benzin tüketimi

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar bir soru sormak istiyorum.2009 model astra 1.6 düz vites 3400 km de bir araca sahibim.Ortalama yakıt tüketimim arabayı aldığımdan beri 11-12 den aşağa inmedi agresifte kullanmıyorum çevremde bu arabaya sahip olanlar bu kadar yakmadıklarını söylediler acaba araçla ilgili teknik bir sorun olabilirmi ne önerirsiniz bu değerleri aşağa çekebilmem için teşekkür ederim.

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıfır araç için heralde normal araca biraz daha zaman verirseniz ortalama düşecektir

06onur006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar bir soru sormak istiyorum.2009 model astra 1.6 düz vites 3400 km de bir araca sahibim.Ortalama yakıt tüketimim arabayı aldığımdan beri 11-12 den aşağa inmedi agresifte kullanmıyorum çevremde bu arabaya sahip olanlar bu kadar yakmadıklarını söylediler acaba araçla ilgili teknik bir sorun olabilirmi ne önerirsiniz bu değerleri aşağa çekebilmem için teşekkür ederim.
ben aliştim zam üstüne zam olunca araba yakıyo :D

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Sıfır aldığınız araç başlangıçta çok yakar daha sonra azalır.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bir süre beklemende fayda var gibi görünüyor.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim h kasa 11 binde 2.senesi dolacak şu anda şehiriçi 8 litre civarı yakıyor ama benzinede gelen zamlar etkiler tabikide.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesim servise götür...baksinlar normal degil...
yakit basincina baksinlar.kelebek korunumu ayarina baksinlar..temperaur sensounu ölcsünler.. benzin pompasinin basincina baksinlar...hadi yeni araba sende ben nazik kullaniyorum diyorsun..bu kadar fark yapmaz altinda omega yok ya...garanti kapsaminda iken baktir..

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sürekli çok kısa mesafe yapıyorsanız anca bu rakamlara ulaşır. 11-12 litre, araç yeni de olsa normal değil. Depoyu doldurup yol bilgisayarınızı sıfırlayın bir ölçüm daha yapın ve sakin kullanın eğer yine bu seviyelerde yakıyorsa servise gitmelisiniz.

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar tekrardan bu tüketim işine kafayi taktim ve bir yere giderken değerlerimi sıfırlıyorum ve bu da o değerlerden biri bana solermisiniz normalmi diye.Öncelikle yolu bilenler oldugunu düşünerek solemek istiyorum ümraniye ikea otoparkında bc1'i resetledim ve tamami çevre yolu olan altunizdadeden evime geldim kontağı kapattım ve göstergeye baktim gittiğim mesafe 12.1km ortalamam 6.7 ortalama hız 68 harcadığı yakıt miktarı ise 0.7lt idi değerler normalmi eger degilse yukarda da servise gitmem gereken arkadaşların önerisine uyacam ilginize teşekkürler.