bor powerın zararları!

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence bor katkılı ürünler belli bir geliştirme sürecinden sonra endüstriyel olarak kullanılacak.
Bor katkılı sıvılar, metal kesimi yapan testerelerde zaten şu anda soğutucu ve yağlayıcı olarak eskiden beri su iel karıştırılarak kullanılıyor.
Ama bu ürünün otomotiv sektörü için henüz gelişimini tamamlamadığını düşünüyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ingilterede eniştem var ve kimsenin kullanmadığını söylüyor para tuzağından başka bişey değil dedi oda
Enisten dogru demis...madem bu kadar eminler o zaman ciksin bir otomobil firmasi desin bu ürünü korkmadan kullanin..ADAC bu ürünler hakkinda uyariyor zaten :D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o eniştenin düşüncesi olabilir o fikrini beyan etmiş sadece burdaki insanlar gibi..

burda önemli olan ingilterede satışına izin verilmesi bu kısmı mühim ingilterede öyle kafana göre her şeyi satamassın çok sıkı denetlemeler vardır.. yani araca zarar veren bir ürün olsa onu ingilziler ülkelerinde satmadan önce test etmişlerdir bizdeki tse gibi kurumlarında öyle bir zarar görseler asla kendi piyasalarında sattırmazlar.. ingilizler avrupada o konuda en titiz ülkelerden biridir..
Valla kardesim serbest piyasa ekonomisi herkez istedigini satiyor alin su PAN cizik giderici tüm avrupada reklami var alan hala var..ama alan arkadan küfür yagdiriyor..alma kimse zorlamiyor... gelelim katki maddelerine tüm otomobil firmalari kesinlikle yasakliyor garantiniz biter ve sunu acik söyleyim onlar o motoru labaratuvarlarda incelelerler...arti yag firmalarida yasakliyor garantiye tabi olmaz diyor...yani her ise yaramaz halt artik dünyanin heryerinde satiliyor :) dedigim gibi alin kendinize o cizizk giderici PAN kalemi:kop:
ADAC bu gibi mallari incelemis kesinlikle kullanmayin diyor üc kagitcilik diyor

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
basinda1b.jpg

basinda2b.jpg

basinda3b.jpg

basinda7b.jpg

basinda22b.jpg

basinda23b.jpg

basinda20b.jpg

basinda24b.jpg

basinda26b.jpg

basinda27b.jpg

basinda35b.jpg

turkey_magazine2.jpg

turkey_magazine3.jpg

country_life2.jpg

turkey_magazine1.jpg

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yine mi bor muhabbeti ya :rolleyes:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Enisten dogru demis...madem bu kadar eminler o zaman ciksin bir otomobil firmasi desin bu ürünü korkmadan kullanin..ADAC bu ürünler hakkinda uyariyor zaten :D

Selim Abi hep ing falan dzgün ülke diye bakarlar çoğu ama adamlar işte devletin kurumunda çalışıyorlar belgelerle kanıtladıkları halde ülkenin onay vermesini engelleyemiyoruz diyorlar çünkü çok büyük rantlar var işin içinde dedi ben onun söylediklerinin bu kadarını anlaya bildim türkçe bilmediğinden çok teknik konularda zayıfım ama burda nasıl rüşvet varsa ordada olduğunu belitti

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hakan medya haberlerine fazla itibar etme. 2 sene kadar evvel bir gazetenin ekonomi sayfasında bir işletmenin tanıtımı yapılmıştı, şöyle başarılı, böyle başarılı bir işletme diye lanse edildi, yıllık cirosu ....... dolar diye yazılmış, ama o kişi karşılıksız çek senetten içeride yattı.

Bu madenin deposu bizim ülkemizde, ülkemizde üretim yapan bir çok araba fabrikaları var. Bu fabrikalar bu ürünü kullansalar acayip hava yapmazlar mı? Düşünsene avrupada üretilen bir araba fabrika verisi olarak (örneğin) 100 km de ortalama 6 lt benzin tüketiyor, Türkiye'de üretilen aynı araba bor takviyesi ile hem 100 km de 5 lt benzin tüketecek, hem de daha performanslı olacak, üstelik bu işi de araç başına en fazla 50 TL lik ek bir bütçe ile yapacak. Haksızmıyım? Sen bir üretici olsan bu imkandan faydalanmak istemezmisin?

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben buna benzer bir yağ katkısı kullanmıstım ,bana bahar motorsport sahibi Hakan abi önermişti bu katkı çok faydalı senın aracın devırlı her yağlamada koy yağsız kalsan dahi bir müddet motoru korur diye de uyarmıştı neyse hastaneye cok hızlı giderken motorda bir kütürtü koptu, gayt kırılmış piston kafasına yapışmış ve araç bir şekilde yağsız kalmış o durumda bile aracı cevizlibağ düzlükten vatan caddesi çapa alt kapısına kadar kullandım ne olacaksa olsun dedim ,sıfır yağla ne yatak sardı ne baska bırsey oldu bu tarz ürünlerin motora zarar verdiğini söylemek abesle iştigal bana göre, bakımlı bir motora koyduğunuzda farkedersiniz sesi azalır,yakıtı düşer bu tarz yağsız kalma durumlarında başınıza cok büyük işler açılmasını önler,yine zaten bu ve benzeri ürünlerin bakımsız,rektefiye isteyen motorlarda işe yaramadığı hatta zarar verebileceği belirtilir...

elpadre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10/60 mobıl 1 tam sentetık varken bulasmam yada lemasn bulursam onu kullanıırm :) bor yag kanalalrını tıkıyor dıye bır duyum aldım ama sadece duyum gormedıgım ıcın yorumsuzum ....