Benzin kokusu :((((((((

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ya aslinda oraya kendiniz bakabilirsiniz orasi cok basit aciliyor, koltuklari yarim kaldirin izalasyon malzemesi yapiskanli degil zaten kaldirin hemen gozukecek o kapak, zaten benzin varsa kokar orasi

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servise verdim arkadaşlar diğer bakımlarının yanında onuda yaptırıyorum.

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araçta da var aynı sorun. şehir içinde dur kalklarda kullanınca bagaj benzin kokuyor, sanki bagaja bi bardak benzin dökmüşsün gibi. serviste kaça bulamadılar acaba benimkide o dediğin contadan mı? hangi serviste yaptırdın?

best opel 2. sitede yapıldı. 20-25 tl gibi bir ücreti var.

jedi_bayoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim aracımdada var ve bu gibi durumda kokunun nereden geldiğini bulamadık ama basınç olduğu aşikar çünkü depo kapağını açtığımda basınçlı bir gaz çıkışı oluyor. Ancak enteresandırki pompanın olduğu yer ve kaputtan koku gelmiyor sağ ön çamurluğun olduğu yerde karbon filtre var sanırım onu temizlediler ancak yinede tam sonuç olmadı halen devam ediyor. Çözüm bulan arkadaşlar nokta olarak çözümü söyleyebilirse sevinirim.
Saygılarımla...

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardes araçı cumartesi servisten aldım bir kaç gün kontrol ediyorum koku gelmesse ilk işim buraya yazmak olacaktır. kokunun nedeni benzin şamandırasının contası eskimiş bundan dolayı benzin kokusu geliyormuş servis öyle dedi ve şamandıranın contasını değiştirdiler. şuan deneme sürecindeyim en kıssa sürede dönerim arkadaşlar

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar şuana kadar herhangi bir koku benzin kokusu gelmedi değiştirilen parça ise benzin şamandırasının contası.

atalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün koku tekrar geldi ve bu sabah ilk işim servise gitmek oldu ve motor kısmından depoya giden hava hortumu katlanmış ve havanın gitmesini engellediği için oldugunu söylediler ve o hava hortumunuda değişti bilginize arkadaşlar

em_re42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arçtada ynı sorun vardı

benim araçtada aynı sorun vardı. araç lpg li 2 ayda bir falan benzin alırım hakkari yüksekovada görev yapıyorum. benzini aldıktan 1 ay kadar sonra falan benzin kokusunu fark ettim nedenide aracın camları sürekli kapalı olurdu çünkü hava soğuk oluyor. memlekete gitmek için 2 hafta önce yola çıktım arada bir camı falan açıyorum içeri bir benzin kokusu geliyor van kadar bu şekilde gitiim van da sanayiye aracı çektim tamirci tamirci dolaşıp benzin kokusunu tesbit etmeye çalıştım fakat bulamadım. serviste cumartesi öğleye kadar açıkmış aracıma serviste baktıramadım neyse o şekilde 1400 km yol teptim hiç camları açmadım özellikle arka sağ camı açınca bariz şekilde koku geliyordu ama cam kapalıda olsa zaman zaman koku hissediliyordu. mersin silifkede tamircilere gittim onlarda bulamadı en son bi özel opel servisine gittim durumu izah ettim usta benzin depo kapağında ki kelebek arızalı olabilir dedi bende direk depo kapağını açtım birde ne göreyim depo kapağı iyi kapatılmamış ve sorunun oradan olduğu anlaşıldı. işin özü arkadaşlar neymiş bir daha pompacılara depo kapağı teslim edilmeyecek......

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Deponun yanındaki kalın hortum zamanla çatlıyor ve kaçak yapıyor.Aracı lifte kaldırdığınızda görürsünüz zaten.Benim aracımdaki hortumdada hafif çatlaklar var ve bende değiştireceğim...

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
benim Uno'mda olmuştu enjektöre benzin taşıyan boru açılmştı Allahım korudu :S