Babamin bana hediyesi !

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün komşu pimapen yaptiracakmis ben konyada olduğum için arabayi babam çekmek istemiş ve duvara sürmüş komşumuz ben cekeyim diye israr etmiş ve babam her zamanki gibi inadı yüzünden kendisi cekecegini söylemiş ve güzelde çekmiş adami yollayip duvara sürmüş araci

Konyadaki telefon konusmamiz

Annemi aradim cikiyoruz yola dedim

Annem : oğlum bugün komşu pimapen yaptiriyodu baban arabayi çekti

Ben : anne babam o arabayi cekemez bisey mi oldu doru söyle

Annem : yok birşey oğlum cekti

Ben : anne var bişey eger o arabayi babam cektiyse mutlaka vardır bisey

Annem : oglum 8 numara çekti yanlış dedim

Ben : anne babam cekti deme ile 8 numara cekti karisacak yanlış soylenecek sey deil dogru söyle

Israrla sormama rağmen demedi ama ben anladim olayi babam cekmisse kesin bişey olur dedim

Eve geldim doğru garaja gittim ve o manzara bu elim ayağım bosaldi kiziyorum içimden kendisine bisey demedim ama icimden kiziyorum kizma sebebim inadi arabanizi cekeyim diyen komşuyu hyr ben cekerim diye yollamasi tek bildigi gaz fren debriyajin yeri halbuki oda cok pişman yaptigi hatanin farkinda ama eger ben bu olaya herhangi bir tepki vermezsem yarin inadi yüzünden ayni seyi  birdaha yapacak sizden yardim istiyorum akil istiyorum abilerim ne yapmaliyim

Boya cizik ezik hakkinda deil tavrimi nasıl ortaya koymaliyim ki bidaha olmamali böyle birşey eger susarsam babami taniyorum tekrar ayni seyleri yapacak şu an arabadan öyle sogudum kibgozumde tofas kadar degeri yok neredeyse  :(

Sakin yanlis anlamayin abilerim kardeşlerim ben hayalim olan focus u babamin israrlari üzerine vazgecip c4 almistim ondada sorunlar yaşadım inadi ve ben yaparım hevesi bugün bir cizige maal oldu ama ya yarin ?

Mecbur kalsa kimseyi bulamasa arabayi kendi cekmek zorunda kalsa amenna ama kapiya kadar gelip aracinizi cekeyim diyen adami yollayip bile bile lades tutusmak bu olağan şey deil ve birakin araba kullanmayi arabanin markasindan bile anlamaz babam tepki gostermelimiyim sizce nasil bir yol izlemeliyim susarsam bu olay tekrarlanir her acidan adim gibi eminim kalibimi basarim

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/Z25jko.jpg[/img]

[img=800x600]http://i.hizliresim.com/8m6WXr.jpg[/img]

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Babamin bana hediyesi !

Gecmis olsun orhancim.
Araba herzaman yapilir yerine koyulur.
ama allah korusun babaya bisey olsa yerine konulmaz.

Ben olsam canin sagolsun der gecerim.

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam çok geçmiş olsun istenmeyen kazalar ancak bunlar ufak kaza. Ben bu tarz durumlarda çok sinirlendiğimi tavırlarımla beli edip tek bir kelime sarf etmemeyi yeğliyorum. Bazen etmediğiniz bir kelime ettiğinizden daha net yerine ulaşabiliyor. Ancak lafı açılır ve pişkinlik yaparlarsa açarım ağzımı üzülmüşmü diye düşünmem.

Bende de var aynı tarz bir hasar fındık büyüklüğünde sol ön kapıda bi çökük uzaktan belli bile olmuyor ancak ne otoking ne servis onarım yapmıyor kapının sacı değişecek diyolar bende bu kadar ufak bir sorundan o kadar büyük bir hasar kayıdı oluşsun istemiyorum. Nazarlık olarak duruyor. Sıkmayın canınızı bunlar hallolur şeyler ancak ilk olduğunda insan inanılmaz üzülüyor haklısınız.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun , babanızın canı sağ olsun, hiç ses etmeyin bence o zaten bir daha böyle bişeye kalkismaz  , tekrar geçmiş olsun

