benzin zammı

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
az yapmişlarrr daha fazla olsun. alişdik ya nasil olsa benzinin litresi insallah 5 tl olur yarınn....

vatandasi soya soya bitiremediler. ne halkmiş yaa hala yasiyoruzzzzz

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün okuldan gelirken son anda karar değişikliği ile 50 liralık aldım. 3.64 den

Satılık 13 litre benzin. 3.69 dan veriyorum :mad:

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
valla arkdaşlar :) bugün LPG yi fulledim 1.71 den :) ilk bahara kadar lpg fiyatı 2.15 olur. Yazın yine 1.9lara düşer :) ama benzinin 4'e kadar rahat yolu var :)

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Bence yanılırsın.Ben yıllardır bu ülkede rekabetten dolayı fiyatların düştüğünü görmedim (küçük işletmeler hariç). Bu sistemin ağa babası rahmetli Özal'dır. Petrol ürünlerinin fiyatları ucuzlar diye serbest bıraktı sonuç: dünyanın en pahalı yakıtını kullanan ülke olduk, ekmek fiyatları serbest bırakıldı onun da sonucu ortada. Bence fiyatların serbest bırakılmasının nedeni hükümetlerin artık o çevreye söz geçirememesi+devamlı gelen zamlara bahane bulmaktan bıkmalarıdır. Şimdi başbakana neden benzine zam geldi diye sorun bakalım cevabı ne olacak? Vereceği cevap belli "benzine biz zam yapmıyoruz, gidin zammın gerekçesini EPDK'ya sorun" diyecektir. Eee ne de olsa EPDK bana bağlı bir kurum. Diğer yandan gündemi en çok meşgul eden diğer bir konuyu göz ardı etmeyin. Meşhur paralı askerlik durumu. Maliyede para sıkıntısı var, para lazım, paralı askerlik şimdilik zor gibi o zaman izlenecek en kolay yol ya benzine ya da tekel ürünlerine zam. Millet öyle veya böyle sigara bırakmaya başladı (iyi de oldu), tekel gelirleri düşmeye başladı, (birkaç ay sonra şehit aileleri ve gazilere tütün ikramiyesi ödenecek) o zaman bu kaz dursun diğer kazla ilgilenim dediler. Üretmenin arkasında durmayanların, köstek olanların ellerinden zam yapmaktan başka bir şey gelmez.

Savaş abi ekmek muhabbetine girme işin gerceğini açıklasam Sucu devlete değil cok şerefli fırıncılarımıza dönersin...
Unun cuvalı şuan egede 42lira, Doğuda (Arpa cok olduğu için) 30lira.
gecen sene unun cuval fiyatı 47lira idi. ama eskiden yedeğimiz ekmek (ucuzken) 200gr'dı şuan 300gr yiyoruz. Eskiden bas mayayı bas sirkeyi bas tuzu ekmek davul gibi şişsin :) Eskiden 1 fırıncı 1 erkmekten 10 kazanıyordu şimdi. 1 ekmekten 4 kazanıyor. güclerine gidiyor :D

bütün gün fırıncıların yakarışlarını dinliyorum. :) Aydındaki en dandik fırıncıda Passat EOS tek kapı var :D (Adam sevgilisine almış).
Birtanesinin danışmanlığını ben yapıyorum. Adam 250TL para ödeyemiyor telefonlarımı açmıyor daha gecen hafta Q7 Aldı :)

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Savaş abi ekmek muhabbetine girme işin gerceğini açıklasam Sucu devlete değil cok şerefli fırıncılarımıza dönersin...
Unun cuvalı şuan egede 42lira, Doğuda (Arpa cok olduğu için) 30lira.
gecen sene unun cuval fiyatı 47lira idi. ama eskiden yedeğimiz ekmek (ucuzken) 200gr'dı şuan 300gr yiyoruz. Eskiden bas mayayı bas sirkeyi bas tuzu ekmek davul gibi şişsin :) Eskiden 1 fırıncı 1 erkmekten 10 kazanıyordu şimdi. 1 ekmekten 4 kazanıyor. güclerine gidiyor :D
İşte dediğim doğrulandı. Ekmek fiyatlarında rekabetten dolayı ucuzlama olur diye fiyatlar serbest bırakıldı ama adamlar ekmeği ucuzlatmak yerine resmen terör estirir oldular. Fırıncılar girdi hesaplarını çok iyi yapıyorlar, yok nakliye, yok pişirme, yok bayi karı deyip zırıl zırıl ağlıyorlar. Ama utanmadan ekmeği de hamuru da aynı fiyattan satmayı biliyorlar. Halbuki hamurda pişirme yok, nakliye yok, bayi karı yok, aradaki fark doğru cebe. Maden kar edemiyorlar, hep zarardalar o zaman fırıncılığı bıraksınlar, insan yıllardır zarar ettiği ticarete ne diye devam ederki? Demekki yalan söylüyorlar.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) 4TL ye kadar yolu var bu kış :)
Birde duyum aldım artık benzilikler 5 sen değil 1 veya 2 sene sözleşme yapacaklarmış. Kısacası gördüğüm PO'lar bir anda shell veya başka bir markadan başka bir markaya geçiş olacabilicekmiş eğer böyle olursa akaryakıt istasyonlarını elinde tutabilmek için bir rekabet ortamı oluşabilir diye düşünüyorum. Rekabette ucuzluğu getirir..

Evet,bi akşam ordan geçiyodum yayan,baktım yerlere sarı bi ışık yansıyo,meğersem opet shell olmuş:)

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bütün gün fırıncıların yakarışlarını dinliyorum. :) Aydındaki en dandik fırıncıda Passat EOS tek kapı var :D (Adam sevgilisine almış).
Birtanesinin danışmanlığını ben yapıyorum. Adam 250TL para ödeyemiyor telefonlarımı açmıyor daha gecen hafta Q7 Aldı :)

Bizim ekmek aldğımız fırının connecti var demek bizim o taraftaki yer deil:p

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yüzden araba kullanamıyorum :(

Şaka değil benzine yetişecek gücüm yok.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende az önce lpg aldım 1.63 den. fulledim, 82 lira aldı rahat 400kmsi var :D lpg power rules :D

corsa_72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bişeyi merak ediyorum 2011 yılından itibaren elektirikli arabalar artık satılmaya başlar acaba diyorum bu fosil yakıtlara bir alternatif olabilirmiiii yoksa sevgili devletim buna hemen tedbir alıp elektirik fiyatları konusundaçalışmalara başlarmı