benzin ve mazota yine zam

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle oluyor abi sizin orda aldığınız fiyatın cok altında yüzlerce ürün var elektronikten gıdaya en basiti siz ist,ank ve diğer batı illerinde bir kg domatesi 4/5 tl gibi alırken biz burda nerdeyse kasasına 4/5 tll veriyorduk
bak şuan bile tam işmerkenin önünde muz satan bir seyar satıcı bağırıyor
4 KİLO /5TL 4 KİLO /5 TL GEL GEL şimdi sen söyle abi ben migrosa gidip kilosunu mu 5 tl alayım yoksa 4 kilosunu mu 5 tl alayım :D
:D aman dur birilerini ayıktırma okurlar mokurlar işe el atmasınlar sonra ben gecen sene lpg mevzuu vardı yine cok konu acmayın ayıktırmayın pişman olursunuz dedim dinlemediler aha size ucuz lpg :D

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani bir yerden sonra hemfikiriz değilmi? Herkes gibi ben de menfaatimi düşünürüm. Havalara savuracak kadar fazla param hiç bir zaman olmadı, her geçen gün de ekonomi kötüye gidiyor. Oraları bilemem ama buralarda hemen hemen her apartmanda bir satılık daire ilanını görürsün. Vatandaş küçülmeye çalışırken beylerin senden benden aldıkları vergilerle sefa sürmesi zoruma gidiyor. Ben yıllarca çalışıp onlara kaptırmak için mal mülk edinmedim. Buralarda ona vergi ver buna vergi ver yetti artık ya.
Kesinlikle hemfikiriz bıkıtık artık yaaaaa nedir bu
:D aman dur birilerini ayıktırma okurlar mokurlar işe el atmasınlar sonra ben gecen sene lpg mevzuu vardı yine cok konu acmayın ayıktırmayın pişman olursunuz dedim dinlemediler aha size ucuz lpg :D
sustum abi haklısın :kop:

Cihanqir

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bu hükümet yakında benzin mazotta yapdığı gibi lpg yide aynı seviyeye çekerse şaşırmam

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG'nin üretim şekline ters bu dediğiniz... likit petrol gazı yani petrolün her işlenme evresinde bu gaz açığa çıkıyor..

bahadir_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zamlara vatandaş alıştı ama, zam oranları da gittikçe yükseliyor.Daha önce 3-5 Krş. zamlar yapılırken, son zamlarla 15-20 Krş. gibi eski zamları katlayacak şekilde, zam politikası oluştu.
Bence bu konuyu yeni bir zamma kadar, bir şekilde öncekiler gibi kapanıp gideceğine, güncel tutup, en azından tepkilerin olduğunu görmelerini sağlamalıyız.Zamlara engel olamasakta, en azından sinyal verebiliriz.Konunun bu yönde çözüm önerileriyle devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
epdk ya lpg fıyatları hakkında bır mail atmıştım cevap gecikmeden geldi.

Sayın Melih SALPAT, 5307 sayılı Sıvılaştırılmış Petrol Gazları Piyasası Kanununun 10 uncu maddesi gereği LPG alım satımında fiyatlar, erişilebilir dünya serbest piyasa koşullarına göre oluşur. Rafineriler ve dağıtıcılar, lisansları kapsamında yaptıkları piyasa faaliyetlerine ilişkin fiyatları, erişilebilir dünya serbest piyasalarındaki fiyat oluşumunu dikkate alarak, tavan fiyatlar olarak Kurumumuza bildirirler.
Otogaz bayilik lisansı sahipleri, LPG Dağıtım firmalarıyla yaptıkları sözleşmeler çerçevesinde sattıkları ürünün fiyatını, Kurumumuza bildirilen tavan fiyatların altında olmak üzere, genel piyasa koşulları ve rekabet şartları içerisinde serbest olarak belirlemektedirler.
Bununla birlikte uygulanacak vergi oranlarını belirleme, Maliye Bakanlığı'nın sorumluluğundadır.
Bilgilerinizi rica ederiz.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
LPG'nin üretim şekline ters bu dediğiniz... likit petrol gazı yani petrolün her işlenme evresinde bu gaz açığa çıkıyor..

LPG'nin üretim şekline ters gelebilir ama işin içine KDV+ÖTV gibi vergiler girince durum değişiyor :kop:. Dikkat edersen benzinin rafineri çıkış fiyatı mazotun aldındadır. Ama tüketimi fazla diye önce ona yüklenmişlerde, vatandaş benzinden kaçıp mazota sığınınca mazot tüketimi arttı bu sefer de mazot fiyatları ile yakından ilgilendiler, vatandaş benzin ve mazottan kaçıp LPG'ye sığınınca şimdi de onunla kanka olmaya çalışıyorlar.

Bir de çok çok merak ettiğim birşey var. Dünya kadar benzinli kamu (askeri araçlar dahil) aracı var, akşama kadar vızır vızır geziyorlar. Onlara neden LPG takdırmıyorlar ki? Bu sayede maliyenin kasasından daha az para çıkmaz mı? Acaba neden LPG kullanmıyorlar ki?

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG'nin üretim şekline ters gelebilir ama işin içine KDV+ÖTV gibi vergiler girince durum değişiyor :kop:. Dikkat edersen benzinin rafineri çıkış fiyatı mazotun aldındadır. Ama tüketimi fazla diye önce ona yüklenmişlerde, vatandaş benzinden kaçıp mazota sığınınca mazot tüketimi arttı bu sefer de mazot fiyatları ile yakından ilgilendiler, vatandaş benzin ve mazottan kaçıp LPG'ye sığınınca şimdi de onunla kanka olmaya çalışıyorlar.

Bir de çok çok merak ettiğim birşey var. Dünya kadar benzinli kamu (askeri araçlar dahil) aracı var, akşama kadar vızır vızır geziyorlar. Onlara neden LPG takdırmıyorlar ki? Bu sayede maliyenin kasasından daha az para çıkmaz mı? Acaba neden LPG kullanmıyorlar ki?
Neden kullansınlar ki abi. Biz varız ya burada. Dağ gibi TÜRK milleti. Bin tepesine, al parasını gez rahat rahat. Doğa veya para umurlarında değil ki. Dediğin gibi olsa 100-120 bin makam aracından edilecek karı hayal bile edemiyorum:eek:

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu hükümet yakında benzin mazotta yapdığı gibi lpg yide aynı seviyeye çekerse şaşırmam

Üretim şekline ters olabilir belki ama Vergilendirme de nasıl bir mantık var ona bakmalıyız.Satış rakamını bu seviye getiren maliyetler değil, üzerine bindirilen anlamsız vergiler......

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
gun gelecek bu devirde bitecek, herkes yaptiginin hesabini verecek... baska bir sey denmiyor, lanet olsunda baska :(