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Olay şu ki babam inatci biri ben birşey demedim durum karsisinda ama eski aracimi babam kullandi diye motoru indi ve hiç ders almadi bugün yine ayni inadini sizlere anlatamam öyle ters biri ki hayal edin bugün bi çizik ile olay gecer gider ama yarim ? Ders almazsa yine kontak elinde aşağı inecek biliyorum babami taniyorum çizik ile atlatamazsak ? Annem çok uğraştım kapiya gelen adami gönderdi ben cekecegim dedi diyor

Hani kaza olsa falan allah korusun olacağı varmis derim ama bu tamamen inat yapamayacagini kendide bildiği halde komşular yapma etme cekelim demesine rağmen hyr ben cekecegim diyerek araci dar bir yere sokmaya çalışıyor ki oraya ben bile girerken 3 kez düşünürüm aynalar neredeyse iki duvara surtecek seviyede 3 parmak ya kaliyor ya kalmıyor

Normal bişey degil ki bu durum susarsam ses etmezsem kesinlikle ileride birgün daha buyuk şeyler olacak

Arabasinda değilim olayin boyanır ozel serviste geçer gider ama ilerisi icin endiseleeim var eve kontagi koyup işe gitmeye cekiniyordum bile alip kullanmak istiyor ogretmeye calistim ama hiç beceremedi yinede ben kullaniyorum diyor babami ne ben ne annem zaptedemiyoruz bu konularda asla yapamadigini kabullenmeyip işi inada bindirir her konuda

En güzeli satip evlenene kadar almamak birdaha yaptirip satmayi düşünüyorum zarari falan umurumda değil başa cikamiyorum ne ben ne annem birşey deyip uzecegime satmak kökten çözüm.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun ,konu baba olunca pek bişey denemiyor ama ya kendine zarar verseydi ,işte bu konuyu ona vurgulayıp sadece onu düşündüğünüzü anlatın.

ac@d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun, üç kuruşluk araba baban dan daha mı kıymetli, canın sağolsun diyeceksin, ve autoking e gidip düzelttireceksin...

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Geçmiş olsun Orhan. Olaya pozitif yaklaşmaya çalışmalıyız. Şükür ki babana hiçbir şey olmamış. Allah başımızdan eksik etmesin. Ortada bir yanlış var elbet ama elden ne gelir. Takma kafana kardeşim. Geçmiş olsun tekrardan

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kendisine zarar verebileceği vurgulanarak kirmadan ama kesinlikle kirmadan arabanin onemli olmadigi soylenebilir. Ben babami 2 yil once kaybettim. Keske yasasaydi da her gun arabami surtseydi...

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bana göre hiçbir psikolojik terapi ilahi teslimiyet kadar rahatlatıcı değildir. Komşunuzun aracınıza çok daha büyük bir hasar vermeyeceği sizce kesin miydi?

Bana sorarsanız babanıza bir tek söz etmeyin. Bu günler geçer, nice Astra'lar gelir gider ama söylediğiniz bir söz için bir ömür yüreğiniz sızlar.

Ben ki aracımı bir otoparka bırakırken yanına kimse araç çekmesin diye 2 araç parası ödeyen biriyim, 1 yılı aşkın süredir aracım bir tek gece açıkta / dışarıda kalmadı. Bu güne kadar hiçbir aracımdan mercimek kadar toz /  taş parçası çıkarmak hiçbir oto yıkamacıya nasip olmadı (forumda bunu bizzat yıkamacıdan öğrenenler var) dahası araç yıpranmasın diye 2. bir araç var! vs. vs.  Siz aracınıza karşı bu kadar titiz misiniz? Bilmiyorum ama bir konudan çok eminim: Gözümün önünde aracıma benzin döküp yaksa Vallahi ve Vallahi babama 1 (bir) tek söz söylemem! Yanlış anlamayın, esnaflıktan gelme biriyim ve paranın nasıl kazanıldığını çok, hem de çok iyi bilirim ama fikrim sabit, babamın gülüşüne feda olsun arabam.

Belki size de bir fikir olur diye paylaştım.