Bugün mazot aldım

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 tane astra h dizel aracım oldu ışık yanmadan hayatta mazot almam istisnai durumlar hariç hatta yandıktan sonra 50-60 km gitmişliğim vardır.bu güne kadar (maaşallah diyin) hiç bir proplem yaşamadım ama şu depoyu çeyrek depo altına düşürmeme olayının mantığını bir arkadaş (ciddiyim, lütfen)anlatsada neden olduğunu anlasak,biterse hava yapar filan diyen var ama hava yapan astrayıda kimseye ihtiyaç duymadan çalıştırdım yürüdüm.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim deponun halini merthan abi gördü..
lamba yanıp sönmeyi de geçti çıldırmıştı..ibre kontağı kapatınca sanki daha yükselecek yerin dibindeydi....
çeyreğin altına düşürmemenin hiçbir manası yok..pompa zorlanma felan vs alakasız..pompa sadece benzin yokken zorlar kendini oda 0 benzinde...
mazotta dibe fazla indirmemenin sebebi mazotta pislik ve su çok çok rahat olacağından ve bunları sisteme çekmemesi bakımındandır...

benzinde öyle bir dert yok..benzinde kir olmaz su olmaz (çok nadir su oluşur) geçtiği yer kir tutmaz mazotla alakası yoktur...

benzin sentetik ve ucucudur mazot yağdır...

SerkanV

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim deponun halini merthan abi gördü..
lamba yanıp sönmeyi de geçti çıldırmıştı..ibre kontağı kapatınca sanki daha yükselecek yerin dibindeydi....
çeyreğin altına düşürmemenin hiçbir manası yok..pompa zorlanma felan vs alakasız..pompa sadece benzin yokken zorlar kendini oda 0 benzinde...
mazotta dibe fazla indirmemenin sebebi mazotta pislik ve su çok çok rahat olacağından ve bunları sisteme çekmemesi bakımındandır...

benzinde öyle bir dert yok..benzinde kir olmaz su olmaz (çok nadir su oluşur) geçtiği yer kir tutmaz mazotla alakası yoktur...

benzin sentetik ve ucucudur mazot yağdır...

Çeyrek depo ve altında su bulunduğu düşünülüyorsa hiç mazor alınmamış, depoya su doldurulmuş demektir. Çeyrek depo su olurmu bir araçta?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayır abi çeyrek depo altına inmeyenlerin geneli pompa yanmasın :)...
bu arada ben dibe dedim çeyrek le hiç alakam yok..görmedim duymadım biliyorum

surgeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eşim ben yokken renault megane 2 araca mazot almış depoyu fulletmiş. baktım 62 litre mazot yazıyor. aracın kitapcığında depo 60 litre olarak görünüyor. ışık yandığı anda fullediğimde hep 54.5 litre olur +/- 0.3 litre hadi dedim fark etmedi ışığı dibine kadar kullandı felan( ki sesli uyarı verir ışık her yandığında her çalıştırmada) bekledim tekrar ışık yandı zorladım 94 km daha gittim fulledim total den 57,86 litre aldı bende faturayı tüketici haklarına götürdüm bakalım sonuç ne olacak.

SerkanV

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eşim ben yokken renault megane 2 araca mazot almış depoyu fulletmiş. baktım 62 litre mazot yazıyor. aracın kitapcığında depo 60 litre olarak görünüyor. ışık yandığı anda fullediğimde hep 54.5 litre olur +/- 0.3 litre hadi dedim fark etmedi ışığı dibine kadar kullandı felan( ki sesli uyarı verir ışık her yandığında her çalıştırmada) bekledim tekrar ışık yandı zorladım 94 km daha gittim fulledim total den 57,86 litre aldı bende faturayı tüketici haklarına götürdüm bakalım sonuç ne olacak.

Ufak miktarlarda yakıt alınca anlaşılmıyor. Ama depo doldurulunca ortaya çıkan litre miktarları inanılmaz.
Astra için fabrika 52 litre depo kapasitesi yazmış. Araç 51.5 litre aldı. Kalan yarım litreyi aracın depodan çekip çalışması bana imkansız geliyor. Hadi depo 52 litre+depoya giden borunun alacağı yakıt diyelim. Yine akıl ermiyor.

surgeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parça parça yakıt almam herzaman depoyu fullerim biter yine fullerim ben alsaydım zaten direk farkeder lafımıda söylerdim.

SerkanV

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parça parça yakıt almam herzaman depoyu fullerim biter yine fullerim ben alsaydım zaten direk farkeder lafımıda söylerdim.

Olaydaki dengesizliğe katılıyorum. Onların litresi gerçek litre değil gibi geliyor banada.
Yazdığım gibi, depoya giden boruyuda katsak işin içine olmuyor. Boru ne kadar yakıt alabilir?

Şikayet etme niyetiniz varsa benzinlik çalışanlarına söylemeden yapın bunu. Pompa ayarları ile oynayamasınlar ;)

murattarum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pompalarda kesinlikle çalınıyor,oranı artık istasyon sahibinin vicdanına bağlı,tespit edip en az çalan yerden almak lazım,çünkü çalmayan yok...

surgeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haberleri varmı bilmiyorum tüketici hakları artık devrede neyi değiştirilerse değiştirsinler verilen fiş ve makbuz elimde tek plakaya kesilmiş ve dışarıya yanıcı madde vermekde yasak.