Bu Ürün Opelle Uyar MI?

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir abi hepsiburada sağlam firma öyle pek dandik ürünler satmıyolar. senin baktığın ürünün yorumlarına baktım herkes gayet memnun bence ihtiyacın varsa alabilirsin fiyatı da ahım şahım bir rakam değil memnun kalmazsan boşaltırsın abi..

süraka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mehaba

alıntıdır:
Hangi tip antifriz kullanılmalıdır?
Araçlarda kullanılan antifrizin hangi tip olduğunu anlayabilmek kolay değildir. Bu noktada antifrizin rengi kesinlikle yardımcı olmamaktadır. Amerikan menşeli araçlarda genellikle yeşil veya turuncu, Avrupa ve Uzak doğu menşeli araçlarda mavi veya kırmızı, Japonya menşeli araçlarda ise genellikle kırmızı renkte antifriz bulunmaktadır. Ayrıca antifrizin su ile karışım miktarı da nihai karışımın rengini etkilemektedir. Bundan dolayı renk üzerinden yorum yapmak sağlıklı değildir.
Antifrizlerin içerisine paslanmayı ve kireçlenmeyi önleyici maddelerde ilave edilmektedir. Ülkemiz araçlarında yoğunlukla kullanılan EG tipi antifrizler arasında ayrım yapabilmenin en
uygun yolu antifrizin içersindeki bu ek katkı maddelerinin belirlenmesidir.
Alüminyum radyatör, silindir kapağı ve motor blokların kullanıldığı araçlardaki antifrizler yüksek miktarda silikat minareleri içermelidir. Burada silikat minerallerinin görevi alüminyum aksamın üzerinde bir koruyucu bariyer oluşturmak ve radyatör, silindir kapağı ve motor bloğunun aşınmasını engellemektir. Döküm motor blokları ve bakır radyatörlerin kullanıldığı araçlarda silikat katkısı şart değildir. Silikat katkılarının bir alternatifi de içerisinde borasiti veya fosfat olan antifrizlerdir.
Antifriz eklerken nelere dikkat edilmelidir?
Antifriz eklerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta üretici firmanın önerdiği antifrizin kullanılmasıdır. Bununla birlikte yeni antifriz konulmadan evvel sistemden eski antifrizli karışımın tamamen boşaltılması, eski ve yeni antifrizin katkılarının birbirine karışarak koruyucu etkilerinin ortadan kalkmaması için önemlidir.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vallahi bu işe oldum olası uyuz oldum olmaya devam ediyorum. Bu yüzden kendi ölçüm aletimi filan da aldım artık bundan sonra kendim değiştireceğim. Bir markadan devam edeceğim. İçinde olan Petrol Ofisinin yeşil olan ürününden var. Burada konuları okudukça beynim dönmeye başladı bu yüzden dedim arkadaşlara bir sorayım. Bu yeşil üründe bir şey dikkatimi çekti aracın suyunu kontrol ederken elime bulaştı ama sanki böyle bir tabaka bırakıyor. Hemen silince çıkan bir şey değil. Nasıl söyleyeyim? yağlı bir tabaka sanki.

süraka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet buda farklı bir ürünmüş.
aslında sizin seçtiğinizde uyumlu görünüyor peki netten almaya neden karar verdiniz zaten mavi antifirizler bu fiyatlara her yerde bulunuyor

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
aslında sizin seçtiğinizde uyumlu görünüyor peki netten almaya neden karar verdiniz zaten mavi antifirizler bu fiyatlara her yerde bulunuyor

Sadece ürün olarak adres vermek istedim. Zaten buna benzer ürünler piyasa ile hemen hemen aynı.

suleymanergun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben GM marka kullanıyorum turuncu kırmızı karışımı rengi var 1 yılı geçti hiçte değiştirmedim usta don değiştirir gibi antifiriz değiştirilmez dedi daha hic dokunmadık.dereceside iyimiş kontrol etti.Renk farkı olacağını zannetmiyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben GM marka kullanıyorum turuncu kırmızı karışımı rengi var 1 yılı geçti hiçte değiştirmedim usta don değiştirir gibi antifiriz değiştirilmez dedi daha hic dokunmadık.dereceside iyimiş kontrol etti.Renk farkı olacağını zannetmiyorum.

Senin usta da aynı benim gibi :D ama harbiden hani derler ya silah icat oldu mertlik bozuldu diye bir zamanlar ben köyde iken bırak renk konusunu antifiriz bulunmaz idi araç donmasın diye olmadık yöntem denenirdi. Şimdi ise hangisi derdindeyiz bu kadar olur.

suleymanergun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin usta da aynı benim gibi :D ama harbiden hani derler ya silah icat oldu mertlik bozuldu diye bir zamanlar ben köyde iken bırak renk konusunu antifiriz bulunmaz idi araç donmasın diye olmadık yöntem denenirdi. Şimdi ise hangisi derdindeyiz bu kadar olur.
Bolluktan bisi olmaz abi:)