BOYA KORUMA NEREYE ve NE KADAR MALİYETLE?

aytac_59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar önümüzdeki hafta arcım allahın izniyle geliyor. bayide boya koruma+kaputa şefaf film koruma+aracın alt tarafına zift benzeri bir madde ile koruma için 1.100tl fiyat verdiler. dışarda daha uyguna yaptırabilirmiyim. ve bu aracın altına yapılan koruma gerekli birşeymidir?​

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar önümüzdeki hafta arcım allahın izniyle geliyor. bayide boya koruma+kaputa şefaf film koruma+aracın alt tarafına zift benzeri bir madde ile koruma için 1.100tl fiyat verdiler. dışarda daha uyguna yaptırabilirmiyim. ve bu aracın altına yapılan koruma gerekli birşeymidir?​
Bayilerin yeni para kazanma yöntemi bu olmalı, geçenlerde aynı konudan başka bir arkadaşımız da bahsetmişti. Sıfır araçların boya koruma işlemini bazı firmalar 150-250 TL arasında yapıyorlar. Kaput filmi bir süre sonra kötü bir görüntü oluşturduğu için hiç yaptırmayı düşünmedim. Aracın tabanına zift tarzı (pütür denen flinkot olabilir) atılacak malzeme de o kadar pahalı bir şey değildir, ben eski aracıma 4 sene evvel 100 TL ye yaptırmıştım, bu malzemenin benzerini fabrika zaten araca uyguluyor, ama aracın altına yapacakları işlem ses yalıtımı işlemi ise tavsiye ederim.

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bayilerin yeni para kazanma yöntemi bu olmalı, geçenlerde aynı konudan başka bir arkadaşımız da bahsetmişti. Sıfır araçların boya koruma işlemini bazı firmalar 150-250 TL arasında yapıyorlar. Kaput filmi bir süre sonra kötü bir görüntü oluşturduğu için hiç yaptırmayı düşünmedim. Aracın tabanına zift tarzı (pütür denen flinkot olabilir) atılacak malzeme de o kadar pahalı bir şey değildir, ben eski aracıma 4 sene evvel 100 TL ye yaptırmıştım, bu malzemenin benzerini fabrika zaten araca uyguluyor, ama aracın altına yapacakları işlem ses yalıtımı işlemi ise tavsiye ederim.
Savaş abime katılıyorum. Bize de böyle bi şey söylemişlerdi. 400-500 lira gibi bi fiyat veriyolar iç dış koruma cart curt diye. Yaptırmadım. İç korumaya gerek duymuyorum. Dış korumayı da yaptırmak istesem dışarıda maksimum 250 liraya en kralını yapıyorlar. Bence para tuzağı, düşmeyin derim.

aytac_59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün başka bir yere boya koruma için fiyat sordum 0 km araçlara özel kampanyaları varmış 290 tl ye boya koruma ve aracın içine ( koltuk, torpido vs.) koruma yapıyorlarmış ve 1 yıl içerisinde 3 kere cila hakkı veriyorlarmış sizce yaptırayımmı?

kxlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
aracın hayırlı olsun, senin yerinde olsam aquartz nano koruma edinip kil+nano koruma uygulardım, kaput filmini dışarda çektirir, zift gibi denilen pütürü de sanayide bi boyacıda aracın altına attırırdım. babamın springe geçen hafta attırdım 1 kg/kutu 10 tl 4 kutu attık altına ve arka davlumbazlara, kendi aracıma da yaptırıcam sanırım 6 kutu harcanır. süslü isimlerle faiş fiyatlar çeken yerlere ayar oluyorum. film hariç nano koruma ve pütürü 250 tlnin altına mal edebilirsin.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İzmir gibi suları çok kireçli olan yerlerde ya yılda birkaç kez boya koruması yaptırmak lazım ya da her yıkamada kaliteli ürünler kullanmak şart :(.

Realist

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sineği sıkıp suyunu çıkaracak hale geldi bu bayiler. Cam filmine 480 tl dediler. Cruze için arka kapılara hoparlör lazım dedim, ikisi 120 tl işçilikte nerden baksan 1 saat sürer mmm 250 tl peki başka yerde yaptırsam GARANTİDEN ÇIKARIRIZ peki teşekkürler. Kesinlikle dışarıda yaptırmanızı öneriyorum Sonax, Ziebart, Meguiars bunların yaptıkları nano koruma var fiyatları değişiyor daha az maliyete getirir gönül rahatlığıyla kullanırsınız. Şahsen benim tercihim bundan yana olurdu.

frhtnl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Autoking'de Diamond ultra boya korumayı 250 TL'ye yaptırdım. Şimdilik işçilik güzel gözüküyor. 3 yıl garantili dendi göreceğiz.

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Autoking'de Diamond ultra boya korumayı 250 TL'ye yaptırdım. Şimdilik işçilik güzel gözüküyor. 3 yıl garantili dendi göreceğiz.

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın, yıkadıktan sonra mikrofiber bezle bastırmadan temizleyin :) (çok hoşuma gider) Ancak gel gelelim hiçbir boya koruma ürünü aracın üstünde 3 yıl durmaz.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Sineği sıkıp suyunu çıkaracak hale geldi bu bayiler. Cam filmine 480 tl dediler. Cruze için arka kapılara hoparlör lazım dedim, ikisi 120 tl işçilikte nerden baksan 1 saat sürer mmm 250 tl peki başka yerde yaptırsam GARANTİDEN ÇIKARIRIZ peki teşekkürler. Kesinlikle dışarıda yaptırmanızı öneriyorum Sonax, Ziebart, Meguiars bunların yaptıkları nano koruma var fiyatları değişiyor daha az maliyete getirir gönül rahatlığıyla kullanırsınız. Şahsen benim tercihim bundan yana olurdu.

kardeşim tesisatı hazırsa eğer hoperlörleri al biz takarız işçiliğe para verme boşu boşune garantidende çıkarmıyorlar ben kendim xenon yapmıştım gördülerdide xenonu ama garantiden çıkmadı sonra ampulü patladı götürdüm neskarda söktürdüm yerine orjinalleri taktım parada almadılar:D