buğu sorunu

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra g aracımın camları çok fena şekilde buğu oluyor.
kalorifer çok güzel çalışmasına ve ısıtmasına rağmen ön cam ve özellikle yan camların buğusunu güzel alamıyor.
hava yönlendiriciyi ön cam pozisyonuna getirmeme rağmen düzgünce buğu gideremiyor.
ızagaraları elle kontrol ettiğimde sorunsuz bi şekilde hava geliyor.
yan camlar için ise ön yolcu camının buğusunu güzelce almasına rağmen şoför yan camını hiç almıyor (hava geliyor ama)

bu saçma sorunun kaynağı ne olabilir ki ?

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İç hava sirkülasyonu açık olabilir mi? İç hava sirkülasyonu açık olduğunda genelde son ayarda bile çalıştırsanız mutlaka buğu olur.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Bu dönemlerde buğu olması normal. Ayrıca ızgarada problem yoksa buğuyu alması gerekir. Ki eğer soğuk hava veriyorsanız. Sıcak hava verirseniz buğu daha da çoğalır. Birde bunun yanında arka pandizot kısmına atkı , ceket vs koymayın. Oralar da hava kanalları oluyor ve içeride ki havayı bir nebze tazeliyor. Birde benim tavsiyem araç kullanırken özellikle kalorifer açtığınızda oluyor ise her hangi bir camı çok az aralık bırakarak açın.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H ta yoktu böyle buğu, F de nasıl bir buğudur anlamıyorum. Hadi fanı vs 3-4 kademesine getirip ön camdaki buğuyu açıyorum, arka kapıların camları bildiğin beyaz renk oluyor.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sirkülasyon kapağı açık oluyor,yani dışardan hava girişini engellemiyorum.
ızgaralarda sorun görünmüyor,elimle kontrol ettiğimde hava normal bi şekilde geliyor.
ama arka pandizotları hiç kontrol etmedim,yarın bi bakayım.
çok saçma bişey oluyor;
ön yolcu camının buğusu gidiyor ama şoför tarafı hiç gitmiyor,kontrol ettiğimde ikisinden de aynı şiddette hava akımı geliyor.
ilk defa böyle anlaşılmaz bi durumla karşılaşıyorum :)
hani hava gelmese diyeceğim ki hava gelmiyor,hem hava geliyor hem buğu duruyor :)
aynı hava sağ camı çözüyor,sol cama hiç ama hiç etki etmiyor :)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:57 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:56 ----------

Astra H ta yoktu böyle buğu, F de nasıl bir buğudur anlamıyorum. Hadi fanı vs 3-4 kademesine getirip ön camdaki buğuyu açıyorum, arka kapıların camları bildiğin beyaz renk oluyor.

siz yine iyisiniz,bende sadece ön cam çözülüyor o da aşağı taraftan %70 lik bölüm,tepeye kadar hiç açılmıyor.

memcoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu hiçbir şekilde çözemedim diyorsanız birde klimayı aktif etmeyi deneyin ozaman kesin çözüm olur.

Klima araç içindeki nem ve rutubeti ortadan kaldırdığı için fan gücünü 3 veya 4 Te tutmaya gerek kalmadan devam edebilirsiniz.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu hiçbir şekilde çözemedim diyorsanız birde klimayı aktif etmeyi deneyin ozaman kesin çözüm olur.

Klima araç içindeki nem ve rutubeti ortadan kaldırdığı için fan gücünü 3 veya 4 Te tutmaya gerek kalmadan devam edebilirsiniz.

teşekkür ediyorum,bunu da deneyeceğim inşallah.

bir de polen filtresini hiç kontrol etmedin 6-7 aydır,bu süre zarfında epeyce de tozlu topraklı yollarda kullandım aracı,
polen filtresi dolmuş ise bi zararı olur mu acaba buğulanmaya.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle polen filitresine bakın birde bagajda havalandırmadan giren havanın dışa gidiş akış kanalları var partizon diyorsunuz galiba onlar kapalı olmayacak,diğer olasılıkda içeri ayak kısımlarına su girmesi veya tahliye delikleri yağmurda tıkalı olması

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
camlarda oluşan yağlanmayıda güzel temizlemekte fayda var içten... sirkeli suyla güzel temizleniyor...

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsiye edilen her şeyi kontrol edeceğim.
camların iç tarafının sirkeli suyla temizlenmesi de mantıklı gibi geldi,iyi bi temizlik yapayım.
bu buğulanma çok kötü bişey gerçekten de.