Bu gün Aldesa taktırdık.

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün 4 saat süren işçilik ve test sonucunda aracımız lpg li oldu.
Otoyolda test sürüşü ettik ve hiç bi çekişten düşme yok sanırım gayet seri hızlandı.Sanayiden dik bi rampada ışıklarda çıkıyoruz,araba pati çeke çeke çıktı gene:D
Yanlız canımı sıkan tek şey manifolt delindi gözümün önünde içim kıyıldı:(
Bu pipolu olanlardan takılmıcak mı dedim o başka sistemler falan dedi pekde bişi demedi,hiç açıklayıcı olmadı:mad:
Nese olan oldu,4 saat başında bekledim izledim,ama sanki ben sabahtan akşama kadar iş etmişim gibi yoruldum yavvvv:D
Benzin-gaz geçişlerinde hiç bi değişiklik olmadı desem yeridir sadece değişiyosa bi 50 rpm oynuyodur ibre o kadar,bunu klima,farlar uzunlar sisler falan açıkken bide arka rezistan açıken yani arabayı full yüklü iken ettim hiç bi sarsma olmadı,
Arabada lpg var mı yok mu belli olmuyo açıkçası:cool:
Şimdilik herşey çok güzel:)

Süleyman Bey hayırlı olsun.

Dağ-Cey Lpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum. Böyle lafmı var ya pipo benzin enjektörlerin önüne takılıyor bundan daha yakın yer mi var allah aşkına. Bu arada Pipo BRC'nin patentli ürünü . Başka firmaların kullanama hakkı yok :)

Murat Bey, dediğiniz gibi pipo Brc'nin patentli ürünü.
Diğer markalarda pipo kullanımı kesinlikle yoktur vede en iyi püskürtme mesafesi benzin enjektörlerinin en yakın yeridir. Size tamamen katılıyorum.
Ancak dez avantajları da var. Her araca pipo uyum sağlamıyor, uyum sağladığı araçlarda da sık sık pipo'nun bağlandığı yerler kontrol edilmelidir. Piponun bulunduğu bölgelerden benzin kaçırma olayıyla karşılaştığımızda oldu.

mustafa zzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun sorunsuz binersin inşallah ama aracın verimi kesinlikle duşecek benzinin yerini gaz asla tutmaz

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayirli uğurlu olsun bende yavaş yavaş lpg yi dusunmeye baslasam iyi olur az once benzinle depo fulledim 170.03 tl cok para yaa :(

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
hayırlı olsun sorunsuz binersin inşallah ama aracın verimi kesinlikle duşecek benzinin yerini gaz asla tutmaz

arkadaşım bunu söylerken hiç LPG'li sıralı sistem araç bindin mi? Bende ilk taktırmadan önce %10 kayıp var diye düşünüyordum 1.4 aracım olacak 1.3 diye düşünüyordum ki, kayıp felan yok resmen aynı araba bir gün misafirim ol gel aydına benzinde de sürelim LPG'de de farkı göremeyeceksin bile.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pipoyu brc den önce teleflex kullanmış ve memnun kalmadığı için uygulamayı kaldırmıştır.

Necam / Teleflex Firmasının 12 Yıl Önceki Uygulaması

1996 Yılında Necam (2003 yılında Necam şirketini Teleflex satın almış ve bünyesine katmıştır) benzin enjektörlerini bir miktar geri çekerek enjektör uçlarına bir aparat koymuştur. Bu aparattan bir yuva açarak LPG enjektörlerini buraya takmıştır. Bazı denemeler sonucu benzin enjektörlerini orjinal halinden daha geriye çekmek; enjektörlerin püskürtme hedefinden uzaklaştığı için, aracın benzindeki performansını bozması gibi sakıncalı durumlar doğurduğu kanaatine varılmıştır.

Bu bakımdan bu uygulamadan vazgeçilerek, enjektörlerin manifolda direkt gömülmesi uygulamasına geçilmiştir.

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Murat Bey, dediğiniz gibi pipo Brc'nin patentli ürünü.
Diğer markalarda pipo kullanımı kesinlikle yoktur
ben brc bayisi değilim ama pipo kullanıyorum. hatta forumumuzda takılı araçlarımız mevcut. sadece takılmasından bir mahsur olmayan araçlara takıyoruz

bu arada teleflex de doğrudur arkadaş paylaşmış.

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
ben brc bayisi değilim ama pipo kullanıyorum. hatta forumumuzda takılı araçlarımız mevcut. sadece takılmasından bir mahsur olmayan araçlara takıyoruz

bu arada teleflex de doğrudur arkadaş paylaşmış.

bunu sen veya başkası kullanabilir fakat bu işin patent ve telif hakkı olayı var. sen bunu firmadan ayrı takıyorsun atıyorum Atiker montajı yapıyorsun pipoları uygun görüyorsun ve takıyorusun. Atiker sana tak diyemiyor demek istedigim bu olay teleflex patentini satmış olabilir diye düşünüyorum veya BRC firması daha farklı bir pipo sistemi geliştirmiştir. Patent almada 7 fark yeterli olacaktır. Atiker firmasıda yarın bi gün buna benze bir şey çıkarabilir "zipo" diye problem yok. İşlev aynı olabilir fakat farklılıklar illaki vardır.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum nereye taktırdınız keşke haber verseydin. Hem tanışmış olurduk hemde incelerdik.
Hoş bidiğim kadarı ile ALDESA 2. sanayideki kaykallarındı. zaten 4 saate arabayı bir onlar çıkartıyor. Hayırlı uğurlu olsun.

2. sanayide uludağ ticaret diye bir yer var oraya gittik(daha doğrusu peder önceden gitmiş randevuyu almış:cool:),
Pederin bu kadar acele üp taktırcağını hiç ahmin edemedim,benzin canına tak emiş olsa gerek:)
Eğer şu gün takalım edelim gibisinden bişiler deseydi buluşma ayarlardık ama kurstan geldim gelir gelmezde hadi sanayiye gidiyoz demezmi:D
Böle apar topar oldu foto makinası götürcektim onu bile unutturdu :p