Baharla Birlikte Bakım

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç 128bin küsür km'de. egsoz dediğim gibi sorunsuzken servise bırakmıştım şanzıman için. arabayı almaya gidince bi baktım şahin gibi çalışıyo. patlatmışlar mı napmışlar katakulli yaptılar deldiler sanırım. sonra kaynak yaptılar ama ses var yine. ben çok sessiz istiyorum. nitekim oyleydi. parçaları öyle mi alsam bilmiyorum bi fiyat alayım da servislerden. çankaya opel, turna opel yada candan opel üçünden birini düşünüyorum hangisi o an müsait olursam ona bırakcam. benden önceki sahibi candan'a götürüyormuş hep. aracın dosyası varmış orda ama hiç gitmedim yerini de bilmiyorum.

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada frenleri yaptırmayabilirim. frenlerim sağlam tutuyor sadece bazen ses yapıyor diye değiştirsem mi diye düşünmüştüm. ama şimdi maddi açıdan erteleyeyim :) benim için önemli olan egsoz ve mavi duman atması. akşam rölantide ışıkta beklerken arkadaki arabanın farlarına baktım orası komple benim duman :) adam camı açamazdı heralde. ama işte bi rölantide yada 1. viteste kalkarken falan oluyor. gerçi yolda gidiyoken rüzgardan hızdan duman yine oluyodur da belli olmuyodur dağılıyodur belki.

satir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Burak bende de 2000 astra cd var orta susturucu ve kat yerine taktırdığım susuturucuyu tazelersek 140 ytl vereceğim , ama bunlar markalı değil herhalde ankara da aradım marka seçeneği bulamadım

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
140 normal bir rakam sanırm. Markalılar 250den falan başlıyor heralde. ben boshun bujilerini, shell lpg plus yağ ve yağ filtresi, subap contası değişimi, benzin filtresi ve hava filtresi değişimi ile birlikte egr temizliği ve carbon clean de yaptıracağım.

satir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren disklerin çifti markasını bilmiyorum 60 ytl balatalar 45 ytl. falan işçilik 50 ytl.üst kapak contası 15-20 ytl.ama işçilik fazla 500-600 ytl.falan diyorlar.ayrıca balata konusunda kaliteli balata sıkıntısı olduğunu ustadan öğrendim.

satir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama ben halen orta susuturucu nun yerine markasız susuturucu taktırıp taktırmama konusunda karar veremedim . araba liftte iken orta susuturucunun orjinal susturucu olduğunu söyledi usta ve çıkan parçalarını alırım diye ekledi : )

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fren disklerin çifti markasını bilmiyorum 60 ytl balatalar 45 ytl. falan işçilik 50 ytl.üst kapak contası 15-20 ytl.ama işçilik fazla 500-600 ytl.falan diyorlar.ayrıca balata konusunda kaliteli balata sıkıntısı olduğunu ustadan öğrendim.

15 liralık subap contasını takmak için 500 lira işçilik mi olur, motoru indirmiyorsun ki yukarkan kapağı açıyosun, subap contasını değiştiriyosun.