Bir Jandarma'nın gözünden Modifiye

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah nasip ederse dönüyorum bu sene kardeşim...

Ben de dönüyorum komutanım allah kısmet ederse... (Amin) Şöyle kafamın rahat edebileceği, artık kendimle ilgili uğraşlar içerisine girebileceğim sakin yerler düşünüyorum. Hatta öyle ki gidip sanayide ahbaplar edinip bu motor işini öğrenmek istiyorum sırf özendiğim için. Bolu, Bartın, Zonguldak tarafını falan yazacağım işte. Siz nereleri isteyeceksiniz? Bakarsınız denk geliriz aynı yere. Böyle araba ile ilgilenen bir komutanımın olmasını isterdim açıkçası...

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Komutanım sizi alkışlıyorum.Bende şu an askerim ama asteğmen öğretmenim.Yinede ara sıra il jandarmaya gider gelirim, dışarıdan görüldüğü gibi despot bir durum söz konusu değil ama gerçekler var tabi emir komuta.Bu yüzden bir doktor yapması gerekeni yapıyorsa sizde öylesiniz.Bu güne kadar çevirmelerde hep güler yüzlü askerler gördüm, inşallah bundan sonrada öyle olur.Tabiki kurallara aykırı ve "görmezden gelinmeyecek" durumlar söz konusu olunca sizde görevinizi yapıyorsunuz.Mesleğinizde başarılar diler bu iyi niyetli virüsü bulaştırmanızı temenni ederim :)

Vallahi aslında alkışlanacak bir şey de yok aslında. Elbette biz de görevimizi yapıyoruz ama olması gerektiği gibi sadece. Kişisel hırslarımızı, kaprislerimiz, görüşlerimizi ve buna benzer duygularımızı işe katarsak olmaz. Özellike de insanların aleyhine. Ben kendimin ve meslek arkadaşlarımın iyi niyetli olduğuna inanıyorum ama tabi aralardan çatlak sesler de çıkmıyor değil. Bu biz özeleştiridir sadece. Ama emin olun ki Jandarma Teşkilatı genel manada ( Astsubay ve Uzman Arkadaşlar için söylüyorum ) Anadolu'nun bağrından kopmuş, görmüş geçirmiş insanlardan oluşur ve halden anlarlar. Siz yüreğinizi ferah tutun.

dreamin34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keşke herkes sizin gibi düşünse ne güzel olur ama sırf kıllık olsun die ulan ben bu saatde çalışıyorum adam geziyo diyerek araç bağlayanlar kıllık yağanlarda vardır ALLAHA şükür denk gelmedi bana hiç hayırlı görevler komutanım ALLAH kolaylık versin hep istemişimdir dağda komando olarak askerlik yapabilmeyi ama nasip olmadı karsta yaptım :)

kadir_efendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emeğinize sağlik keşke bir çok kişi sizin gibi düşünse

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keşke herkes sizin gibi düşünse ne güzel olur ama sırf kıllık olsun die ulan ben bu saatde çalışıyorum adam geziyo diyerek araç bağlayanlar kıllık yağanlarda vardır ALLAHA şükür denk gelmedi bana hiç hayırlı görevler komutanım ALLAH kolaylık versin hep istemişimdir dağda komando olarak askerlik yapabilmeyi ama nasip olmadı karsta yaptım :)

Sen de uzakdoğuda askerlik yapmışsın bak işte ne güzel :D :D :D... Ne yapacaksın dağda... Ben iki yıldır çıkıyorum bi hayrını görmedim :D :D :D

kahramans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
( Bir konu başlığı altındaki tartışmada bir arkadaşımızın Jandarma'nın asık suratlı insanlardan oluştuğunu ama benim bir önceki yazımla bu tabuyu yıktığını söylediğine dair yazdığım mesajı farklı bi başlıkta paylaşmak istedim. Gökhann isimli arkadaşımıza ayrıca teşekkür ediyorum. )

