Astra'nın Kliması Yetersiz mi?

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra'nın Kliması Yetersiz mi?

M1kemal link' Alıntı:
Klima acikken motor devri 1000 devir oluyor normal mi ? Kapatir kapatmaz 1000 devirin altina dusuyor
Normal mi ?
sanırım dedıgınız olay dızellerde var..
1.4 motorlarda klıma zorlamıyor

TeQuiLaS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cevaplarınız için herkese ayrı ayrı teşekkürler. Okuduklarımdan sonra benim araçta sorun olduğu kanaatine vardım.

Fanın üfürmesinde sıkıntı yok esasında, benim şikayetim içeri giren havanın soğuk olmaması, belki de klima gazı veya tesisatta sıkıntı var.

Bunun dışında polen filtresinde de sorun olabilir, havalandırmayı çalıştırdığımda içeri kötü koku giriyor.

Bakalım fırsat olursa bir randevu alıp baktırayım. Ya da 4 ay sonra ilk bakımı bekleyeceğim.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

TeQuiLaS link' Alıntı:
Cevaplarınız için herkese ayrı ayrı teşekkürler. Okuduklarımdan sonra benim araçta sorun olduğu kanaatine vardım.

Fanın üfürmesinde sıkıntı yok esasında, benim şikayetim içeri giren havanın soğuk olmaması, belki de klima gazı veya tesisatta sıkıntı var.

Bunun dışında polen filtresinde de sorun olabilir, havalandırmayı çalıştırdığımda içeri kötü koku giriyor.

Bakalım fırsat olursa bir randevu alıp baktırayım. Ya da 4 ay sonra ilk bakımı bekleyeceğim.

Benimde yıllık bakıma 3 ay kaldı, eskiden 3'te içeriyi buz gibi yapan klima şu an 5te bile üşütmüyor hemde havayı içeride döndürmeme rağmen. Bana da polen filtresindendir dediler, bakalım ekimde çıkacak ortaya ondan mı değil mi.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Astranin klimasi cok kotu degil ama toyota kadarda iyi degil.

Toyota kliması zaten insan için yapılmamış. 2 Yıl Dubaide kalmış biri olarak orada Toyota ve Japonların tutmasındaki en büyük iki sebep klima ve aracın o sıcakta hararet yapmaması. Avrupa markaların hiç biri Toyota Yarisin bile klimasının performansını yakalayamıyor buna Mercedes ve BMW de dahil. Camry lerdeki klimadan in sonra Audi A4 klimasına bak Audi can çekişiyor. Sanırsam bir de Ortadoğuya satılan Toyotaların klimaları sahra tipi daha yüksek soğutma kapasiteli aynı şekilde motor soğutma radyatörleri de farklı.

Astraya gelirsek Astra dizel kullanıcısı olark klimadan memnunum. Golf 6 ve Passattan daha iyi soğuttuğunu gözlemledim. Yeni Focus ile arasında çok az bir fark var (Astra bir tık daha iyi). Fluence tan ise kat ve kat daha iyi.

Bence sorun yaşayan arkadaşlar klimalarına yeniden gaz bastırsınlar soğutmama sorunu ortadan kalkacaktır eğer mekanik bir sıkıntı yok ise. Bunu iyi bir klimacıda yapmayı tavsiye ederim serviste yapmaktansa.

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gradient link' Alıntı:
Ben 25 derecede tutuyorum genelde. Otomatik düğmesine bastım mi baska bir yere yönlendirme yapmıyorum ve performansı bana yeterli geliyor.

Dijital klimanın doğru kullanım mantığı bu şekilde zaten. Ben de sizin gibi yapıyorum ama 20-22 arası kullanıyorum. Bu aralara ayarlayınca gayet güzel oluyor benim için. Herkesin hoşlanacağı derece farklı olacaktır ama kullanım şekli bu olmalı. Hem ekonomi hem sağlıklı

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Benimde yıllık bakıma 3 ay kaldı, eskiden 3'te içeriyi buz gibi yapan klima şu an 5te bile üşütmüyor hemde havayı içeride döndürmeme rağmen. Bana da polen filtresindendir dediler, bakalım ekimde çıkacak ortaya ondan mı değil mi.

"polen filtrene elma dilimiyle nane koy"

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben ilk aldığımda da klima yetersiz geliyordu soğutmuyor diye şikayet ediyordum çok geç soğuyordu, fakat zamanla düzeldi bu problem.
Nasıl açıklanır bu durum bilmiyorum.
Ya da klima açıkken stop ediyor diyo servise vermiştim orada birşey yaptılar bilemiyorum.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Yorumlara bakılırsa yetersiz bulanların çoğu 1.3 dizel kullanan arkadaşlar sanırım.

Bunun dışında DH de de aynı cevabı vermiştim; Astra 1.4 aracımın kliması 2009 dizel Focus umdan net biçimde daha güçlü.
+1

Bende klimadan son derece memnunum, hatta 21 den aşağı ayarlayınca rahatsızlık verici bir soğuk oluyor.

Ancak şuda var burası İstanbul ve sıcaklık pek 35 ten yukarı çıkmaz. Antalya'da ki tatilim boyuncada klimadan gayet memnun kalmıştım fakat uzun süreli bir tecrübe değil bu...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
"polen filtrene elma dilimiyle nane koy"

Kaynar su ilave et, 3 saat dinlendir süz falan zor işler bunlar.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Kaynar su ilave et, 3 saat dinlendir süz falan zor işler bunlar.
Dogan ve Tolga ne o komposto mu yapıyorsunuz ? :)