Belki sizinde işinize yarar

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen gün rölanti motorunu temizlemek için söktüğümde oldu olacak sökebildiğim heryere bir bakıyım dedim ve fotoda kırmızı ile işaretlediğim hava kanalının içinde; resimde ise temsilen gösterdiğim bir parçayı sprey ile (kullandığım WD40 değildi yağlı gibi geldiği için ister kullandıktan sonra tamamen uçup geride kalıntı bırakmayan balata spreyi kullanın ya da benim gibi spreyi ile birlikte satılan japon yapıştırıların spreyini kullanın ki bir zarar vermedi benim aracımda -pazar günü heryer kapalıydı :)- ) temizledim. Çünkü bir bacağı bu kadar uzun tutulup kanalın merkezine doğru getirilmiş olması şüphelendirdi beni. Yalnız; fırça ile gıdıklayım şöyle bir iyice demeyin içeri doğru büküldü ben yaparken elimle eski konumuna getirdim hassas olun arkadaşlar. Diyeceğim şudur arkadaşlar bu arabanın geçen yıl üst kapak contası yapıldı 1000 tl ona ödedim ilk defa motoru açıldı aracın sekmanlar siboblar, saplamalar değişti çekişi artar yenilenmişde oldu motor diye düşündüm: yine geçen yıl bütün motor tesisatını söktürüp yeniden siyah renkli bez izolasyon bantı ile heryerini sardırdım 500 tl ona ödedim düşük voltaj ateşlemeyi etkiler hantallığı kalkışlarda biraz daha olsun azalır belki diye düşündüğümü hatırlıyorum , şıkırtı var dikiş makinası gibi motorda diye İNA markasını bulup yağ iteceklerini komple değiştirdim 600 lira ödedim: DUDUCO markasını buldum orjinaldi üzerindeki buji kablolarını değiştirdim iyi ateşlesin tam yakmayı sağlasın faydası olur dedim şimdi hatırlamıyorum o bilmem kaç para idi: hasılı arkadaşlar yaptığım bunca iyileştirmeden-yenilemeden (conta yakması hariç) sonra ne kalkışta ne gidişte bir iyileşme olmadı. Bu ufacık diyotun bacağı ilk gördüğümde siyahtı kurum olduğu üzerinde çok açık belli idi. Öylesine temizledim aklımada böyle olacağı hiç gelmezdi. Bunu yapın arkadaşlar. Bahsettiğim bu etki psikoloik değil ondan da emin olun babamı aldım bir yere götürüyordum ''ne oldu ne yaptın sen bu arabaya en sonunda'' dedi. Zahmetli bir iş değil bi deneyin arkadaşlar ve gözleminizi buraya yazarsanız iyi olur herkes faydalanır. Araç 1997 model X20XEV Maşallah :)

Ekli dosyalar

• thmb_107105571oin.jpg
    thmb_107105571oin.jpg
    67.6 KB · Görüntüleme: 234
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    7.4 KB · Görüntüleme: 197

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Debimetre diyorsunuz, En basiti Fişini sökün, aracın gidişi düzeliyorsa bozuktur. Temizlemek randımanlı olmuyor maalesef.

Poem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdilik daha iyi oldu araç ama ilerde ne olur onu bilemem. Belki bir de sizin dediğinizi denerim.