""""Vallahi kardeşim öyle zamanlar oluyor ki bizim trafik ekiplerinin elinden ben alıyorum öyle arkadaşları. Neymiş de arabın üzerinde sticker varmış, film varmış, karlık farklıymış, stopları bi acayipmiş... Gel gör ki adam çalmamış çırpmamış, azıcık aracın üzerinde değişiklik yapmışsa ne olmuş yani... Hadi duruma bir de profosyonelce yaklaşalım. İki araba var elimizde diyelim ve ikisi de hırsızlık için kullanılacak. İkisi de beyaz clasic kasa opel astra. Bir tanesinin fabrikadan çıktığı ilk gün kadar sade, diğerinin ise stopları ve farlar değişmiş, üzerinden siyah renk çift şerih çekilmiş, arkasında dev gibi bir rüzgarlık, karlıklar marşpiye falan o biçim, jantlar 19 inç ve parlak, helezonlar kesilmiş, yay takılmış falan filan... İkisinin de plakası alınamadı ya da sonrasında değiştirildi diyelim. Aracı olayın ardından sıcak sıcak arıyorsun. Ekiplere de anons geçtin... Şimdi herkese soruyorum. Hangisi daha çabuk enselenir. Tabi ki araç üzerinde modifikasyon yapılmış olan. Anlatmak istediğim şu ki, adam zaten bi suç işleyecek olsa aracını belli edecek bi işe kalkışmaz. Bu adamın sadece en fazla yapacağı şey trafikte normalinden daha fazla hız yapmak ya da iki üç araca makas atmak. Yaa iiyi de bunu altında dacia logan olan taksi sürücüsünden, Fortuna kullanan otobüs şoförü'ne (Bizzat yaşadım :D ) kadar herkes yapıyor. Hatta gelin görün ki modifiye yapılmış araçlar bu araçlara göre bir çok açıdan daha da güvenli. Örneğin 105 beygirlik, amortisörler havada bir aracın sollamaya kalkması mı yoksa superchip, turbo, açık hava filtresi gibi uygulamalardan geçip 200 beygire vurdurulan ve yay takılı yere pusmuş bir astranın mı sollamaya kalkması daha güvenli... Galiba bu farklı bi konu olmalı :) :) Ben Trafik Kursu da görmüş bir İç Güvenlik Asayiş Tim Komutanı olarak kanundaki bazı maddelerin daha esnek yorumlanması taraftarıyım. Umarım ne demek istediğim anlaşılmıştır. Bu konu ile cidden yorumlarınızı bekliyorum... """"

Ayrıca;
Bir de şu yönden bakılmasını rica ediyorum. Herkesin bir mesleği var ve bizim mesleğimiz de Asayiş ve Ülke Bütünlüğü'nün korunması. Bilirsiniz ki trafik de bu asayiş konusu altında bulunmaktadır. Hepiniz askerliğini yapmış ya da yapacak olan insanlarsınız. Öyle ki Jandarma personelinin neler çektiğini dışarıdan bakan kimse göremez. Her şeyin bu kadar katı olarak yönetildiği bu teşkilatta Jandarma Personeli olan subay, astsubay ve uzman jandarmaların da esnek düşünmesi beklenemez. Sizler de emin olun ki bizlerinde istediği en önemli şey karşılıklı samimiyet, dürüstlük ve güven. Ben bugüne kadar bana karşı bu özellikleri gösteren ve iyi niyetli olduğuna inandığım herkese yardım ettim, etmeye de devam edeceğim. 2 Yıllık doğu görevimin bir buçuk yılını Şırnak Uludere'de Komando Tim Komutanı olarak tamamlamak ve tekrar bir Batı iline tayin olmak üzereyim, son 6 ayım kaldı :) ... Ve eminim ki tayin olduğum yerde ne kadar katı görüşler arasında görev yaparsam yapayım vicdan ve mantığım devamlı yanımda olacak. Emin olun bir gülümseme, bir çift sohbet bazı insanlar için herşeye değer :) Foruma üye tüm arkadaşlarıma saygılarımı sunuyorum. İyi günler... ( Birazdan görece çıkacağım için hazırlanmam gerekiyor :D :D :D ) Herkes Allah'a emanet olsun.

Komutanım, alnınızı uzatır mısınız...

savas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ülkemin insanlarını her meslek grubundan olsun severim.komutanım gibi araç sevenler olumlu insanlar hep vardır.tek anlayamadığım neden askerler sivil araçları denetler onu anlamam oda ülkemize has olan birşey eğer ihtiyaç varsa trafik jandarmaların hepsini trafik polisi yapsınlar ve çağdaş bir anlayış olsun.aynı işi yapan farklı yapılarda böylelikle eşit konusunda uzman,topla tüfekle vakit kaybetmeyip direk mesleğinde daha bilgili ve dolasıyla mükemmel olsun.sanki polisler çok iyimi sanki...

muzozko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Komutanlarıma ve herkeze slmlar. Ben Şırnak-Beytüşşebapta görev yapıyorum. Uzman Jandarma'yım .Bende zevkinden mağrum düşenlerdenim benim araçta garajda yatıo çok gücüme gidiyor vallahi. Belki konu ile ilgili belki ilgisiz, Kimisi hoşlanmayabilir ama kısa bir süre önce başımdan geçen bi olay var; Geçenlerde izinde bi trafik polisine denk geldim işte Kırşehirde, aracımın bagajına kolon taktırıyordum oda sanırım bişe alacaktı ordan geldi. Slm verdim işte görevimi söyledim biraz muhabbet ettik. Kendisi mardinde görev yapmışız ve o tarafın insanlarından o kadar bunalmış ki dediği kelime şuydu; ' Mardınde olsa bu ilerde bekler çevirirdim :) ama memleketim insanı gezsin, tozsun tabi ' açıkcası acaip tuttum ben adamı, gerçekten buralarda görev yapan kolluk görevlileri ne kadar modifiye tutkunu olmasada memleketim insanlarının kıymetinide daha iyi anlıyor ! Allah kısmet ederse bende tayinciyim bu sene :)