Automatic gearbox acil yardim !!!

mhmt dnz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar ben de de ayni sorun var lutfen yardim edin arac nadir olarak automatic gearbox arizasi veriyor arac bayiliyor gitmiyor araci stop edip calistirinca bazen duzeliyor bazen ayni sey yaziyor ama isininca olmuyor gecen ustaya biraktim onunda sabah basina gelmis hava akismetresini sokmus ve normal olarak yola devam ettim diyor teshisi hava askismetresinin degisimi diyor ki bu bana mantikli gelmedi otomatik şanziman ile hava akismetresinin ne kadar alakasi var onu da bilmiyorum lutfen yardim edin...

Taha Kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı arıza vardı otomatik şanzıman arızası veriyordu aracım.ancak hava akım sensörü değişince bu sorun düzeldi ayrıca otomatik şanzıman arızasını vermesi gaz kelebek boğazındanda kaynaklı olabilir.ben aracımın gaz kelebek boğazını ve hava akım metresini değiştirdikten sonra bu arıza kalmadı.hava akım metresi aracın performansınıda çok etkiliyor

mhmt dnz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavsıyenıze uydum hava akısmetresını degıstım bugun umarım bende de sorun cozulur :))

Taha Kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
umarım düzelicektir

mhmt dnz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne yazık kı duzelmedı araba cekısınde duzelme oldu ama yazı aynen cıkıyor ve ve asırı hantallasıyor stop edıp calıstırınca da duzelıyor...

GUARDIAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzımanda arıza war büyük ihtimallede selenoidler de
yazı çıkınca hantallaşmasının sebebi şanzıman arızaya geçince otomatik olarak 3 vitese yani servis vitesine atar 3 le kalkar bence fazla zorlama otomatik şansımancıya götür.balataları yanmasın

Taha Kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şanzıman arızası deil sorun.motor beyni,gaz kelebek boğazı yada yakıt donanımda bi sıkıntı var.muhtemelen arıza gaz kelebek boğazı ve motor beyninde.aracınızı yetkili servise götürüp tesisat ölçümü yaptırın.tesisatta bir kopukluk yoksa eğer sorun gaz kelebek boğazında ve motor beynindedir.bu dediğim uygulamayı yetkili serviste yaptırmanızın şiddetle öneriyorum.aynı sıkıntıları çektim ve çözdüm.bu konuda benden yardım alabilirsiniz