Baharla Birlikte Bakım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
15 liralık subap contasını takmak için 500 lira işçilik mi olur, motoru indirmiyorsun ki yukarkan kapağı açıyosun, subap contasını değiştiriyosun.
600-700 YTL isteyen bile oldu. Bu ne ya dedim. Usta subap contası değişirken kapak taşlaması da mutlaka yapılacak dedi. Açmadan görmeden nasıl karar veriyorsun dedim, Opellerde böyle dedi. Aklıma yatmadı, güldüm, geçip gittim. (Ankara'daki eski ustama danışmadan yaptırmamaya karar verdim.)

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
benım aracta orta arka egzos patlak değişim için servis 750 ytl istedi işçilik dahil

Çok uçuk bir fiat Orjinal taktırıyorum dersen eyvallah.
Piyasada orjinalini aratmayacak kaliteli ürünler var, mesala dışı aliminyüm iç imalat paslanmaz saçtan üretim yapılmış sizin astraya göre 320 ytl iki yıl garantili. Bu liste fiatı bunu düz 300 ytl yede takarlar.;)

Son düzenleme:

calibra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servis değilde usta istersen tavsiye edebilirim benim calibramı onlar yaptılar.mavi duman vardı bende de motor yaptık.

satir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
600-700 YTL isteyen bile oldu. Bu ne ya dedim. Usta subap contası değişirken kapak taşlaması da mutlaka yapılacak dedi. Açmadan görmeden nasıl karar veriyorsun dedim, Opellerde böyle dedi. Aklıma yatmadı, güldüm, geçip gittim. (Ankara'daki eski ustama danışmadan yaptırmamaya karar verdim.)

aslında silindir kapak contalarının yanık yada deforme olduklarını tahmini değilde bir makine ile tespit edildiğini duymuştum ama kim nerede kaça yapıyor bilmiyorum , bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

aslında silindir kapak contalarının yanık yada deforme olduklarını tahmini değilde bir makine ile tespit edildiğini duymuştum ama kim nerede kaça yapıyor bilmiyorum , bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir
İstenen fiyat subap contası için. Silindirlere, segmanlara müdahalede bulunulmayacak. Silindir kapak contası ile ilgili bir şikayet yok. Bu gün yağ değiştirmek için gittiğim serviste subap contasını yumuşatmak için bir ilaç olduğunu söylediler. Faydası oluyormuş. Denemekte fayda var.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün bir egsozcu gördüm yol üstünde, uğradım, gösterdim egsozu, sesli gibi dedim, egsozunda sorun yok dedi bu egsoz daha götürür seni dedi. Belki yağ yaktığından içindeki izolasyon kısmı ses yalıtma özelliğini kaybediyor olabilir dedi. Ama delik çürük bişe yok dedi.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar birşey daha sorayım. Araç duruyorken kaldırıyorum mesela, 1.vites 2. vites diye giderken düşük hız ve düşük devirlerde gaz pedalına sabit basmama rağmen hafif silkeleniyor, yüksek devre çıkınca sorun olmuyor. Sanki pislik varmış da o pislik anlık tıkanma yapıp sonra basınçla birden açılıyormuşçasına. Rölantimde problem yok, araç çalışınca 1200 gibi çıkıyor sonra 900-1000 gibi sabit duruyor, rölantide gezinme falan yok.

Bujilerle beraber buji kablolarını da mı değiştirsem acaba, aklıma buji geliyor, hava filtresi geliyor.