Bagajda benzin tasımak ?

uk7681

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benımde bitio en temizi 1.5 lıtrelık su sısesıne alyrm benzın sora o benzınle benznciye zaten ogrencıyız bıde bidona mı para werelim :D zaten bıdonla dokerken bi kısmı yere dokuluo :D

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
20-22 yaş civarında tarla sürmeye giderken o resimdeki bidon gibi 30-40 lt lik mazot alırdım traktörün yanına.Ama o koşullar ile bu koşullar farklı.Offroad takılanlar arazi turuna çıkarken taşıyorlardır bence.Otomobilde uzun dağ yollarından çıkmayan biri haricinde taşımanın tehlikesi , gerekliliğinden çok daha fazla.

SoundCarMan

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biz arabaya Koycak benzin bulamıyoz yedek Nasıl taşıyalım :D

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç kaç lira yakıyo diye iddialaşmıştık. O zaman 1 kez koymuştum bagaja 2 adet 5 lt.

normalde depo doldurulup 100km gittikten sonra tekrar doldurulur, kaç lt yaktığı bulunurda biz tersini yaptık tabi:D deponun pisliğinide çekmiştim, cok dertlenmiştim o zaman.. çocuktuk tabi iş iddaya binince kaybediyoruz kendimizi.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim kadarıyla depo haricinde bagajda benzin taşımak kanunen yasak. Mahalli kolluk görevlilerinden izin almak gerekiyor.

Bence birkez daha düşünün bunu derim, hem kanunen hemde can ve mal güvenliğiniz için.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğrudan benim olmasada amcamın aracının (kangoo) bagajında biz mazot taşıyoruz fazladan. neden? küçkü bagajda koca jenatator var haliyle yedek mazot şart oluyor :)

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Depoda benzin varkne yedege ne gerek var, benzin ibresine göz atsan yeter, benzin lambası yandıktan sonra bile 50 km kadar gidiyor, 50 km de de illaki bir istasyon vardır, zaten istasyon olmayan bir bölgede ilerliyorsan, yarım depoya indiğinde hemen dolduracaksın

bence de plastik bidonla bagajda benzin taşımak riskli