Babamin bana hediyesi !

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Babamin bana hediyesi !

Orhan'ım geçmiş olsun. Olaya bakış açın konusunda haklı olabilirsin ama babana kesinlikle tepki vermemen gerekir diye düşünüyorum. Ana-Babayı 40 yıl sırtında taşısan haklarını ödeyemiyorsun. Çizilmişte ne olmuş kardeşim? Yapılmıyor mu araba pert mi? Öyle olsa ne olur? :)

Babanın canı sağolsun. Araba dediğimiz 4 tane plastik üzerinde yürüyen metal yığını. Götürürsün tamirciye en geç 2 günde teslim ederler tertemiz bir şekilde. Ya babanın kırılan kalbi? 40 sene özür dilesen düzelir mi? Sanmıyorum kardeşim.

Bununla geçmiş olsun.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Orhan aman ha babana ne bir tepki göster ne de en ufak bir üzüntünü belli et kardeşim.
Benim şuanda babaannem hastanede ve durumu biraz kritik. İnsan başına gelmeden bilemiyor. Allah korusun Anne-Babayı geçtim babaannenin bile yokluğunu düşünmek insanı çok derinden yaralıyor.  :(
İlerki yıllarda ''keşke yapmasaydım'' diyeceğin bir hataya düşme. Bu konularda keşkelerin telafisi yok, çok pişman olursun.  :(
''Sağlık olsun, cana geleceğine mala gelsin'' deyip geç. Yıllar boyunca onlarca araç elinden gelip geçecek ama baba bir tane, sakın üzme derim.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben durumumu anlatamadim yada dünkü moral bozuklugum ile yaziya dokemedim

Bulent abi uğur abi yavuz abi

Herhangi birsey demedim zaten e baba verseydinde cekseydi keşke adam neyse olan oldu artik ne yapalım bu tip şeyleri konustum dedim... hasar ve boya umrumda değil boyaticaz artik oda sorun değil

Benim sizlerden istediğim yardim şu saatten sonra araci kurcalamamasi icin ne yapmaliyim ?

Araci cekmeye calistigi garaj bizim binanin garaji deil direk karsi binanin garaji zaten yola falan koyulur da baska bi apartmanin garajina sokmaya çalışıyor hiç böyle birsey yaptinizmi sizler inatçı biri babam şu olaydan degil bundan sonraki olaylardan korkuyorum zaten ben emekli ve evde oturuyor bi gün yine inadi tutmasin tek basina cikmasin diye ne yapmam gerekiyor ? Benim aklima onu hic kirmadan arabayi satmak geliyo sadece

Soğudum deyip araci satmak istiyorum evlenirsem alirim oda sifir olmaz zaten o kadar borca girdikten sonra

Dünkü olaya gostermem gereken tepki zaten olan oldu keşke anahtari komsuya verseydin baba yaptiracaz artik demekti yaptigim. Zaten morali bozuktu o halde birşey demezdim asla

Benim korkum ben yine böyle evde yokken inip alip çıkması ki bunu yapar genelde o zaman daha büyük problem dünkü olay bitti gitti yarinlarda nasi bi yol izlemeliyim ki tek başına inat edip ugrasmasin

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Kendisine zarar verebileceği vurgulanarak kirmadan ama kesinlikle kirmadan arabanin onemli olmadigi soylenebilir. Ben babami 2 yil once kaybettim. Keske yasasaydi da her gun arabami surtseydi...
Başınız saolsun bende kiymetini bilmek için buvsaatten sonra nasil davranmaliyimki bidaha araca cesaret etmesin diye ugrasiyorum ilk konu basliginda yazdim zaten birsey demedim ama bu saatten sora nasil bir yol izlemeliyim diye ama yanlış anlaşıldı buna şükür olan oldu zaten ama aklim yine inat ederde sokaga cikarsa diye  :(

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Orhan aman ha babana ne bir tepki göster ne de en ufak bir üzüntünü belli et kardeşim.
Benim şuanda babaannem hastanede ve durumu biraz kritik. İnsan başına gelmeden bilemiyor. Allah korusun Anne-Babayı geçtim babaannenin bile yokluğunu düşünmek insanı çok derinden yaralıyor.  :(
İlerki yıllarda ''keşke yapmasaydım'' diyeceğin bir hataya düşme. Bu konularda keşkelerin telafisi yok, çok pişman olursun.  :(
''Sağlık olsun, cana geleceğine mala gelsin'' deyip geç. Yıllar boyunca onlarca araç elinden gelip geçecek ama baba bir tane, sakın üzme derim.
Allah acil şifalar versin insallah mert bey  :(

