Vectra B Yol Bilgisayarı Yakıt Tüketim Problemi

lfs6r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi forumlar

Araç 1998 model vectra 2.0 cd, hiç lpg takılmadı
Uzun bi süredir aklıma takılan yol bilgisayarı konusunu size danışmak istedim.
Yol bilgisayarına baktığımda anlık, ortalama, menzil ve sıfırlandıktan sonra 0.1 0.2 diye artarak yakıtı hesaplayan göstergeler kısaca veriler komple yanlış ölçülüyor.

Göstergede gal falan da yazmıyor.
Ölçüm de yaptım tüketim galon ile uyuşmuyor zaten.
Ortalama tüketim ise 2.2 bildiğimiz 2.2 litre olarak gözüküyor. babam sürerken 2.7 civarında geziyor. normalde güzergahında 10 litre falan göstermesi gerek.

Bu sorunuun basit bir çözümü var mıdır? araba eski olduğundan çekiniyorum ama basit ise servise soracağım. teşekkürler şimdiden.

farukrusven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta yazılım, chip tuning tarzı birşey var mı ?

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi forumlar

Araç 1998 model vectra 2.0 cd, hiç lpg takılmadı
Uzun bi süredir aklıma takılan yol bilgisayarı konusunu size danışmak istedim.
Yol bilgisayarına baktığımda anlık, ortalama, menzil ve sıfırlandıktan sonra 0.1 0.2 diye artarak yakıtı hesaplayan göstergeler kısaca veriler komple yanlış ölçülüyor.

Göstergede gal falan da yazmıyor.
Ölçüm de yaptım tüketim galon ile uyuşmuyor zaten.
Ortalama tüketim ise 2.2 bildiğimiz 2.2 litre olarak gözüküyor. babam sürerken 2.7 civarında geziyor. normalde güzergahında 10 litre falan göstermesi gerek.

Bu sorunuun basit bir çözümü var mıdır? araba eski olduğundan çekiniyorum ama basit ise servise soracağım. teşekkürler şimdiden.

Astra g aracıma yol bilgisayarı montajı yaptım. Çıkma aldığım omega ekranda galon cinsinden programlanmış. öğrendiğim kadarıyla bu ekranların tech 2 cihazıyla litre cinsinden programlanması gerekiyormuş. bendimde yaptırmam gerekiyor. yakınlarda tech 2 cihazı yok mecburen 60 km uzaktaki ustama gitmek durumundayım o da yakın zamanda değil. yaptırdığımda buradan paylaşırım.

lfs6r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta yazılım, chip tuning tarzı birşey var mı ?

SM-C7000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yok hocam 2002de almıştık, herhalde o zamanlar öyle bir uygulama sahibi yapmamıştır. :D

Astra g aracıma yol bilgisayarı montajı yaptım. Çıkma aldığım omega ekranda galon cinsinden programlanmış. öğrendiğim kadarıyla bu ekranların tech 2 cihazıyla litre cinsinden programlanması gerekiyormuş. bendimde yaptırmam gerekiyor. yakınlarda tech 2 cihazı yok mecburen 60 km uzaktaki ustama gitmek durumundayım o da yakın zamanda değil. yaptırdığımda buradan paylaşırım.

hocam ekran gal/lt yazmıyor ama 2.2 galon 8.3 litre ediyor. sıfırladıktan sonra trafiğe neredeyse hiç girmedi araç ben rahat alanlarda pratik yapıyorum. aslında 8.3 litre mantıklı bir değer, ancak amerikan galonuna mı ingliz galonuna mı bakacağım?
bu siteden çevirdim.

http://www.convertunits.com/from/gallon/to/litre

bir de ortalama tüketim sıfırlandıktan kaç klomtre sonra net sonuç verir?