BUGÜN LPG TAKTIRDIM ÇOK PİŞMANIM!!!

cinaski12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, bugün Ankara'da Brc marka lpg takıldı aracıma, forumda herkesin bildiği bilinen yerden. Akşam saat 4 de teslim aldım, 47 lt lik simit tank takıldı, 10 Tl lik gaz alınıp ayarlar yapıldı, ilk izlenimler :

1-Araç lpgde mi benzinde mi çalışıyor kesinlikle anlaşılmıyor

2-Daha önce turbolu araç kullanmaktaydım, atmosferik motora alışamadım özellikle rampalarda çekişten düşmesi sebebi ile buna yönelik arayışlarım oldu ama nafile, bu yüzden lpg nin de zaten az olan çekişi daha da düşüreceğinden dolayı lpg olayına sıcak bakmadım, 2 yıl bu şekilde kullandım, ama araç fena halde benzin yakıyor özellikle şehir içinde artık ne olursa olsun zaten performans düşük varsın biraz daha düşssün yeterki tasarruf yapalım düşüncesi ile montajı yaptırdım.

3-Forumda lpg taktıran arkadaşlara sesleniyorum , neden bizleri aydınlatmadınız, zorlamadınız, teşvik etmediniz, yönlendirmediniz,  evet neden daha önce montaj yaptırmadım bu yüzden çok PİşMANIM, walll

4- Ankara Cinnaha yakın oturuyorum o  yokuşu bilen bilir dik bir yokuş, o yokuşu şimdiye kadar 3.viteste çıkamadım ama şimdi lpg de araç nasıl kaçıyor inalılır gibi değil, 3.viteste benzinliden daha iyi çekiyor gerçekten hani lpg çekişi düşürüyordu?

5-50 tl gaz aldım, her zaman 100 tl benzin alırdım şimdiden psikolojim düzeldi, dancee

6-Arkadaşlar aracı benzinli kullanan herkese sesleniyorum, yarını beklemeyin lpg taktırın pişman olmazsınız victoryy

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: BUGÜN LPG TAKTIRDIM ÇOK PİŞMANIM!!!

:D :D hyırlı olsun bende okuyunca dedım eyvay ama okuyunca iş degıstı lpg candır can 045thumbsup 045thumbsup

paşa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güle güle kullanın.

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

öncelikle hayırlı olsun aracınız sedan mı acaba  questionnn tankı büyük takmışlar sanırım..benim aracıma izmit fs otogaz faruk sevgili ve ekibi montajı yaptı..  bagaj biraz yükseldi bir miktar strafor kullanarak zemin düzeltildi bagaj havuzu zaten uste .. Fakat fullediğimde 26 litre lpg aldı araç.. artık 32 mi 34 mü kac lık tank ise ... daha buyugu olmazdı zaten.. 2.20 den aldım lpg yi ilk fullediğimde yani ödeme yapmak için arabadan inmedim  ;)

wave61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Birde lpg dolum ağzı nereye koyuldu ben arka tamponun altına doğru siyah olan kısmın sağına yaptırdım.. tam düzlükte arkadan bakınca yeri belli yani... Gösterge ise soldaki çekmecenin içine

utenmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun lpg candir can :)))

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güle güle kullanın, hayırlı olsun :) başlığı görünce bir LPG sever olarak baya endişe etmiştim

cenko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayırlı olsun, güle güle kullanın....

ins

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Başlık ters köşe yaptırdı :) hayırlı olsun

velidurmuş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün aracima ankara yenimahalle po dan 2.19 dan  50 liralik 23.5 litre gaz aldim....daha ne olsun...50 TL ile s.ici 200 km super bisey