bu ne soketi?

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: bu ne soketi?

her farkli donanim icin farkli bir tesisat hazirlanmaz. maliyeti dusurmek icin ayni tesisat farkli donanimdaki araclarda kullanilir. bu yuzden aracta bosta soketler olabilir.

ornegin astra h enjoylarin bir cogunda esp olmasa ile savrulma sensoru soketi, aracta dds olmasa bile tpms soketi hazirdir. hatta astra g araclardan itibaren bir cok opel aracta dijital klima olmasa bile hava kalite sensorunun soketi motor kaputnda mevcuttur

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: bu ne soketi?

Zaten hare çizik vs. Bir de ziebart veya benzer bir şey yapacam önümüzdeki ay.
Yazın gezerken parlayalım ;)

Geçen forumda bu konuda çok güzel yazılar buldum okudum.
Meguiar diye bir marka var sanırım. Uygulama yapan da Fenerbahçe de bir yer görünüyor nette ama geçen ordan geçtim yoktu.
Bu işin hakkını vererek yapan bir yer var mıdır acaba.
Yoksa oturup kendim yapacam.

onurody

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: bu ne soketi?

Bu soket benimde dikkatimi cekmişti nedir diye ama üstüne düşmedim bende araştırayım
Ayrıca birsey paylaşayım benim aracında motoru kirleniyordu taki kartel koruma takıncaya kadar kirlenme %90 azaldı tavsiye ederim

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: bu ne soketi?

Cosmo link' Alıntı:
her farkli donanim icin farkli bir tesisat hazirlanmaz. maliyeti dusurmek icin ayni tesisat farkli donanimdaki araclarda kullanilir. bu yuzden aracta bosta soketler olabilir.

ornegin astra h enjoylarin bir cogunda esp olmasa ile savrulma sensoru soketi, aracta dds olmasa bile tpms soketi hazirdir. hatta astra g araclardan itibaren bir cok opel aracta dijital klima olmasa bile hava kalite sensorunun soketi motor kaputnda mevcuttur

Bu dediğiniz "harness" diye aslında otomobil fabrikalarında modele göre çeşit çeşit hazırlanıyor. Artık (Opel i bilmiyorum) büyüklerin hepsi çok ciddi Otomasyon yatırımı yapmış ve bant üzerinde geçen aracın hangi opsiyonları olacağı montaj operatörün önüne geliyor.
Hatta bu kablo setleri hala öyle mi bilmiyorum ama bir odada oturan bayanlar tarafından hazırlanır. :)
ևok çeşit yapılır aslında. Maliyet için ne kadar önem verilir bilmiyorum ama sanırım biraz da,  daha sonra eklenebilecek donanımlar için ön hazırlık olarak bırakılıyor olabilir.

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: bu ne soketi?

onurody link' Alıntı:
Bu soket benimde dikkatimi cekmişti nedir diye ama üstüne düşmedim bende araştırayım
Ayrıca birsey paylaşayım benim aracında motoru kirleniyordu taki kartel koruma takıncaya kadar kirlenme %90 azaldı tavsiye ederim

Var bende de.
Ama geçen forumda çok önemli bir şey okudum bu konuda.
Doğru  hatırlıyorsam önden çarpma sırasında motor sonradan takılan bu koruma nedeni ile aşağıya "rahatlıkla -  düşmeyerek" kabin içini daha fazla edebiliyor.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt:

locke link' Alıntı:
Tolga hiç sorma,
Bende inanılmaz takıntılıyım aslında ama benim şu çekiş sorunu devam ettiği için hiç dokunmadım. Servis havadan nem kapmasın diye.
Servis teklif etti 100tl istedi ama kızdım kabul etmedim.
şimdi garanti bitti. Bir yerde temizletecegim söz :) buraya fotosunu ekl erim ;)

Bu açıdan yıkatmaman mantıklı abi, yıkamaya 100 lira stediklerini okuduktan sonraysa şahsen o servise uğramaman daha da mantıklı olur gibime gelmeye başladı, benim servisim iç-dış yıkama + motor temizliğine ücret almıyor - motor yıkama 100 lira nedir yahu, Akçay da iç-dış yıkama 15 lira!  31agryyy

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: bu ne soketi?

locke link' Alıntı:
Ya tapatalk ile eklememe izin vermiyor.
Anlamadım? ?? Daha önce yapmıştım.
Servet musait değil diyor.
Size de gönderemem ki.  Ancak mail atabirim.

Servet yazmışım. .. :)
Server yerine. .. bu teknolojik zimbirtilardan ne çektim be...

locke1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt:

Tolga KARACA link' Alıntı:
Bu açıdan yıkatmaman mantıklı abi, yıkamaya 100 lira stediklerini okuduktan sonraysa şahsen o servise uğramaman daha da mantıklı olur gibime gelmeye başladı, benim servisim iç-dış yıkama + motor temizliğine ücret almıyor - motor yıkama 100 lira nedir yahu, Akçay da iç-dış yıkama 15 lira!  31agryyy

Deşifre edeyim...
ATM PENDİK. .

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt:

locke link' Alıntı:
Deşifre edeyim...
ATM PENDİK. .

Demek ki ordan para bile çekmeyeceğiz bir daha..