. sıcak buji soğuk buji olayına dikkat etmek lazım.