BRC Montajım Temmuz 2008

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Montaj öncesi

Montaj Öncesinde Boğaz kelebeğinin durumu

Boğaz kelebeği temizlendi. Montaj sonrası benzinde kullanımda da çekiş farkı hissedilir derecede düzeldi

Enjektörler kapağın altında gizli duruyor,
Montaj sonrası kaputun altını cekmedim ama tahmin edebilirsiniz. Kaputu kaldırdığınızda ilk bakışta lpg ile ilgili bir tesisat göremiyorsunuz. Sadece gaz kesici ve diğer bir modil görünüyor.

Simit Depo montajı sırayla resimler

Kablo Kanalı

LPG/Benzin Anahtarı/Göstergesi
Gayet güzel bir şekilde kamufle edildi.Çok güzel bir yerde duruyor.Göğüste delme işlemi yok

Bilgisayarda ayar-Yazılım Yükleme -Plug&Drive Yüklendi

Montaj sorunsuz bir şekilde tamamlandı ve ardından test sürüşünde hem benzinde hem lpg de çekiş açısından bir sıkıntı hissetmedim.Bunda boğaz kelebeginin temizliği de önemli rol oynadı tabi. Bütün bu işlemlerden sonra depo dolum ayarı da yapıldı. Sağlıklı sonuç almak için ise (tasarruf acısından) 2-3 depo bitirmem önerildi.

LPG montajı öncesi ateşleme bobinindeki arızayı test ettiler, daha dogrusu oluşabilecek arızayı. Bobinin durumunun ii olduguna kanaat getirildi, ancak bir süre sonra bobin değişse de yeni alınan bobin uzun süre 90-100 bin kadar götürür dendi,Benim aracım 72binde oldugu icin 20bin kadar içinde bozulması muhtemel dendi, yani ömrünü tamamlayacagı için bu söylendi. Sonuçta bazı şeyleri göreceğiz...

Ve bütün bunların yanında daha önce de yazdıgım gibi, ilgi alaka ve montaj titizliği (başından sonuna kadar ordaydım-1 gün) beni çok memnun etti. Sadece bana değil tüm müşterilere aynı davranıldı bunu da belirtmek isterim. Hani bi yandan iş yapıp bi yandan size dert anlatmaları da bir sabır işidir :)

Evet ben memnunum ,artık bir sorun da olsa bu güleryüzlü insanlara diğer kötü örneklere bakarak hakkını teslim etmek gerekir.

Teşekkürler MOCAN...

Aslında bir de MOCANClub Açmak lazım :)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda enjektörler motor kapağının altına sığmadı daha doğrusu sığdırılamadı.ustanızı takdir etmek lazım.montaj iyi görünüyor hayırlı uğurlu olsun kardeş

ceyhunyazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda enjektörler motor kapağının altına sığmadı daha doğrusu sığdırılamadı.ustanızı takdir etmek lazım.montaj iyi görünüyor hayırlı uğurlu olsun kardeş

Saol kardeş,

Kapağının altına sıgdırmaya calısıp kapagı parcalayıp koyan lpg ciler de var, bence kapagın hala saglam oldugu icin sükret :)

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun...

k@dir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://img91.imageshack.us/my.php?image=astranjoy2003fq0.jpg
LPG montajı öncesi ateşleme bobinindeki arızayı test ettiler, daha dogrusu oluşabilecek arızayı. Bobinin durumunun ii olduguna kanaat getirildi, ancak bir süre sonra bobin değişse de yeni alınan bobin uzun süre 90-100 bin kadar götürür dendi,Benim aracım 72binde oldugu icin 20bin kadar içinde bozulması muhtemel dendi, yani ömrünü tamamlayacagı için bu söylendi.
vay bee bobini de ölçebilmişler demekki. :)

hayırlı olsun

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Hayırlı olsun şimdi iş muayene yaptrıp ruhsata işletmeye kaldı.
Gaz dolum kapağını nereye monte ediyolar.
Tampona mı.?

Bi yerde görmüşyüm benzin kapagnın içine yerleştirmişlerdi.

KAAN ARSLANLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sayın Ceyhun Yazar,

Aracınızı sorunsuz olarak kullanacağınıza eminiz.

Hakkımızdaki güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz.

Amacımız müşterilerimizi tek seferde memnun etmektir. Sizlere izzet-i ikramda bulunmak için servisimize her zaman bekler, bu vesileyle saygılarımızı sunarız.

MOCAN OTOGAZ

Kaan Arslanlı

Montaj öncesi

Montaj Öncesinde Boğaz kelebeğinin durumu

Boğaz kelebeği temizlendi. Montaj sonrası benzinde kullanımda da çekiş farkı hissedilir derecede düzeldi

Enjektörler kapağın altında gizli duruyor,
Montaj sonrası kaputun altını cekmedim ama tahmin edebilirsiniz. Kaputu kaldırdığınızda ilk bakışta lpg ile ilgili bir tesisat göremiyorsunuz. Sadece gaz kesici ve diğer bir modil görünüyor.

Simit Depo montajı sırayla resimler

Kablo Kanalı

LPG/Benzin Anahtarı/Göstergesi
Gayet güzel bir şekilde kamufle edildi.Çok güzel bir yerde duruyor.Göğüste delme işlemi yok

Bilgisayarda ayar-Yazılım Yükleme -Plug&Drive Yüklendi

Montaj sorunsuz bir şekilde tamamlandı ve ardından test sürüşünde hem benzinde hem lpg de çekiş açısından bir sıkıntı hissetmedim.Bunda boğaz kelebeginin temizliği de önemli rol oynadı tabi. Bütün bu işlemlerden sonra depo dolum ayarı da yapıldı. Sağlıklı sonuç almak için ise (tasarruf acısından) 2-3 depo bitirmem önerildi.

LPG montajı öncesi ateşleme bobinindeki arızayı test ettiler, daha dogrusu oluşabilecek arızayı. Bobinin durumunun ii olduguna kanaat getirildi, ancak bir süre sonra bobin değişse de yeni alınan bobin uzun süre 90-100 bin kadar götürür dendi,Benim aracım 72binde oldugu icin 20bin kadar içinde bozulması muhtemel dendi, yani ömrünü tamamlayacagı için bu söylendi. Sonuçta bazı şeyleri göreceğiz...

Ve bütün bunların yanında daha önce de yazdıgım gibi, ilgi alaka ve montaj titizliği (başından sonuna kadar ordaydım-1 gün) beni çok memnun etti. Sadece bana değil tüm müşterilere aynı davranıldı bunu da belirtmek isterim. Hani bi yandan iş yapıp bi yandan size dert anlatmaları da bir sabır işidir :)

Evet ben memnunum ,artık bir sorun da olsa bu güleryüzlü insanlara diğer kötü örneklere bakarak hakkını teslim etmek gerekir.

Teşekkürler MOCAN...

Aslında bir de MOCANClub Açmak lazım :)