Benzin Gosterge Ibresi

gurkan_kenan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar aracim 2014 opel corsa 1.2 lpg li active model aracimda fillup uyarisi verdilten sonra yaklasik 30-40 km yol yaptim ve benzin bitmeden tekrar 100 TL benzin aldigimda ibre hic kipirdamadi ve hala fillup uyarisi almaktayim.Sorunu nasil cozebilirm?

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar aracim 2014 opel corsa 1.2 lpg li active model aracimda fillup uyarisi verdilten sonra yaklasik 30-40 km yol yaptim ve benzin bitmeden tekrar 100 TL benzin aldigimda ibre hic kipirdamadi ve hala fillup uyarisi almaktayim.Sorunu nasil cozebilirm?
Gizli menüden depodaki anlık kalan yakıta bakmanızı tavsiye ederim. Gizli menüye girdikten sonra 11.sayfada, alt satırda 5 haneli bir sayı yazıyor olmalı 10.100 gibi mesela bu 10,1 litre yakıt olduğunu gösterir. Yada fulletirseniz 45450 yazar o da 45,450 litre yakıt demektir. Az benzin alındığı zaman ibre hemen oynamamakta, yavaş yavaş hareket etmektedir. Yakıt uyarısı da ibreye bağlı olarak çıkan bir uyarı, ama anlık olarak ne kadar yakıt var görebilirsiniz.

SM-J710GN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gurkan_kenan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
11.sayfa aracimda baktim "t" isaretinin hemen yaninda 0,0 yaziyor.Altta iki ayri sayi var orasi 60 50 gibi sayi yaziyor.Ne yapmam lazim?

gurkan_kenan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gizli menüden depodaki anlık kalan yakıta bakmanızı tavsiye ederim. Gizli menüye girdikten sonra 11.sayfada, alt satırda 5 haneli bir sayı yazıyor olmalı 10.100 gibi mesela bu 10,1 litre yakıt olduğunu gösterir. Yada fulletirseniz 45450 yazar o da 45,450 litre yakıt demektir. Az benzin alındığı zaman ibre hemen oynamamakta, yavaş yavaş hareket etmektedir. Yakıt uyarısı da ibreye bağlı olarak çıkan bir uyarı, ama anlık olarak ne kadar yakıt var görebilirsiniz.

11.sayfa aracimda baktim "t" isaretinin hemen yaninda 0,0 yaziyor.Altta iki ayri sayi var orasi 60 50 gibi sayi yaziyor.Ne yapmam lazim?

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gostergenin duzelmesi icin kac lt olmasi gerekli?

İbrenin oynaması için minimum bir değer konusunda bilgim yok ancak bir süre sonra yavaş yavaş hareket etmeye başlamalı. Depoyu fulletin isterseniz riske girmeyin.

ilkery

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sorun bende de var. Benzin aldıktan sonra kontağı açtığımda ibre hemen tepki vermiyor. Sanki hiç yajıt koymamış gib eski değeri gösteriyor. Bir süre yol yapıyorum sonra tekrar kontağı kapatıp açtığımda ibre yükseliyor.

Neden böyle geç tepki veriyor ben de bilmiyorum.

oknozyrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benim de başımdan geçti. Benzin ucucudur. Depoyu çok dipte kullanmayın. Tortu zamanla şamandranın yapışmasına, zor hareket etmesine sebep oluyor. En az çeyrek depo gezin. İki kez bu hata yüzünden şamandra, bir kez Benzin pompası değişmek zorunda kaldım.

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi