Bir Jandarma'nın gözünden Modifiye

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jandarma veya Polis fark etmez önemli olan anlayıştır. Doğuda görev yapan komutanıma sayılarımı ve sevgilerimi sunuyorum siz olmasanız biz olamayız.
Bu arada 01/01/2010 00:01 de Tekirdağ değirmenaltında çevirmeye girdim :) Polis arkadaşlar sadece kimlik kontrolu yapacağız zamanınız varsa birde colamızı için dediler :) (bende dayak gördün kaç, yemek gördün götür mantığı ile) Polis arkadaşlarla Birer sigara ve cola içtik. Sonra evime gittim :)
Bu arada bünyemde 2 adet bira vardı. Çevirmeyi görünce gitti ehliyet dedim :)

Öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkürler. Hepimiz bu ülke için bir şeyler yapıyoruz. Ürettiğimiz, hizmet verdiğimiz her an bi şekilde ülkenin kalkınmasına yardımcı oluyoruz.
Konumuza da gelince ucuz atlatmışsınız... Şunu belirtmeliyim ki yollarda genelde rastlayabileceğiniz iki tür kontrol yapılır.(Normalde daha da türler var tabi de denk gelmez fazla ya da sizle ilgili olmaz)
1. Yol Emniyet Ve Kontrolü (Kimlik ve ruhsat kontolü, aranan şahısların tespitine yönelik Asayiş birimlerinin yapmakta olduğu kontrollerdir.)
2. Trafik Kontrolü.... (Alkol Kontrolü, Ehliyet ve Ruhsat Kontrolü, Araç Muayenesinin, Trafik Pulu'nun, Sigortasının, Yangın Tüpü'nün, Hızının vb. trafikle ilgili konuları denetleyen ve Trafik Timlerince yapılan kontrollerdir.
****Bu birincisine rastgelirseniz ve herhangi bir suçdan dolayı aracınız ya da siz aranmıyorsanız herhangi bir sorun teşkil etmez. Yolunuza devam edersiniz.
****Ama ikincisine denk gelirseniz ahiret suallerine hazır olun derim. Çünkü her şeyden önce trafikte ceza kesme yetkisi trafik timlerinindir. Açık arayınca da istenildiği zaman bulunur.
Alkol hususu da daha ziyade trafik timlerini ilgilendirir. Eğer bir asayiş ekibine de rast geldiyseniz trafik timini çağırarak işlem yapılmasını sağlar ancak.
Kendimin de bazen alkollü araba kullandığım oluyordu. Ama artık pek tercih etmiyorum. Bir mekana gittiğimizde de en fazla bir tane Efes ya da iki tane Miller tarzı bira ile kendimi kandırıyorum. Eskiden adımın bu yüzden süngere çıkmasına rağmen kendime sahip olabiliyorum. Her şeyden önce etrafımızdaki insanları düşünmemiz lazım. Mağlumunuz ki arabaya her zaman tek kişi binmiyoruz. Ha bu demek değil ki tek kişi iken dağıtalım. Ama ne yazık ki trafikteki tek araç da biz değiliz. Bilirsiniz ki aklımız bir yerlere takıldığında dahi ne kadar dalgın oluyoruz ve eğer araç kullanıyorsak bu dalgınlık başımıza bela olabiliyor. Alkol ki dalgınlıktan öte bir şuur kaybı yaratıyor bir çok insanda. "Bana bir şey olmaz, ben sünger gibi içerim hiç çarpmaz" diyen arkadaşlar ise en büyük hatayı yaparlar. Tabi çok bi şey de içmemişsiniz ama yine de dediklerime bir kardeşiniz olarak dikkat ederseniz çok mutlu olurum. Ben Şırnak dağlarında göreve çıkarken hep şunu düşünürüm. " Olmaz olmaz da eğer ya bir kere olursa" Bu yüzden de emniyeti elden bırakmam. Mağlum 17 Can bana emanet. Araç kullanmak da bundan farklı değil emin olun. Olmaz olmaz da eğer bir olursa bir daha dönüşü olmaz. Size saygılarımı sunuyorum değerli arkadaşım. Yazdıklarımı üzerine alınma ve yanlış anlama lütfen. Umarım bir çok kişi okur bu yazıyı.

