Bora-Astra-Toledo-Octavia vs Passat-Vectra Karar veremiyorum.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;

Araç alma arefesindeyim. Şubat tatili de başlamışken bu işi hızlandırma kararı aldım. Ancak karar aşamasında sıkıntıdayım. Otomatik bir araç arıyorum.
Önceleri B segmenti bir araç ararken hem sürekli uzun yol yapacağımdan hemde bagaj ihtiyacımın biraz fazla olmasından dolayı B segmentini eledim.

Şu an C ve D segmenti araç bakmaya başladım. Bütçem maksimum 24-25 civarı. 20 civarı arıyordum ancak biraz borçlanıp 25 civarı bir araç almak istiyorum.

Uzun yolda konfor ve gücünden dolayı bolca Passat 1.8T baktım. Halihazırda iki arkadaşımda da var. Ancak sürekli masraf etmekten şikayetçiler. Yaşı gereği artık masraf açıyor diyorlar.

Öte yandan Bora-Toledo-Octavia ve Astra bakıyorum. En mantıklı Toledo 1.8 veya 1.6 Signo geliyor. Bora ve türevi bu 3 araç hakkında çok bilgim yok. Astra da bir yandan aklımın ucunda. Vectra'da aynı şekilde. Ancak Opel konusunda kararsızım. Birazda başka markaya binelim diye düşünüyorum.

Bunlara alternatif C4, Civic, Mazda 3, Mondeo vs araçlara bakıp kafa karıştırmak istemiyorum.

Özellikle Bora, Toledo ve Passat 1.8T hakkında tecrübeli arkadaşlar bilgi birikimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Passat 1.8T kafama yatmasına rağmen yaşından dolayı çekiniyorum. Keza Bora veya Toledo alsamda Passat'tan en fazla 2-3 yaş büyük olacaklar.

Pazar günü Ankara'da olacağım. Nette bulduğum bir kaç Passat 1.8T'ye bakacağım Ankara'da. 2000 model iki parça sadece boyalı bir Passat'a 24-25 vermeye değer mi sizce? Yoksa bir iki yaş büyük Bora/Toledo'ya mı yönelmeliyim?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.8 t passatı hiçbir arabaya değişmem. en keyif aldığım kasası birde...

Latif04

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
passat ve de en konforlu kasası temiz bir tane alınabilir özellikle tüp takılmamışı olsa yada passata yakın kalitede toledo tercih edebilirsiniz fakat seat piyasası canlı değil passat gibi
şimdiden hayırlısı sizin olsun

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
passat ve de en konforlu kasası temiz bir tane alınabilir özellikle tüp takılmamışı olsa yada passata yakın kalitede toledo tercih edebilirsiniz fakat seat piyasası canlı değil passat gibi
şimdiden hayırlısı sizin olsun

Şu an al sat derdim yok. Memnun olduğum sürece kolay kolay satmam. O yüzden çok kafaya takmıyorum onu. Toledo, Bora'ya göre daha çok kafama yatıyor açıkçası.
Keza Passat içinde ne söylense doğrudur. 25 verilir mi dersiniz 1998-2000 arasına.

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Octavia , eski SuperB yada Mondeo derim.
Edit : Kullanmak için düşünüyorsanız Sonata'ya da bakın derim inanılmaz derecede kaliteli bir araba.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mondeo hiç hoşuma gitmiyor. Kaba bir tasarımı var.
Başka araçlarla kafa karıştırmak istemiyorum. Bu seçtiğim modeller benim için ideal.
Kullanan varsa detaylı bilgi verirse memnun olurum bu araçlar hakkında.

Hilaloğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Passat güzel ama yaşına göre fiyatı çok fazla. Opel ve ya skoda tavsiye ederim. Octavia ve süperb son kasaları çok güzel.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Passat 1.8T yaşın getirdiği bir yorgunlukla pek dayanıklı değildir ama 2.0 20v bir harika ama şasi keskin virajda çok dengesiz, tam uzun yol arabası. Toledo 1.8 20v da harika bir araba, full model alınırsa çok keyifle sürülür. Bora da pek iyi değil, golf4 ile aynı şasi, aynı tutarsız yol tutuşu, direksiyon itaatsizliği ama iç malzeme kalitesi falan filan.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Toledo kafama yatan bir araç aslında. Bora almaktan çok daha mantıklı geliyor. Ancak 2-3 yaş genç olacak diye alt sınıf bir araca binmek mantıklı mı sizce?
Yani şöyle; aynı paralara C sınıfı 2001-2002 bir araç almak mı? Yoksa D sınıfı 1999-2000 bir araç almak mı? Bunun kararını vermem gerekiyor önce sanırım.