Baharla Birlikte Bakım

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
Uzun yola gitmeden önce aracıma bakım yaptırmak istiyorum ve bazı sorunlarımı da halletmek istiyorum. Bakımı ankarada özel servise yaptıracağım. Bu bakımların maliyeti ne kadar tutar? Aracı 3.5 ay önce aldım ve ilk kez boyle bir bakım yapacağımdan dolayı pek fiyat bilgim yok. Anca internetten parça falan bakıyorum, işçilik fiyatlarını bilmiyorum.

Tüm bunları yaptıracağımı düşünerek fiyat konusunda bilinçlendirirseniz sevinirim.

1- Debriyaj Pedalı Yayı Tıkırtısı ( Pedala basıp çekerken sadece pedaldan bi tıkırtı geliyor, rahatsız ediyor)
2- Egsoz Orta Susturucu Değişimi ( Egsozu şanzımanı değiştirirken delmişler, kaynağa rağmen ses yapıyor )
3- Hava Filtresi Değişimi ( Yenileyeyim Diyorum )
4- Üst Kapak Contası Değişimi ( Gerek var mı bilmiyorum, mavi duman sadece araç sıcakken park halinde 1. viteste kalkarken çıkıyor gaz verince )
5- Fren Diskleri Değişimi ( Frenlerden ses geliyor, ömrü bitmek üzere olabilir disklerin )
6- Arka Balata Değişimi ( Aynı şekilde arka kampanalardan da ses )
7- Bujilerin Kontrolü, Gerekiyorsa Bosh marka ile değişimi ( 2500 devir gibi silkelenme yaşıyorum gerekiyorsa değiştireceğim )
8- EGR İptali ( Biraz performans alayım diye iptal edip kurtulmayı düşünüyorum )

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fiyatları bilmiyorum ama ufak tefek rutin şeyler pek fazla tutacağını zannetmiyorum...

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya para tutacak şeyler diskler bujiler, üst kapak contası ve egsoz ama fiyat bilmiyorum. kısacası maksimum 400 liraya atıyorum bunların hepsi yapılır mı ? 400 lira verebilirim demiyorum. tamamen salladım rakamı.

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr işine girme derim. eğer o tür işlerden performans almak istiyorsan headrs ları filan egzos sistemini değiştirmen gerekir. tek başına egr iptali çevreye zarardan başka bi işe yaramaz :D

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
500-600 gibi bişey canlandı benim aklımda da
tahmin tabi hesap yapmadım
diskler-balatalar-üst kapak contası-egsoz para tutar zaten işçiliği kılı tüyü derken 600 gider sanki..

Hergele32

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benım aracta orta arka egzos patlak değişim için servis 750 ytl istedi işçilik dahil

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
400 ü rahat devirir amortisör takozları fren balataları +15000 bakımı için geçen 300 lira bayıldım bikaç bişey daha varmıydı hatırlayamadım

burock2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silindir kapak contası 12,3 YTL
Bosh buji x 4 : 64 YTL
yakıt filtresi : 10,5 YTL
knecht hava filtresi : 25 YTL
brembo fren diski x 2 : 74 YTL
Jurid Disk Balata x 2 : 126 YTL
Jurid Kampana Balata x 2 : 104 YTL

otostartta toplam 415 lira tuttu bi de işçilik var. egsozu eklemedim. onu olmazsa bi egsozcudan hallettiririm. çok sessiz istiyorum egsozu, hiç sevmiyorum oyle dinozor gibi bagıran sistemleri