bu parçaların değişim periyodları nedir?

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar, tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum
2005 model 1,2 corsa c kullanıyorum.

bujiler kaç km de değişmeli?
hava filtresi kaç km de değişmeli?
polen filtresi kaç km de değişmeli?
yakıt filtesi kaç km de değişmeli?
yağ kaç km de değişmeli?

ve son sorum. bu parçalardan hangisi yakıt tüketimini en çok etkiler?

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
sorduklarınızın hepsı servıste perıyodık bakım lıstelerınde mevcut ordan bakabılırsınız
yag harıcınde bujı fıltre vs yakıtı cok etkıler etkıler
polen fıltresı yakıtı etkılemez temız hava uflemez klıma ve kalorıfer verımlı calsımaz oda dıgerlerıyle beraber degısır.
10000 km cıvarında bakımı olması lazım

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujiler 30000 km de değişir. Filtreler ise periyodik bakımlarda değişir. 15000 km dir bakım aralıkları ama yılda bu kilometreyi doldurmuyorsan bile senede bir hava ve polen filtreni değiştirirsen iyi olur

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8000kmde bir abi 8000 i geçirmemeye dikkat et araç sağlığı bakımından bujilerde 30000binde bir buji alıcaksan dikkat et benim araçtan bosch un 2 tırnaklı bujisi çıktı fabrikada takılmış anladığım kadarıyla çünkü aldığımızdan beri hiç buji değişmedi babam kendi yapıo bakımını garanti bittiğinden beri yani 40000 oldu bu hafta 2. bakımını yapçaz servisten sonra kendi yaptığımız 2. bakım olcak 30000de bakımını yapmadan önce buji aldık opel orijinal yetkili servisten tek tırnaklı GM bujisi verdi bizde içinden aynından çıkıcak sanıyoruz almadan öncede bakmadık mecburen GMleri taktık acaba tek tırnakla 2 tırnak bi fark yaratırmı sen dikkat et hatta paraya kıy bosch marka super 4 buji al 4 tırnaklı performansta hissedilir artış sağlıyormuş

ayvazoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10.000 km de değiştirdim

bujileri en son 45.000 de değiştirmiştim. 55.000 oldu kendim değiştirdim . eski bujileri çıkardığımda tırnak v.s. simsiyah kurum bağlamıştı

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kötü yakıttan olmuştur kurum bizimkiler tertemizdi valla hemde durmadan 30000 geçti

Kurtbeyi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu parçalar periyodik bakımlarda değiştirilen malzemeler yağ ve yağ filtresi hariç ben her 10.000'de mutlaka değiştiririm. Yağ ve yağ filtresini her 8.000 km. de bir değiştiririm.

yakıt ile ilgili sorunuza ise hava filtresi, yakıt filtresi ve bujiler direk etkiler...

appi28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
8000kmde bir abi 8000 i geçirmemeye dikkat et araç sağlığı bakımından bujilerde 30000binde bir buji alıcaksan dikkat et benim araçtan bosch un 2 tırnaklı bujisi çıktı fabrikada takılmış anladığım kadarıyla çünkü aldığımızdan beri hiç buji değişmedi babam kendi yapıo bakımını garanti bittiğinden beri yani 40000 oldu bu hafta 2. bakımını yapçaz servisten sonra kendi yaptığımız 2. bakım olcak 30000de bakımını yapmadan önce buji aldık opel orijinal yetkili servisten tek tırnaklı GM bujisi verdi bizde içinden aynından çıkıcak sanıyoruz almadan öncede bakmadık mecburen GMleri taktık acaba tek tırnakla 2 tırnak bi fark yaratırmı sen dikkat et hatta paraya kıy bosch marka super 4 buji al 4 tırnaklı performansta hissedilir artış sağlıyormuş[/qu

Bence super 4 alma ben aldim taktim,performansta iyilesmeyi birak düstü bile:( hemen cift tirnakliyla degistirdim

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi zaten iyileşme sağlıyormuş dedim yani bosch.com.tr den okuduğumu yazdım denemeden bilemeyiz ama denemişsin neden oldu peki performans düşüklüğü aslında daha da iyileştirmesi gerekmezmi