Bitmeyen sorunlar..

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar..

Gün geçmiyor ki Opel'im başıma bir dert açmasın,servis yolunu göstermesin
smile.gif

Bugun nedenini hala anlamadıgım birşeyden dolayı sürekli bir yanık kokusu vardı araçta..Balata kokusu gibi , ve arada bir yine sarmaya başladı araç,ancakçözemedim yani...Arabayı kapattım eve gittim,yattım uyudum sabah oldu koku hala var..Debriyaj bitti desem,daha takalı yenisini 3 hafta oldu,ancak Volan değişmedi,acaba ondan mı? Neyse bunu düşünürken yavaş yavaş eve dogru giderken bir de baktım ki devir saati bir anda iptal oldu.. Sürekli 0 gösteriyor,arada bir can çekişerek 500e atıyor...Stop ettim,kapattım kontagı, check yapması için tekrar çevirdim,KM göstergesi Max yapıp min yaptıgı halde,devir saati Max'ı da geçtikten ve yaklaşık 1.5 tur attıktan sonra 5000 rpm de takılı kaldı..kapattım açtım,hala 5000de...

Birkaç dakika sonra 2000de takılmaya başladı,daha sonra minimum 500e inebildi..Yani devir 500rpm fazla göstermekte idi.Arkadaşlarla tam servise gitmeye hazırlanırken bir iki tıkladık göstergelere dıştan,düzeldi..Bugün yine aynısını yaptı,artık hiç çalışmıyor ancak :S

Tavsiye veya düşüncesi olanlardan yorumlarını bekliyorum...Takılan debriyaj yanlış vs olabilir mi? Veya 3 haftada bitirmem mümkün olabilir mi,(ki çok da özenli kullandım sayılır) veya koku ile bu gösterge olayı bağlantılı olabilir mi?Diğer yorumlarınıza da açığım.

yezocan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Balatayı 3 haftada yakman mümkün ama sorunun bundan olduğunu sanmıyorum. Serviste bişiler yanlış yapılmış olabilir hemen kontrol ettir bence.

akg_dn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel niye battı ? niye ford, toyota, vosvos batmadıda opel battı ? bilen söylesin.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel niye battı ? niye ford, toyota, vosvos batmadıda opel battı ? bilen söylesin.

opel batmadı gm battı onunda sebeplerini hala gazetelerden televizyonlardan öğrenemediyseniz okumuyorsunuz gündemi takip etmiyorsunuz.

arkadaşım geçmiş olsun devir saatinde problem var fakat hız göstergesi normal araba düzgün çalışıyor araba vites geçişlerinde sesindede sorun yoksa devir takometresinde vardır problem belki devir sensöründe (sayacında).

bunun yanında opc var altında ama onunda sonu var çok yorma derim arabayı.

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
...geçmiş olsun.. umarım pahalı birşey değildir.

Son düzenleme:

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
geçmiş olsun.
koku deyince elektrikten de şüphelendim ben acilen baktırmak lazım değil mi?

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saolun arkadaşlar cevaplar için...Araç yatıyor şu an vaktim olursa inşallah servise götüreceğim günü bekliyor :)

ermaneray

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun kardeşim