Bora-Astra-Toledo-Octavia vs Passat-Vectra Karar veremiyorum.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bence hem dolu hem masrafsız olur hem bildiginiz arac ve ben sürmedim ama yorumlara göre 1.8 motorun tam bu araca göre oldugu soyleniyor. hele bide elegance donanımı olursa bence tadından yenmez. uzun yoldada diger araçlardan daha yakacagını tahmin ediyorum. zira bora lar yakıtı içiyor resmen.

ec0Tec06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nuro isimli arkadaşın arabasından abimdede vardı vectra gerçekten çok güzel bir araba o kasası bence harika .. he tabi diğer modelleri küçümsemiyorum passat bora elbette hepsi volkswagenin kaliteli ürünleri ama işte opelden şaşılmaz hemde çok şık bir araba bütçeniz yetiyorsa hiç kaçırmayın derim ..

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangisini alacaksan modeli yüksek olsun eski araba demek masraf demek...(tabi istisnalar vardır)...örneğin km si çok düşük araç gibi...ilk sahibinden bakımlı bir araç gibi...

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Passat'a bakıyorum bakalım.
Yani 2002 Bora'ya binene kadar 2000 Passat'a binerim diye düşünüyorum. Kararımı bu şekilde verdim. İnşallah pişman olmam:)

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O passattan bizde vardı hatta otomatikti motoru yaptırdık 1 sene kullandık ama oradan buradan arıza vermeye başlayınca satıp c4 aldık.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Halihazırda iki arkadaşımda vardı. Biri yeni sattı, 97 model, 300.000km'ye yakın. Motor filan yaptırmadı. Temiz araçtı ama yine de masrafı oluyor. Diğer arkadaşım ufak büyük masraf etti. İllaki masraf oluyo. Kaloriferi tıkanmış, komple göğüs sökülecekmiş, 600TL istemişler.
Masraf çıkaracağını tahmin edebiliyorum tabiki. Ama bu aralıkta alabileceğim D segmenti başka araç bulamıyorum.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Passat düşünüyorsan en başta seçimini iyi yapman gerekiyor. B5 Passat grubunda 1.8 Turbo katogorisi AGU (5v) - AEB (20 v) olarak ikiye ayrılıyor , AGU motor kodlu modelleri forget olduğu için daha dayanıklıdır ve modifiye işlemine de oldukça yatkındır , fakat yine de ön tarafını bu kadar yolda gezdiren bir aracı çok yüklemek doğru olmaz. Ayrıca amcam'da AGU motor kodlu model olduğu halde enjektör takımı , turbo ve tertibatı , cam motorları ve alt takım problemleriyle uğraştı ki aldığı zaman 60.000 km'de civarında idi. Eski Vw grubunu oldukça yakından tanıyor olmamdan dolayı rahatlıkla söyleyebilirim ki gıcıklardır. Yakıt tüketimi şehir içi 13-14 litre uzun yolda da 8-9'den aşağıya yakmaz. Yine de Passat düşünüyorsanız daha mantıklı davranıp atmosferik modeli'ni tercih et.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu an aklımdan geçen tabiki 1.8T
Açıkçası o yaşlarda her araç sıkıntı çıkarır. Bizim Vectra'da çıkardı sorunlar. Ancak altından kalkınmayacak şeyler değil.
Passat da öyledir diye düşünüyorum. Bütçemin kısıtlı olması ve D segmenti istememden dolayı böyle bir seçenek çıktı karşıma.
Belki bir sürpriz B5.5 1.9 TDI şansım var şu an:) Ancak biraz zor gibi görünüyor bütçe yüzünden:)