Balatalar nerde degistirilir

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TRW yani LUCAS Opellerin kaliperlerini üretir genelde de benim bildiğim hava filtresi gibi fren balatalarınıda GM kendi üretiyor.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bosch veya TRW marka balatalar gayet ucuz ve kaliteliler, ben sadece ön fren balatalarını 60 liraya taktırdım TRW marka. Ustam balataların bir kenarını spiral ile taşladı napıyorsun dediğimde balataların ilk takınca alışmadığını, direkt uyması için taşladığını söyledi. Sesin arka balatalardan gelme ihtimali nedir acaba?

JohanGielen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşın da dediği gibi 70 tl ön balatalar, arkalar da o kadardır aşağı yukarı, 50 falan da olabilir. Bunların işçiliği 40-50 tl arası tutuyor, değiştirilen yerde. Toplamı 160-180 arasına gelir dört balatanın. Eğer ki size verilen iki balata fiyatı ise, pahalı... Dört balata için ise fazla ucuz. Bu fiyata yapılıyorsa eğer, takacakları balata Çin yapımıdır. Kışın aracın herhangi bir tekerinde kapma yapabilir... Yani diğerlerinden önce diske yapışabilir... Ben şahsen arkadaşın da önerdiği gibi GM alınması taraftarı olurum, orjinal orjinaldir... Kendi aracımda ne mi kullanıyorum? Eta nın ki kendisi GM balatarını da üretir, farklı bir serisi var, tık ses yok, ayrıca mürhiş bir durdurma kapasitesi var.. Biraz pahalıya gelmişti ama ne yalan diyim, balatalar bidaha bitse bidaha gidip onlardan taktırırım, keza birkaç kez kritik noktalarda beni kazadan kurtarmışlardır...

Lastikleri değiştirdiğim eleman ön balata bitmiş demişti peki sizce arkalari da değiştirmek gerekir mi?

JohanGielen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her arabanın balatası değişik cosa d nin bile 75 hp.nin balataları küçük boy, 90 hp.nin balataları büyük boy.
senin arabanınkini bilmem ama bu gün TRW marka küçük boy corsa d balatası 50-60 liradan GM ise 90-100 liradan aşağı değildir.
ben küçük boy TRW marka balatayı 3 sene kadar önce yanlış hatırlamıyorsam 40 küsür liraya almıştım.

Peki hocam aracım 2009 model Opel Corsa D 1.2 benzinli triptonik vites sence hangi boy olabilir Teşekkürler

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki hocam aracım 2009 model Opel Corsa D 1.2 benzinli triptonik vites sence hangi boy olabilir Teşekkürler

internetten parça şitesine baktım,
Z10XEP,A10XEP,Z12XEP,A12XEL,A12XER,Z14XEP,A14XEL,A14XER,Z13DTJ,A13DTC,Z13DTE,A13DTE,A13DTR
motor kodlu araçların ön fren balatası küçük tip, sizin aracında küçük tip görünüyor.
bu arada TRW marka corsa d küçük boy ön fren balatası 68 tl, büyük boy 93 tl imiş.

Moderatörün son düzenlenenleri:

JohanGielen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
internetten parça şitesine baktım,
Z10XEP,A10XEP,Z12XEP,A12XEL,A12XER,Z14XEP,A14XEL,A14XER,Z13DTJ,A13DTC,Z13DTE,A13DTE,A13DTR
motor kodlu araçların ön fren balatası küçük tip, sizin aracında küçük tip görünüyor.
bu arada TRW marka corsa d küçük boy ön fren balatası 68 tl, büyük boy 93 tl imiş.

Teşekkür ederim arkadaşım peki gm 170 tdw 70 sence gmye 170 vermek gerekir mi?

Moderatörün son düzenlenenleri:

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim astra nın ön balata ve ön diskleri değiştireceğim bu bakımda. bosch ön diskler ve bosch ön balatalara (95+55) fiyat aldım. toplam 150 tl yani. işçiliğede ne verirsek artık. bosch kaliteli sanırım.. sizce?

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim astra nın ön balata ve ön diskleri değiştireceğim bu bakımda. bosch ön diskler ve bosch ön balatalara (95+55) fiyat aldım. toplam 150 tl yani. işçiliğede ne verirsek artık. bosch kaliteli sanırım.. sizce?

bosch kullanmadım güvenilir bir markadır aslında. disk konusunda fazla bir bilgim yok ama bosch fren balatası kullanan çok kişiden ses yaptığına dair şikayetler duydum. bir kısmı da sadece ses yaptığı için yeni taktırdığı balataları söktürüp başka marka taktıklarını yazmışlardı forumlarda.