Gökay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nedense hiç öyle birisi olduğunuzu sanmıyorum. Bir uğraşı, bit tutkusu olan insanlar hayata daha pozitif bakar ve daha açık görüşlüdürler. Burada siz bunları okuyor ve cevap yazarak destekliyorsanız eminim en az benim kadar hoşgörülüsünüzdür. Bu arada Hakkari'de mi görev yapıyorsunuz ve benim gibi tutkusundan ayrı mı düştünüz :(

evet hakkarideyim şu an. 99 lu j.astsb ım...

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Tabi çok bi şey de içmemişsiniz ama yine de dediklerime bir kardeşiniz olarak dikkat ederseniz çok mutlu olurum.

Genelde içmem zaten içsemde evde arkadaşlarla içmek daha güzel oluyor. Mekanlarda zaten sahroş olmayı sevmediğim için en fazla 1 tane içerim. İşte yılbaşıydı. Derdim çoktu diye 2 tane içtik zaten o 2 birayıda 4 saate felan içtik :) Zaten bu konularda biraz boynu eğiklerdenim suçumu kabul eder cezam neyse öderim hatta az önce Trafik Cezalarının arttığına dair haber izledim, iyi olmuş artsın tabiki de diye cümle bile sarf ettim :)
Bazen bir şey olmaz dediğimiz ufacık hatalar bile nelere mal oluyor.

Heavenguardian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Genelde içmem zaten içsemde evde arkadaşlarla içmek daha güzel oluyor. Mekanlarda zaten sahroş olmayı sevmediğim için en fazla 1 tane içerim. İşte yılbaşıydı. Derdim çoktu diye 2 tane içtik zaten o 2 birayıda 4 saate felan içtik :) Zaten bu konularda biraz boynu eğiklerdenim suçumu kabul eder cezam neyse öderim hatta az önce Trafik Cezalarının arttığına dair haber izledim, iyi olmuş artsın tabiki de diye cümle bile sarf ettim :)
Bazen bir şey olmaz dediğimiz ufacık hatalar bile nelere mal oluyor.

Ben de öyle olduğunu düşünmüştüm zaten... Enteresan ama aklımda böyle opel sürücüleri hep aklı başında insanlar olarak canlanıyor ve çoğu zaman da bu böyle oluyor. Şu anki arabamı almadan önce trafikte bir opel astra göreyim bütün yağlarım erirdi, saygıyla karşılardım her zaman. Alakasız durumlarda zorla yol verdiğim bile olmuştur. Yanından geçerken selam veririm falan afallar millet. Her şey bir yana opel bir yana. Sürücüsü ile birlikte. :D

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Komutanım sizi alkışlıyorum.Bende şu an askerim ama asteğmen öğretmenim.Yinede ara sıra il jandarmaya gider gelirim, dışarıdan görüldüğü gibi despot bir durum söz konusu değil ama gerçekler var tabi emir komuta.Bu yüzden bir doktor yapması gerekeni yapıyorsa sizde öylesiniz.Bu güne kadar çevirmelerde hep güler yüzlü askerler gördüm, inşallah bundan sonrada öyle olur.Tabiki kurallara aykırı ve "görmezden gelinmeyecek" durumlar söz konusu olunca sizde görevinizi yapıyorsunuz.Mesleğinizde başarılar diler bu iyi niyetli virüsü bulaştırmanızı temenni ederim :)

BeRkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı görevler komutanım görüşleriniz için tşkler . Doğma büyüme yaşadığım ufak ilçemizde 1 kıl polis abimiz war kendiside yabancımız olmamasına rağmen beni araya 1 dünya adam sokarak bıraktı Film yüzünden 2 arkadaşımında arabasını bağlamış yazıcak bişey bulamayınca adam Filmi anahtarla çiziyor sticker çıkartıyor böyle zihniyetlerde var.keşke herkez sizin gibi olsa saygılar...