Benzin katkısı nasil

JohanGielen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar Corsa 2009 model 1.2 triptonik benzinli aracım var çevreden duydum benzin deposuna katkı koyup araç yakıt sisteminin temizlendigini sizce bu faydali mi? Araca zarar verirmi tavsiye edersiniz hangi marka katkıyı tavsiye edersiniz Teşekkürler

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin geçen sistemde kolay kolay kir oluşmaz dizel gibi,ben katkı önermem açıkcası,hiç gerek yok bir değişiklik göreceğinizi sanmıyorum;
dizel dede kullanılacak tek katkı yağlayıcı katkıdır :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Paranı çöpe atma gereksiz. Koy benzini yola devam... belki şu olabilir. Sürekli yatan bir araçtır ona sözüm yok ama sürekli çalışan araç için gereksiz. ;)

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
enjektör temizleyicilerden bahsediyorsunuz. kullanan tanıdıklarım var. özellikle tek nokta enjeksiyonlu araçlarda tüp kullanılmaya başlandığında araç zamanla benzinde düzensiz çalışmaya başlıyor. bir arkadaşım würth'ün enjektör temizleyicisini kullandı (tabi en az bir yarım depo benzin harcamak gerekiyor bunun için) benzindeki çalışma düzensizliğini giderdi ama geçici olarak tabi. kullanmayı bıraktığında tekrar aynı düzensizlikler başladı. dizelcilerden kullanan ve kullanıp da faydasını gördüm diyen çok. internette ararttırırsanız genelde dizelcilerin bu konudaki başlıkları çıkar karşınıza. yararını gördüm diyen de var, bir değişiklik hissetmedim diyen de. hatta başıma iş açtı diyene de rastlayabilirsiniz :) ama kullanacaksanız würth'ten şaşmayın.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
enjektör temizleyicilerden bahsediyorsunuz. kullanan tanıdıklarım var. özellikle tek nokta enjeksiyonlu araçlarda tüp kullanılmaya başlandığında araç zamanla benzinde düzensiz çalışmaya başlıyor. bir arkadaşım würth'ün enjektör temizleyicisini kullandı (tabi en az bir yarım depo benzin harcamak gerekiyor bunun için) benzindeki çalışma düzensizliğini giderdi ama geçici olarak tabi. kullanmayı bıraktığında tekrar aynı düzensizlikler başladı. dizelcilerden kullanan ve kullanıp da faydasını gördüm diyen çok. internette ararttırırsanız genelde dizelcilerin bu konudaki başlıkları çıkar karşınıza. yararını gördüm diyen de var, bir değişiklik hissetmedim diyen de. hatta başıma iş açtı diyene de rastlayabilirsiniz :) ama kullanacaksanız würth'ten şaşmayın.

Bak LPG konusunda haklısın kendim bire bir şahidim. Kendi aracım benzin de yürümüyor :) ama lpg de deli gibi gidiyor sanırım bir tıkanıklık söz konusu...

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
ustaların bana söylediği tüpten dolayı zamanla benzin enjektörünün bozulmasıymış. enjektör ucunda bir tıkanıklığın meydana geldiğinden falan bahsettiler. ben, hiç katkı kullanmadım (araç 4 senedir bende) ama kışın benzinde kullanırım kısa mesafelerde ve kullandıkça kendine gelir araç. usta, tek nokta enjeksiyonlularda daha sık görüldüğünü söylemişti.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
ustaların bana söylediği tüpten dolayı zamanla benzin enjektörünün bozulmasıymış. enjektör ucunda bir tıkanıklığın meydana geldiğinden falan bahsettiler. ben, hiç katkı kullanmadım (araç 4 senedir bende) ama kışın benzinde kullanırım kısa mesafelerde ve kullandıkça kendine gelir araç. usta, tek nokta enjeksiyonlularda daha sık görüldüğünü söylemişti.

Bak bunu öğrendiğim iyi oldu benim araçta tek nokta... benzinde mala dönüyor idi. Hatta benzin pompasını filan söktüreyim diyordum.

JohanGielen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım tüplu değil gerek yok bu durumda o zaman

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Bak bunu öğrendiğim iyi oldu benim araçta tek nokta... benzinde mala dönüyor idi. Hatta benzin pompasını filan söktüreyim diyordum.

benzin pompanızda sorun yoksa boşuna uğraşmayın. ben geçen sene yan sanayi pompam birden arızalanınca paraya kıyıp orijinalini aldım. Ama benzindeki düzensiz çalışmaya faydası olmadı. Ben de ümit ediyordum belki düzelir diye. Benzin pompası uygun basınç değeriyle benzini basıyorsa bence sorun başka bir yerde aranmalıdır. Benim araçtaki düzensizlik giderken değil de rölantide belli ediyor kendini daha çok. Mesela rölantide (benzindeyken) gaz verdiğinizde geç tepki veriyor gaza, gaz yemiyormuş gibi ama tüpte sorun yok.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynısı benim de başımda rolantide çalışmada sorun yok ama araç hareket edince gaza basınca yığılıyor. Ama lpg geçince resmen elden ayaktan çıkıyor resmen lpg manya oldu araba :)