Baskı balata ve yağların değişimi

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Baskı balatayı ustam 10.000 km gider demesine rağmen bu hafta sonu değiştirdim yapılan işlemler
Baskı balata değiştirildi şanzımanın yağı değiştirildi ama castrol almama rağmen rengi sarı diye kırmızı atf220 konuldu bor power eklendi
radyatör temizleyici ile temizlenip kırmızı antifriz konuldu
fren yağı komple değiştirildi
direksiyon yağına daha önce yanlışlıkla atf konulmuştu opelin orjinal yeşil renkli yağı ile komple değiştirildi.
motor iç temizleyici ile temizlenip motor yağı tam sentetik yağla değiştirildi bor power eklendi
bütün filtreler değiştirildi
Mevsimlik bakım yapıldı
rot balans ayarı yapıldı

malzeme fiyatları

Baskı balata Sachs............. 150 (Orjinal baskı sachs balata luk çıktı)
Rulman Orjinal FTE ............ 180 (Orjinal çıkan rulmanda FTE idi)
Motor yağı Mobil 0-40 4 lt.... 65 (Tam sentetik 20.000 km kullanılabiliyor)
Castrol ep-80 3lt (şanzıman) ... 20
Castrol dot4 fren hidrolik ....... 15
Castrol kırmızı antifriz ............ 25
Enjeksiyon temizleyici ............ 10
Radyatör temizleyici .............. 10 Wynn's
Motor içi temizleyici .............. 10 Wynn's
Opel orjinal direksiyon yağı ... 30
Şanzıman bor katkısı............ 37,5 Borpower gbx
motor yağı bor katkısı ......... 37,5 Borpower ms250
Buji bosch .......................... 25
Benzin Filtresi...................... 5
Hava Filtresi ...................... 10
Polen Filtresi ..................... 10
Volant tornalama ............... 25
Rot ................................. 15
işçilik .............................. 120

Uzun zamandır yapmak istediğim bakımı yaptırdım yağları ve katkıları kendim aldım baskı balata ve bakım malzemelerini ustadan aldım
bakım işlemi nerdeyse tüm gün sürdü
Şimdilik vites geçişleri kolaylaştı baskı balata pamuk gibi oldu fren ve gaz aşırı duyarlı oldu ama tek olumsuzluk şanzımana atf konulmasıydı ep-80 yağı rengi sarıydı mecburen kırmızı atf konulmasına izin verdim :( şanzımandan çıkan yağda kırmızıydı.
bu konuda ne yapmalıyım fikirlerinizi almak istedim

Son düzenleme:

posion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun kardeşim nerde yaptırdığını oğrenebilirmiyim ankarada ?

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolasın
opel turna sayit de yaptırdım işçilikleri iyiydi yedek parça fiyatları da uygundu.
şanzıman yağ değişimi
motor iç temizliği ve radyatör temizlikleri için en az 15 er dakikadan 45 dakika rolantide çalıştı hemen bakımı bitirip göndereyim gibi bir tutumları yoktu.

berkcann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bor katkısının gereksiz olduğunu düşünüyorum.yanılmıyorsam yetkili servislerde tavsiye etmiyolar bor ve bunun gibi ürünleri.ancak motorda ve şanzımanda olağan dışı sesler olursa son çare olarak denize düşen ..... a sarılır misali deneyebilirim.aracınızı kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

posion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolasın
opel turna sayit de yaptırdım işçilikleri iyiydi yedek parça fiyatları da uygundu.
şanzıman yağ değişimi
motor iç temizliği ve radyatör temizlikleri için en az 15 er dakikadan 45 dakika rolantide çalıştı hemen bakımı bitirip göndereyim gibi bir tutumları yoktu.
Çok iyi tel numarasını verirmisin peki bana ?

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bor katkısının gereksiz olduğunu düşünüyorum.yanılmıyorsam yetkili servislerde tavsiye etmiyolar bor ve bunun gibi ürünleri.ancak motorda ve şanzımanda olağan dışı sesler olursa son çare olarak denize düşen ..... a sarılır misali deneyebilirim.aracınızı kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

Bor power teknik servisiyle görüştüm otomatik vites şanzıman yağına konulmaz ama manuel vites şanzıman ve otomatik ve manuel motora konulmasını tavsiye ettiler şu an için araç çok sessiz ve tepkili ilerleyen zamanlarda ne olacak bilmiyorum

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok iyi tel numarasını verirmisin peki bana ?

teli 0312 2782722 şaşmaz sanayisine girerken ingbank köşesinden sağa döneceksin sokağın sonunda
hiç bir özel serviste görmediğim bir hizmette arabanın iç dış temizliğini yapıyorlar ayrıyeten arabanın altını da yıkattır tertemiz yapıyorlar.