Astra'nın Kliması Yetersiz mi?

TeQuiLaS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 8 aydır Yeni Astra Sedan kullanıcısıyım. Yaz başından beri aracın klimasını aktif olarak kullanıyorum.

6 kademeli manuel klimayı en soğuk şekilde ayarlayıp yüze ve ayaklara vererek 4. kademede çalıştırmama rağmen ne ben ne de arka koltuktakiler serinleyemiyoruz. Aracın arka tarafında havalandırma ızgarası olmaması ise ayrı bir can sıkıcı durum.

Önceki aracım 2009 Focus ve sıklıkla kullandığım abimin aracı 2009 Civic ile kıyasladığımda aracımın kliması vasatın bile altında. Klima soğuk hava üflemekten ziyade gürültü oluşturup kafa şişiriyor.

Servise götürmeye niyetleniyorum ama kuvvetle muhtemel normal diyecekler, çünkü bazı yerlerde benim gibi klima performansından memnun kalmayanların yorumlarını okudum.

Diğer kullanıcılarda da aynı şikayet var mı acaba?

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra'nın Kliması Yetersiz mi?

bazı günler aracım öğlen 2 ye kadar güneşin altında bekliyor. araca bindiğimde klimayı daha az ses yapması için 25-26 dereceye ayarlayıp auto konumuna alıyorum ilk bir kaç dakika camları da içerideki sıcak havayı dışarı atmak için açıyorum.

yaklaşık 6-7 dakika içerisinde aracın içerisi hissedilir derecede soğumaya başlıyor. şimdilik bir şikayetim yok.

attalos07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Antalyadayım benim şikayetim yok ben direk yüze veriyorum. size tavsiyem iki yönlü açmayın klımayı

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende sedan kullanicisiyim ve tabiri yerindeyse col ikliminde yasiyorum diyarbakirda oturuyorum
Burda gunes altinda 50-53 arasi sicakliklar golgede 40-43 derece oluyor
Klimasi fena deil fakat arkada oturanlarda serinlemesi icin en az ama en az 1 saat 4 . Kademede calismasi gerekli
Bundan onceki aracim era idi inanin sicagindan da sogugundanda cok memnundum bu okadar ii sogutmuyor ama ne yapalim focustan iiidir :)

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence iyinin ötesinde mükemmel .sizin arcta sıkıntı olabilir.ben 1.kademede bile soğutuyorum aracı siz 3 bölgenin tamamını aynı anda açmayan ayaklar gövde v.b hepsini mi açıyorsun

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tff2525 link' Alıntı:
bence iyinin ötesinde mükemmel .sizin arcta sıkıntı olabilir.ben 1.kademede bile soğutuyorum aracı siz 3 bölgenin tamamını aynı anda açmayan ayaklar gövde v.b hepsini mi açıyorsun
klima bolge sartlarına gore sogutma veya ısıtmada farklılık gosterebilir
erzurumda klima kullanımıyla bi diyarbakır veya bi mersin adana kullanımı bir olmaz hocam

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanırım diyarbakır ile erzurumun iklim olarak aynı olmadığını dicle de  çalışmış biri olarak iyi biliyorum hocam

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M1kemal link' Alıntı:
klima bolge sartlarına gore sogutma veya ısıtmada farklılık gosterebilir
erzurumda klima kullanımıyla bi diyarbakır veya bi mersin adana kullanımı bir olmaz hocam

klimanın bölge şartlarına göre ısıtıp soğutmasını hiç duymamaıştım  :D

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yağmur06 link' Alıntı:
klimanın bölge şartlarına göre ısıtıp soğutmasını hiç duymamaıştım  :D
;D ;D
hic gulesim yoktu
simdi ornek vereyim dısarısı +45 derece ve sen klimanı ac saatlerce calıstır arac içi sıcaklıgın atıyorum 26 nın altına inmez
                          dısarısı +30 derce ve klima acık arac ici sıcaklık atıyorum 23 un altına iner
bunları bide kıs ayları ıcınde dusun
umarım anlatabilmişimdir