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun babanın da canı sağolsun ya anahtarları al git ya da kimseyi rahatsız etmeyecek bir yere çekersin aracını
Baban oldu da almak istedi alsın anladığım kadarıyla bu zamana kadar pek kullanmadı araç o yüzden acemi diye düşünüyorum bu kadar isteği varsa olur kimse anasının karnında şoför olarak doğmadı sonuçta

Sen ne dersen de baban sana kırılır ve sonra çok pişman olursun bu kadar endişeleniyorsan sabırla öğreteceksin nasıl kullanıldığını başka çaren yok arabadan soğudum satacağım demek de babanı suçlamak arasında fark yok

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökalp link' Alıntı:
Geçmiş olsun babanın da canı sağolsun ya anahtarları al git ya da kimseyi rahatsız etmeyecek bir yere çekersin aracını
Baban oldu da almak istedi alsın anladığım kadarıyla bu zamana kadar pek kullanmadı araç o yüzden acemi diye düşünüyorum bu kadar isteği varsa olur kimse anasının karnında şoför olarak doğmadı sonuçta

Sen ne dersen de baban sana kırılır ve sonra çok pişman olursun bu kadar endişeleniyorsan sabırla öğreteceksin nasıl kullanıldığını başka çaren yok arabadan soğudum satacağım demek de babanı suçlamak arasında fark yok
Soylediginiz gibi inat ettigi icin kiziyorum içimden ama babama bisey demedim olan oldu artik ne yapalım baba gibi cümleler ile gecistirdim morali bozuktu zaten

Satmayi düşünüyorum sadece akkima baska birşey gelmiyor şimdilik anahtari alip gitmekte gostere göstere beceremiyosun baba demek gibi olur dedigim gibi sastim kaldim tavsiyelere ihtiyacim var onu uzmeden halledebilecegim

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Orhanım çok geçmiş olsun çok şükür babana birşey olmamış, senin ve konuya yorum yazan tüm arkadaşların söylediği gibi araçta da önemli bir şey yok ki olsada can sağlığı olsun deyip geçmek lazım. Bence şuan yapacağın her hamle babanı üzebilir. Benim tavsiyem böyle durumlarda çocukluktan beri yaptığım(ız) gibi anneyi devreye sokmak ve annenin güzel bir şekilde babaya durumu anlatması.  Baban ile bu konuyu sakin bir şekilde konuşmak istesen bile belki babanın üzüntü ve gerginlikle söyleyeceği bir söz ve seninde aynı ruh haliyle vereceğin cevap sonrasında araç pert olsaydı da hiç bir şey söylemeseydim diyeceğin bir durumun içinde bulabilirsin kendini.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

OGOKTAS link' Alıntı:
Orhanım çok geçmiş olsun çok şükür babana birşey olmamış, senin ve konuya yorum yazan tüm arkadaşların söylediği gibi araçta da önemli bir şey yok ki olsada can sağlığı olsun deyip geçmek lazım. Bence şuan yapacağın her hamle babanı üzebilir. Benim tavsiyem böyle durumlarda çocukluktan beri yaptığım(ız) gibi anneyi devreye sokmak ve annenin güzel bir şekilde babaya durumu anlatması.  Baban ile bu konuyu sakin bir şekilde konuşmak istesen bile belki babanın üzüntü ve gerginlikle söyleyeceği bir söz ve seninde aynı ruh haliyle vereceğin cevap sonrasında araç pert olsaydı da hiç bir şey söylemeseydim diyeceğin bir durumun içinde bulabilirsin kendini.
Haklısın ֖zdemir abi öyle yapayim teşekkür ederim

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Çok geçmiş olsun Orhan... Araç yaptırılır sıfır gibi olur dert etme onu, yaptırdığın zaman ne soğukluk kalır ne bişey.

Babana gelince de tatlı bir dille söyleyebilirsin bence. Sana birşey olmasından çekiniyorum, daha büyük bir kaza olursa felan şeklinde açıklayabilirsin.