Bertone 2.2 yol bilgisayarı problemi

meminaraz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar.
Benim aracın yol bilgisayarında anlık ve ort. tüketim hariç her şey sağlıklı çalışıyor fakat gel gelelim anlık tüketim tersten çalışıyor. Nasıl mı? Şöyle ki mesela yolda giderken araç viteste gazdan ayağımı çektim normal de 0.0 lt göstermesi gerekirken 999.9 l gösteriyor ve gaza ne kadar basarsam göstrilen tüketim o kadar düşüyor. önerilerinizi bekliyorum. (bu arada araç lpg de de aynı sorunu yapıyor benzinde de. )

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlık tüketimde yol bilgisayarı gazdan ayağınızı çekince değil debriyaja basınca 0.0 LT gösterir , sizde bir anormallik olduğu kesin . ODB ile baktırın aracınıza

meminaraz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Baktırdım hiçbir hata göstermedi ayrıca debriyaja basınca tüketim değeri rolanti değerine düşüyor yani l/h litre bölü saat şeklinde(Çok araçta denedim hepsi böyle çalışıyor). Çalışmada tek sıkıntı ters çalışıyor o kadar. Sanki gazdan aldığı tepki soketi fln gibi bişi varsa ters bağlanmış gibi duruyor.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
tech 2 ye bağlatıp yol bilgisayarı menüsünden,anlık tüketim birimini lt/100 km olarak değiştirirseniz sıkıntınız çözülür...

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlık tüketimde yol bilgisayarı gazdan ayağınızı çekince değil debriyaja basınca 0.0 LT gösterir , sizde bir anormallik olduğu kesin . ODB ile baktırın aracınıza

debriyaja basınca 0.0 göstermez motor freni yapınca,viteste ayak gazdan çekince 0 lt gösterir ;)

meminaraz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
tech 2 ye bağlatıp yol bilgisayarı menüsünden,anlık tüketim birimini lt/100 km olarak değiştirirseniz sıkıntınız çözülür...

Hocam zaten lt/100km hareket ettikten sonra durduğu yerde lt/hr

CanHasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı problem benim Vectra B DTİ de olmustu. Enjektörleri değiştirince düzeldi. İnşallah siz daha uygun masrafla kurtulursunuz.

meminaraz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et