Astra'nın Kliması Yetersiz mi?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra'nın Kliması Yetersiz mi?

gradient link' Alıntı:
Dogan ve Tolga ne o komposto mu yapıyorsunuz ? :)

Süper bir limonata tarifi var elimizde abi. (:)

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende geçen gün seyir halindeyken gaza bastığımda klima souğu birden kesilip içeri  bire motorun sıcaklığını verdi yandım resmen, bende o sırada anlık yakıt tüketimine bakıyordum aha dedim sonunda benzinle beraber benide yakıcak diye panikledim :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

DarthWider link' Alıntı:
Bende geçen gün seyir halindeyken gaza bastığımda klima souğu birden kesilip içeri  bire motorun sıcaklığını verdi yandım resmen, bende o sırada anlık yakıt tüketimine bakıyordum aha dedim sonunda benzinle beraber benide yakıcak diye panikledim :)

Benzin yetmedi klima gazını da yaktı herhalde o an araba. ((:)

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bakimdan sonra polen dgisince koku gitti sogutma ayni gibi , o sirada benzinli bir astra vardi onunkinede baktim bende mi sorn var diye benim aracin klimasi daha iyiydi, yani klimada sorun yok bizim beklentimiz yuksek galiba.

TeQuiLaS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yıllık bakımını geçen hafta yaptırdığım aracın klimasının çalışmasında gözle görünür değişim oldu. Gerçi benim klima performansından muzdarip olduğum dönemlerde hava sıcaklığı 35-40 derece arasıyken şimdi 15-20 derece ama polen filtresinin tıkalı olmasının klima performansını ne derece etkilediği ortaya çıktı..

OZAN ERDEM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim termostat kabı çatlakdı klima bendede performans göstermiyordu, termostat kabını yenisiyle değiştirince klima en soğuktayken donduruyor o derece fark etti

Devrim3

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burock3427 link' Alıntı:
Toyota kliması zaten insan için yapılmamış. 2 Yıl Dubaide kalmış biri olarak orada Toyota ve Japonların tutmasındaki en büyük iki sebep klima ve aracın o sıcakta hararet yapmaması. Avrupa markaların hiç biri Toyota Yarisin bile klimasının performansını yakalayamıyor buna Mercedes ve BMW de dahil. Camry lerdeki klimadan in sonra Audi A4 klimasına bak Audi can çekişiyor. Sanırsam bir de Ortadoğuya satılan Toyotaların klimaları sahra tipi daha yüksek soğutma kapasiteli aynı şekilde motor soğutma radyatörleri de farklı.

Astraya gelirsek Astra dizel kullanıcısı olark klimadan memnunum. Golf 6 ve Passattan daha iyi soğuttuğunu gözlemledim. Yeni Focus ile arasında çok az bir fark var (Astra bir tık daha iyi). Fluence tan ise kat ve kat daha iyi.

Bence sorun yaşayan arkadaşlar klimalarına yeniden gaz bastırsınlar soğutmama sorunu ortadan kalkacaktır eğer mekanik bir sıkıntı yok ise. Bunu iyi bir klimacıda yapmayı tavsiye ederim serviste yapmaktansa.

Evet :) ben de 8 ay corolla kullanmistim Dubai de inanılmaz bir kliması var.
Bir de Amerikan otomobilleri jeep, cadillac vs kliması superdir. Nevada da sürekli kullanmıştık.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Devrim link' Alıntı:
Evet :) ben de 8 ay corolla kullanmistim Dubai de inanılmaz bir kliması var.
Bir de Amerikan otomobilleri jeep, cadillac vs kliması superdir. Nevada da sürekli kullanmıştık.
suburban ve bentleyin kliması da güzel.camaronunkini de beğenmiştim ben.virginia sıcaktı ama hiç hissettirmedi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben Astra ile dağlara çıkmanın bedelini fren diskleri + polen filtresi ile ödedim!

Aşırı tozlu yollarda aracın disk ve balataları arasında sıkışan toz disklerde iz yapmıştı, polen filtresi ise resmen dolu bir elektirkli süpürge torbasına dönmştü!