bir lpg oykusu.astra f gsi(c20xe).

ykcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet torumer bencede taktır.10 lt az bir yakıt degil.lpgde yakacagın 11-11.5 lt olacak.

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam verdiğin rakama göre ve benim kullanımımı göz önüne alarak bir hesap yaptım. şu anki benzin lpg fiyat farkına göre aylık 21 ytl karım olacak lpg de. sanırım değmez benim için.

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıralı sistem lpg'de ben gazın yanında 30 ytl de benzin alıyorum.

Batsın böyle kar. Kısa mesafe ve şehir içi kullanımlarda sıralı lpg çok avantajlı olmuyor.

Ama uzun yol da tabiki karlı.

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hah işte ben de onu hesaba kattım. yani ayda nerden baksan 20 liralık benzin gidecek. esasen benim araç teorik olarak 11,5 litre gaz, 20 liralıkta abenzin yakacak gazı 85 benzini 20 toplam 105. ben zaten depoyu 125 liraya dolduruyor ve 420 km gidiyorum. gazda da aynı km üzerinden hesap yapınca ve benzinle çalışma payını da hesaba koyunca aylık kar 20 lira. onu da gazın diğer masraflarına say artık buji payı filtre payı vs. hakkaten tasarruf yok şehir içi kısa kullanımda.

myalcin85

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
hesabınızı iyi yapın
ayda 200 liralık mazot kullanıodum ben ve çok sıkışmadıkça binmiodum arabaya, şimdi ayda 30 liralık benzin ve 90-120 lira arası lpg kullanıorum ve heryere araçla gidip geliyorum nerdeyse, pazar günleride arkadaşlarla dolaşıoruz neredeyse hep arabayla.
eskiden arabaya binmezmişim ben cidden ya 4 yılda 35,000km yapmıştım, aracı alalı 4 ay oldu 7000 km den fazla yaptım.

ykcoskun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
haklısınız arkadaslar.aylık yapılan km.onemli.ayda 500 km yapıyosan degmez.ama benim gibi ayda 2000-2500 km yapıyosan mutlaka taktırmalısınız derim.benim aracta ayda 550 tl benzin yakıyodum.simdi tahminime gore yaklasık 350 tl lpg yakacagım.yani bu durumda lpg taksitini odediği gibi 100 tl de cebimde kalacak.baska bir hesapla 5 ayda kendini amorti edecek.herkese selamlar.

start19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar herkese gunaydın.gsi mle hergun 120-130 km yapıyordum.ama butce dolayısıyla pedalın altında yumurta varmıs gibi kullanıyordum.oyleki ankarayı bilen bilir istanbul yolundan hergun gelip giderken hacı muratlar bile bana sag cekip kafa buluyorlardı.bende sonunda bırak gururu falan taktır dedim.oyleya c20xe ye biniyosun ama devir 2500 u gecmiyo ne anklamı kaldı?cok sevdiğim ve oldukca iyi tanıdığım bi lpg servisinde solugu aldım.ustaya ne takıcaz dedim?(bu servis prins brc omvl ve atikerin yetkili bayisi.)ustanın yuzunde pis bi sırıtma eyvah dedim prins ve 2500 ytl yandım.adam ban atiker demezmi gozum ısıldamıs.ya usta olurmu nasıl olur?sen karısma git bi buji kablosu al gel bırak arabayı yarın oglen gel.sorunun olursa sokecem ve istediğin markayı bedava takacam.eyvallah dedik.ertesi gun geldim arabayı aldım.varmı problem?usta ben dedi pek begenmedim.sanki hafif silkeleme var.bos zamanında gel bakacam.arabaya atladım korkarak.gaza biraz yuklendim allah allah sanki cekişi eskisinden iyi.alt devirler ust devirler hiçbi problem yok inanamadım.motor lambasıymıs silkelemeymiş sabah calısmazmıs onlar ne ya.hiçbişey yok.1 haftadır biniyorum.acayip memnunum.yani cok uzattım belki ama ustamın soylediği birseye inandım opellere en iyi uyum atikerde cunku opeller için ozel yazılımı var.ama herkese tavsiyem bu işi gercekten bilen birine yaptırmanız.lpg kitinden daha onemli bisey varsa montaj.oyleki usta lpg yi baglarken tum arabalara kullandıgı 6 lık bakır boru yerine benimkine 8 lik takmıs neden dedim oda benim işim sen karısma bu araca boyle dedi.allah razı olsun beni cok mutlu etti.herkese tavsiye ediyorum.supheleri bırakıp taktırın iyi bi yerde lpg yi ve doya doya binin araclarınıza.herkese selamlar.

Bana kalırsa çok erken karar veriyorsunuz.Araç çalıştığında atiker beyinden gelen 2,5 voltluk elektrik opellerin 1,5 voltla çalışan elektrik sistemine uyum sağlamıyor aşırı sesli çalışıyor ve arıza lambasını yakıyor,boş yere dememişler UCUZDUR VARDIR BİR İLLETİ.....

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun.
LPG iyidir.

bizde 1978 model station ford taunus vardı. 10 seneden fazla oldu daha yolda bir tane bile LPG dolum istasyonu yoktu. oysa biz çoktan geçmiştik LPG'ye. bildiğiniz mutfak tüpünü ters çevirip bagaja atıp yine tüplü biniyorduk araca :)