Bagaja İstetme Montajı Yaptıranlar

06ali

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Selam Arkadaşlar, Astra J sedan aracına lpg taktırıp istetmesini özel bir aparatla sabitleyenler varmı?Varsa resim koyabilirmisiniz .Teşekkürler

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim patron yaptırdı hatta opisten arabayı teslim almadı böyle işmi olur diye

simit taktırdı o stepneyi almış koymuşlar tabi bizimki önceden sözleşmiş tama tamam deyip geçmişler teslim almaya gidince bakıyorki durum bu arabayı teslim almamış istemiyorum alın sizin olsun demiş bağırmış 3 gün sonra kalın bi sünger gibi bir malzemeyle çok orjinal bişi yapmışlar resim çekerim ama arabaya denk gelemiyorum dün desen tüm gün bendeydi :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
En kolay metot: İnce tip bir stepne alınarak arka koltuğun sırtlık kısmına sabitlemek.

06ali

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arka koltugu bazen yatırıyorum ,o zaman engel olur .Zaten ince lastik . yan taraflara da sıgmadı.belki çözüm bulan olmuştur diye düşündüm.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:00 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:59 ----------

Benim patron yaptırdı hatta opisten arabayı teslim almadı böyle işmi olur diye

simit taktırdı o stepneyi almış koymuşlar tabi bizimki önceden sözleşmiş tama tamam deyip geçmişler teslim almaya gidince bakıyorki durum bu arabayı teslim almamış istemiyorum alın sizin olsun demiş bağırmış 3 gün sonra kalın bi sünger gibi bir malzemeyle çok orjinal bişi yapmışlar resim çekerim ama arabaya denk gelemiyorum dün desen tüm gün bendeydi :)
denk gelirse nasıl bir şey olmuş bir resmini rica edecegim .

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yıllardır LPG li araç kullanırım. yedek lastik ise daima evde terasta durur. lastik tamir köpüğü bagajda çok küçük yer kaplıyor. İzmir den Ankara veya İstanbul a giderken bile yanıma alma gereği duymuyorum. Lastik yarılmadığı sürece sorun yok. Uzun yolda yarılırsa a) yol yardım b) yeni lastik , şehir içi yarılırsa evden yedek lastik bir telefon ötede.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
lpg tankı yer kaplamasın diye lastik yerine montajlanıyor
sonra lastik bagaja konuyor o yer kaplıyor
ben bundaki mantığı bir türlü anlayamamışımdır

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg tankı yer kaplamasın diye lastik yerine montajlanıyor
sonra lastik bagaja konuyor o yer kaplıyor
ben bundaki mantığı bir türlü anlayamamışımdır

İlk bakışta mantıksız gibi görünse de lastiğin bagajda sabit olmayışı, dilendiğinde bagajda extra hacim sağıyor. Aksi halde bagajda sabit duran bir LPG tankı hiçbir şekilde extra hacim sağlamayacaktır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arka koltugu bazen yatırıyorum ,o zaman engel olur .Zaten ince lastik . yan taraflara da sıgmadı.belki çözüm bulan olmuştur diye düşündüm.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:00 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 15:59 ----------

denk gelirse nasıl bir şey olmuş bir resmini rica edecegim .

Döşemeci ve kaportacı yardımı ile arka sırtlığa bir somun monte ettirilip yedek lastik bu somuna vidalanmak suretiyle sabitlenebilir (stepne yuvasında olduğu gibi), koltuk yatırılacağı zaman vida sökülür, yedek lastik kolayca boşa çıkar.