Bayır Aşağı CC

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Bayır Aşağı CC

Emir01 link' Alıntı:
Bende onceleri yokuş aşağı sabitlemedigini düşünüyordum geçenlerde Bolu dan inişe kendi sabit hızda devam etti hızlanmadı arkadaslar bu konuyu araştırmak lazım sanırım cruise ayarların set tuşuna 2 kez basınca bu sekilde oluyor.

Hayır araçlarımızın frenleme yaparak hızı sabitleme özelliği yok yani yukarıda da anlatıldığı üzere adaptive CC değil araçlarımız. İnişte hızın artmamış olması sabitlenen hız, inilen eğim ve vites kombinasyonuna bağlı olarak aracın motor gaz kelebeği tamamen kapalı durumdayken aracın kendi ivmelenmesiyle sabitlediğiniz hızdan daha yüksek bir hıza çıkma isteği/yeteneği olmamasından kaynaklanıyor. Şöyle test edebilirsiniz diyelimki aracı inişte 120 ye kilitlediniz ve araç 120 de tutuyor ve bu hızı geçmiyor bu durumda araç muhtemelen frenlemeye ihtiyaç duymuyor hatta bir miktar yokuş inişte gaz vererek motora tekerleklere bu hızı çevirtiyor (o anlık tüketim verisinden de aslında anlaşılabilir bu durum tüketim 0 değil muhtemelen az veya çok bir tüketim gösteriyor olacaktır). Bu durumdayken CC hızınızı düşürmeye başlayın belli bir süre sonra siz diyelim ki hız ayarını 100 hıza düşmüşken araç daha yüksek hızda seyredecektir ve frenleme yapmayarak hızı düşürmediğini göreceksiniz.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Yokuş aşağı giderken bende 90'a kilitliyken 110'a kadar çıktığımı biliyorum. Saldım bayıra mevlam kayıra durumu var benim arabada da. (:)

dream_04

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yokuş aşağı frenleme özelliği yok, araç sabitlenen hızı geçebiliyor.

farukefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Mesela Fluence ta CC ve hız sınırlayıcı var hızı mesela 90 sınırladınız ve eğim aşağıya doğru ve hızlanarak 90 geçti sadece ekranda yanıp sönerek uyarıyor o da frenleme yaparak hızı düşeremiyor.
aynı hız sınılayıcı yeni kasa astralarda da var. 90'a sınırladıgınız zaman gaza bassanız 90'ı geçmiyor, ama yokuş aşşağı denemedim

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

farukozkaplan link' Alıntı:
aynı hız sınılayıcı yeni kasa astralarda da var. 90'a sınırladıgınız zaman gaza bassanız 90'ı geçmiyor, ama yokuş aşşağı denemedim
hız sınırlayıcılı cc var makyajlı kasalarda. mak. hızı ayarlayınca gaza bassanda gitmiyor ama bende denemedim yokuş aşağı frenleme yapıyormu.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende de hız sınırlayıcı mevcut bu nedenle hızı artmıyor olabilir mi?bayır aşağı cc açıkken hızım değişmemişti

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra j sedan da ağırlığından sanırım, yokuş asagi gaz kesin araba aynı hızda gitmeye devam ediyor, cok asırı hızlanmıyor. Ben Ankara dönüşü pazar gün hız limitini denedim, hiç bir halta yaramıyor yokuş asagi. Sadece gaz verirken gaz kesiyor.

H

hkncbn

Bilgi Girilmemiş

Bu forumu seviyorum yaa yine birşey öğrendik

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

firstemperor link' Alıntı:
hız sınırlayıcılı cc var makyajlı kasalarda. mak. hızı ayarlayınca gaza bassanda gitmiyor ama bende denemedim yokuş aşağı frenleme yapıyormu.

Fluence taki şu şekilde ya cc kullanıyorsun ya hız sınırlayıcı her iki fonksiyonu aynı anda kullandırmıyor. Astra'daki sınırlayıcı da bu şekilde mi?

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Fluence taki şu şekilde ya cc kullanıyorsun ya hız sınırlayıcı her iki fonksiyonu aynı anda kullandırmıyor. Astra'daki sınırlayıcı da bu şekilde mi?
evet aynen bu şekilde. ikisi aynı anda çalışmıyor