Baskı balata ?

mecachrome

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Ankara'daki kar yağışı sonrası aracımı bulunduğu yerden çıkarmaya çalıştım. İleri geri hareket ettim, fazla patenaj olmadı. Yokuş değildi. Kar yüksek olduğu için aracı çaıkartamadım. Derken havalandırmadan içeri yoğun bir duman girdi. Daha fazla zorlamadan aracı stop edip ertesi güne kadar çalıştırmadım.

Şu an kavramada ve kalkışta bir problem yok, yokuş yukarı vites geçişlerinde de sorun yaşamıyorum. Sadece 120 km/h üzeri hızı denemedim. Ama koku az da olsa devam ediyor.

Kokunun devam etmesi normal mi ? Sorun yaşar mıyım ?

Cevaplayan arkadaşlara teşekkürler

yalçın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sevgili kardeşim
aracı kaldırmak için biraz debriyajı zorlamışsınız patınaj çekmesi ve yarım debriyaj vsvs balatadan koku gelmesine sebep olur
kalkışta titreme kullanımda kaçırma yok ise sadece biraz zorladığın için koku yapmaktadır sebebi ise şanzumanın içinde kalan balata tozlarıdır.
aracı biraz kullandıktan sonra o koku kaybolacaktır geçmiş olsun

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
balatayı ısıtmışsın.3-5 güne kadar koku kaybolur.

mecachrome

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler

Bu sabah 120 km hızın üstünü denedim. 140'tan sonra çok isteksiz, hızlanmıyor max 155 yapabildim.

beydeba08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bir soru da ben sorayım iznizizle.

baskı balata değişimden sonra kaç km sonra değişmek gereklidir.ya da yıla vuracak olursak kaç yıl sonra mutlaaka değişmelidir?

belphegor31

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aracımı karda yokuş çıkıcam diye baya zorladım en son aşşağıdan yukarıya doğru hafif bi duman geldi dışardan ama lastikmi balatamı bilmiyorum 15dk falan patinaj çektirdim.120 km ve üstünü deneme şansım olmadı daha bide ben deneyim:D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki bir soru da ben sorayım iznizizle.

baskı balata değişimden sonra kaç km sonra değişmek gereklidir.ya da yıla vuracak olursak kaç yıl sonra mutlaaka değişmelidir?
eger baski balatan degisti ise normal sartlarda 80-120 bin rahat dayanir sene ile ilgili degil..

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eger baski balatan degisti ise normal sartlarda 80-120 bin rahat dayanir sene ile ilgili degil..
bitmeye yakın kendini belli ediyor zaten,yukarda kavrıyor titremeyle kalkıyor,yabancı biri arabanızı kullanamıyor mesela ve en sonunda da bir yerde kalıyorsunuz:D