Bagajda benzin tasımak ?

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Günümüz köşullarında bağajda benzin taşımak bana pek mantıklı gelmiyor....Her yerde benzinlik olduğu gibi , deposunu full doldurup'ta kullanan araç sahibinin pek fazla olduğunu'da sanmıyorum...yedeğe alıcağı benzini,depoya alır...:)

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımın yeni aldığı 2009 focusunda dışarıdan bidonla mazot doldurmak mümkün değilmiş. İlla ki o pompayı istiyormuş araç. Geçerli bir mantık yürütemedim ben. İlerde hepsi öyle olur belki...

chidely

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracımın benzin göstergesi çalışmıyodu bir zamanlar.2,5 lt lik pet şişede ağzı sıkı bi poşedin içinde taşıyodum bagajda devamlı.Tabi sıcak havalarda değil.Yolda kalınca takviyeyi yapıp benzinciye kadar götürüyodu beni :)

vectra cosworth

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok gereksiz ..bence ayrı bir bidonla , yanıcı parlayıcı hatta patlayıcı bir sıvıyla yolculuk etmek hoş değil..hele bidonda şaşal şisesinde fln...su şişesi diyorum ya şu şişeşi oluyo :p

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bagajda benzin taşımanın pek bir mantığı yok bence. Araçlardaki yol bilgisayarları kaç litre yakıt kaldığını, kalan yakıtla aracın ne kadar gideceğini gösteriyorlar. Ama buna rağmen yolda kalma becerisi gösteren şöförlere de diyecek birşey bulamıyorum. Ayrıca bidon içindeki benzin yaz sıcağında bagajda bir takım sıkıntılara yol açabilir. Ya da kaza anında arkadan başka bir araç vurduğunda yangın bile çıkartabilir. Bence çok tehlikeli.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Petrol istasyonları bidona benzin vermiyor zaten:D Ancak tanıdık vs olursa veriyorlar. Sonra adamların başına bela oluyormuş. Kendini yakmaya çalışanlar çıkıyo mesela:D

Rou

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
böyle sacma seymı olur allah askına:) hangı yy da yasıyoruz her yer benznlık dolu...en kotu yerlerde bıle benznlık var:)

hakan_yucel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin bidonunu boş taşıyorum bagajda herhangi ters bi durumda bitersede en yakın benzinciye gidip doldurup geliyorum.bikere geldi başıma:)

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden bu kadar entresan geldi size anlamıyorum herkes yolda kalabilir yada ne bilim benzinlik olmayabilir ve benzin mazot ihtiyacı olabilir sahsen ben uzunca bir süre bagajımda bulunduruyordum ihtiyac oldugunuda düşünüyorum suan gecerli olan kanunlara göre benzinlikten bidon ile benzin alman için emniyetten onay alınması lazım bunada bir mazaret göstermeniz gerekli(yolda kaldım gibi) birde bagajda patlayıcı malzeme tasımak kanunen yasak orasıda var