bass hakkinda yardim...

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar... bass alirken boyut watt rms gibi degerlere dikkat ediyoruz da bu cift bobin tek bobin kare yuvarlak ucgen sekilli basslar da hangisin tercih edecegiz acaba...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Karakteristik önemli mesela.Sert bass lar için pioneer , Deep basslar için hertz,kicker, jbl gibi markalar örnek verilebilir.teknik özelliklerde belirtilen rezonans frekansı ne kadar düşük ise o kadar alt frekans yanıtı iyi demektir.Ayrıca hacimde gözönünde bulundurulmalı.Hertz ler emsallerine göre daha düşük hacimlerde çalışabiliyor mesela.Ama F (free air) serisi bir pioneer sub ise kutuda verimli olmayacaktır.Güç değerinde ise önemli olan RMS cinsinden gerçek güç değeridir.Bu yüzden güvenilir bir-kaç oto müzik sistemcisi ile görüşmek, beklentilerini belirtmek ve karar vermek en güzeli.Yinede beklentilerini - ortalama bütçeni belirtirsen daha fazla yardımcı olmaya çalışalım.

nakayama

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ALPINE bence ölüsu bıle yeter ben pısmanım almadıgıma 2*30 caddence war ben de onun yerıne alpıne olsa daha ıyı olurdu tabıkı bu benım dusuncem

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Alpine in eski özel seri mavi konlularından kullanmıştım.Harikaydı.Alpine oldukça iyi.Bide Alpin var tabi :)

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
butcem en fazla 100-125 arasi... jbl anfim var... esasinda gto 1202D ile gti5-12 arasinda kaldim... bu cift bobin farki ne kadar etkilidir iyi midir kotu mudur bir bilgiye ulassam iyi olurdu... yardimlariniz icin tesekkurler simdiden...

R.I.P

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
amfinin modeli nedir?

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çift bobinli Sub lar yüksek güçlü ve çıkışta 2 Ohm ve altını sürebilen amfiler için kullanılır.Normal amfidede kullanmasına kullanırsın ancak daima üst güçlerde amfinin çıkış katında arızaya neden olabilir.Aradaki fiyat farkını bilmiyorum ama çift bobinli sub almanı tavsiye ederim.İstersen 2. bobini kullanmayabilir ve tek bobinli gibi bağlayabilirsin.gto 1202D daha mantıklı görünüyor.

fellatore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anfi nin modeli jbl GTO 75.4 ( 4 x 104 watt 4 ohm ve de 2 x 248 watt 4 ohm kopruleme de) iki adet 460 max./80 watt nominal degere sahip pioneer mid hoparlorler var bir de buna 300 watt lik sub baglamayi dusunuyorum ama onu henuz almadim... tavsiye uzerine hareket edecegim... bu arada bir arkadas anfi de high input diye bir ozellik oldugu icin teyp ile anfi arasina donusturucu gerekmedigini hoparlor cikislarindan direkt besleme alinabilecegini soyledi... baska yerlerde de bu islemin verimsiz oldugunu okudum...
su tesisatin tam detayli kurulumunu hatta kapilarin neresinde hoparlor kablolarina ulasacagimi olmadi teybin arkasindan mi ulassam onlari bir anlatsaniz neyi nereye baglayacagini buradaki lerin bildigini hic zannetmiyorum da...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hi-input tan direk giriş yapabilirsin ama araya 47-82 kiloohm luk direnç atman gerekebilir.Direnç olayını ben bilmiyorum , bilen de yok dersen kutu şeklinde ara dönüştürücüler satılıyor 10-20 ytl ye.Kapı geçişleri gibi tesisatın herhangi bir yerinden ek almaktansa teybin arkasından ek almayı tercih ederdim.