Boya koruyucu cila uyguladım.

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar. iki hafta önce ikinci el 2014 astra sedan 1.4 A/S almıştım. motosikletim için kullandığım Autoglym koruyucu cila, krom parlatıcı ve plastik/deri koruyucu ve parlatıcımı araca uyguladım. Sonuç güzel. Su durmuyor üzerinde. bakalım ne kadar üzerinde kalacak boyanın. uygulamam tamamen acemi seviyesindedir. koruyucu cilayı sarı bulaşık süngeri ile uyguladım ve mikrofiber bez ile tekrar sildim. bir kaç resim ekliyorum. saygılar.

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Boya koruyucu cila uyguladım.

beyaz olduğu için koyu renkli araçlardaki cila uygulaması sonrası ışıl ışıl yanma olayı bunda net görünmüyor ama yine de iyidir. asıl merak ettiğim konu boyanın üzerinde ne kadar kalacak. 2 ay kalsa yeter bana :)

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Ankara'da neredesiniz hocam ben sizin plakayı görüyorum sanki genelde :) [img=800x600]http://img.tapatalk.com/d/14/08/10/4y2a9atu.jpg[/img]

Plakayı dört gün önce 34'ten 06'ya çevirdiğim ve 06 plaka ile sadece 3-5 km yol yaptığım için beni bu plaka ile görmeniz imkansız gibi. Ankara'da Eryaman'dayım. Bahsettiğim araba rengi buydu. Eğer k.rengine iyi bakılırsa D segmenti gibi gösteriyor aracı.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Tebrikler güzel çalışma olmuş, benim de canım çekti. Ankara ekibi ile bu ay sonu işlemi tekrarlarız.

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SRP'nin bıraktığı parlaklık ve dokunus süperdir, arac boyası bebek poposu gibi olur

Wax uygulamadınz mı, akar gider Srp 2-3 yıkamada

alize05

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yasin90 link' Alıntı:
SRP'nin bıraktığı parlaklık ve dokunus süperdir, arac boyası bebek poposu gibi olur

Wax uygulamadınz mı, akar gider Srp 2-3 yıkamada

SRP tam olarak nedir? 032questn ben autoglyn super resin polish uyguladım sadece.

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracın boyasında özel bir durum yoksa işlem yapılması gereken (Kılcal çizikler vs...) nano boya koruyucular kullanarak aşındırma yapmadan parlaklık ve uzun süreli koruyuculuk sağlanır. (Yaklaşık 1 yıl devam eder koruyuculuğu)

Şayet kılcal çizikler varsa en az aşındırma yapan cilalarla boya yüzeyi düzleştirilerek temizlenir parlatılır, nano koruma uygulanacak hale getirilir.

Nano koruma ürünler dışında diğer ürünlere itibar etmek hem para kaybı hem emek kaybı hem de aracınıza zarar verir (Boya yüzeyini inceltir)

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alize05 link' Alıntı:
SRP tam olarak nedir? 032questn ben autoglyn super resin polish uyguladım sadece.

Kusura bakmayın hocam biliyorsunz diye öyle yazdım, Autoglym SuperResinPolish