bor powerın zararları!

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tarif edilen değil de tahmin edilen etki bu senin bahsettiğin değil mi?

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
o ne ya birisine aracın 1 depoda 350km fazla yol yapacağını söylemişler :kop:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
tarif edilen değil de tahmin edilen etki bu senin bahsettiğin değil mi?

yok kaplama etkisi tarif edilen etkidir buarada borun etkisinden kurtulmak için carbon cliean etkii oluyormuş

TuRkiShPoWeR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kullandım ve memnun kaldım ne yalan söyleyim.İlk çalıştırmadaki rahatlık ve sessizlik olsun, ısındığı zaman azalan ses ve çekişteki çok az artış var.Yakıttada 0.5lt ye kadar düşüş oldu.Gel gelelim eskiyen yağ keçelerim kaçak yaptı ve bende conta takımı ile değiştirdim.Bu bordan olmuş olabilir zira nm boyutunda olduğu için yağın sızamadığı yerden sızmış olması muhtemel ama o sorunda giderildi.Kısacası bir zararını görmedim, henüz :)

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Uzun süre otomotiv sanayi ürünleri ihrac ettim.

Bir ürünün ingilterede satılıyor olması kaliteli, sorunsuz ve büyük testlerden geçmiş olması anlamına geliyor ise, bu benim gördüğüm hiçbir yerde karşıma çıkmadı.. Basitçe paketlersiniz gümrüklersiniz ve gönderirsiniz. Faturası var ise her yerde satılır. Sorumluluk kullanıcıya aittir. Kullanıcı da yakışıklı bir ambalaj üzerinde onay vs gibi yazılar gördüğu anda alır ve kullanır.
Araçları sigorta vs ediyoruz demiş üretici. Yağı yağa karıştırıp biraz yol gittikten sonra ortaya arıza çıktığında bunun o katkıdan olduğunu söyleyecek bir bilirkişi yok. Analiz ve çalışma aylar sürer. Bu süreden sonra katkı maddesi sorunu çıkarsa onu üreten itiraz eder birkaç ay daha beklenir. Sonra firma der ki aracın benzini de kontrol edilsin. Benzin veya mazot 5-6 ay içinde bozulur. Özelliğini kaybeder. Analiz der ki yakıt kalitesi düşük. Firma der ki esas suçlu bulundu..
Alternatif ne mi?
Parayı bastırır arabanızı tamir ettirir kullanmaya devam edersiniz çünkü o arabayı motoru bozuk şekilde yıllarca bekletme şansınız yoktur.
En iyi alternatif nedir peki...

Koruyucu hekimlik (tamircilik diyelim)...
Yani bu tür ticari ürünleri kullanmamak. Arabanızı üretenler için en iyi reklam uzun ömürlü motor ve düşük yakıt tüketimidir. Fabrikadan çıkarken arabaya birer şişe bor power koyup size teslim edip, manuele de yazsalar ya !
Demek ki kazın ayağı öyle değil...

mucahidk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Borpower kullanıyorum

Herkes değişik sonuçlar alıyor demekki.. Benim arabada hiç bir arıza veya değişik bir durum meydana gelmedi. 10.000 km. de bir her yağ değişiminde Borpower ekliyorum sorun yok.

Şunu söyleyebilirim ki; her zaman tercihimi Mobil yağlarından yana kullandığım için 10W-40 yağa ekliyorum. 10.000 km. sonra yağımı değiştirmek için gittiğimde hakikaten iddia ettikleri gibi yağın ömrünü 2 katına çıkarıyormu diye merak ettim ve eski yağ boşaltılırken görmek istedim. Boşaltılırken, yağın rengi siyaha yakın olurdu tam tersi koyu bakır rengindeydi hala. Üzüldümde keşke değiştirmeseydim dedim. Boşuna yağ+filtre+işçilik ödedim. Çünkü bu basit gözlemle bu iddia doğrulanıyordu.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu motor katkılarından gördüm geçen komple motor yapılan bir aracın bloğunda.. inanın ben asla kullanmam o görüntüden sonra :D

özgür kdf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uzun süre otomotiv sanayi ürünleri ihrac ettim.

Bir ürünün ingilterede satılıyor olması kaliteli, sorunsuz ve büyük testlerden geçmiş olması anlamına geliyor ise, bu benim gördüğüm hiçbir yerde karşıma çıkmadı.. Basitçe paketlersiniz gümrüklersiniz ve gönderirsiniz. Faturası var ise her yerde satılır. Sorumluluk kullanıcıya aittir. Kullanıcı da yakışıklı bir ambalaj üzerinde onay vs gibi yazılar gördüğu anda alır ve kullanır.
Araçları sigorta vs ediyoruz demiş üretici. Yağı yağa karıştırıp biraz yol gittikten sonra ortaya arıza çıktığında bunun o katkıdan olduğunu söyleyecek bir bilirkişi yok. Analiz ve çalışma aylar sürer. Bu süreden sonra katkı maddesi sorunu çıkarsa onu üreten itiraz eder birkaç ay daha beklenir. Sonra firma der ki aracın benzini de kontrol edilsin. Benzin veya mazot 5-6 ay içinde bozulur. Özelliğini kaybeder. Analiz der ki yakıt kalitesi düşük. Firma der ki esas suçlu bulundu..
Alternatif ne mi?
Parayı bastırır arabanızı tamir ettirir kullanmaya devam edersiniz çünkü o arabayı motoru bozuk şekilde yıllarca bekletme şansınız yoktur.
En iyi alternatif nedir peki...

Koruyucu hekimlik (tamircilik diyelim)...
Yani bu tür ticari ürünleri kullanmamak. Arabanızı üretenler için en iyi reklam uzun ömürlü motor ve düşük yakıt tüketimidir. Fabrikadan çıkarken arabaya birer şişe bor power koyup size teslim edip, manuele de yazsalar ya !
Demek ki kazın ayağı öyle değil...

işte açıklama budur.. özellikle " Arabanızı üretenler için en iyi reklam uzun ömürlü motor ve düşük yakıt tüketimidir. Fabrikadan çıkarken arabaya birer şişe bor power koyup size teslim edip, manuele de yazsalar ya ! " kısmı