astra tık tık sesi

ferhatkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar düşük hızlarda tümsek çukur gibi yerlerden geçerke tık tık diye ses geliyor yüksek süratlerde böyle bir ses yok düşük hızlardayken bazen hiç gelmiyor bazen çok fazla tık tık yapıyor mesela bir setin üstünden geçerken direksiyon sabitse bu ses cıkmıyor (çoğu zaman)
ama direksiyonu çevirdiğim zaman tam olarak şu ses geliyor sizce neden olabilir bu direksiyonla bağlantısı var mı tam çözebilmiş değilim çünkü bazen direksiyonu çevirince de gelmiyor ses :tomato:

https://www.youtube.com/watch?v=CfoSZ3t8VMk

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar düşük hızlarda tümsek çukur gibi yerlerden geçerke tık tık diye ses geliyor yüksek süratlerde böyle bir ses yok düşük hızlardayken bazen hiç gelmiyor bazen çok fazla tık tık yapıyor mesela bir setin üstünden geçerken direksiyon sabitse bu ses cıkmıyor (çoğu zaman)
ama direksiyonu çevirdiğim zaman tam olarak şu ses geliyor sizce neden olabilir bu direksiyonla bağlantısı var mı tam çözebilmiş değilim çünkü bazen direksiyonu çevirince de gelmiyor ses :tomato:

https://www.youtube.com/watch?v=CfoSZ3t8VMk

Kartel koruyucu var ise önce ona baktirın gevşemiş olabilir veya yağ değişimi zamanı tam sıkılmamis da olur. 2. Seçenek egzos bağlantı yerlerinde kauçuk tutucular var zamanla özelliğini yitiriyor egoz u tam tutamıyor onlara baktirin

ferhatkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kartel koruyucu var ise önce ona baktirın gevşemiş olabilir veya yağ değişimi zamanı tam sıkılmamis da olur. 2. Seçenek egzos bağlantı yerlerinde kauçuk tutucular var zamanla özelliğini yitiriyor egoz u tam tutamıyor onlara baktirin

kartel koruyucu yok ama egzoz a vurdugumda aynı bu tık tık sek geliyordu elimle tıklatınca ediğin gibi egzozun tutucularına bir bakayım ben

ferhatkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

oraları kontrol ettim sağlam
ama sesin nerden geldiğini buldum sürerken kapıyı acıp kafamı eğdim emin oldum sol arka lastiğin içinden geliyor kaliper sesi dedikleri şey bu ses gibimi acaba ?

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oraları kontrol ettim sağlam
ama sesin nerden geldiğini buldum sürerken kapıyı acıp kafamı eğdim emin oldum sol arka lastiğin içinden geliyor kaliper sesi dedikleri şey bu ses gibimi acaba ?

Teker rulman bilyası da olabilir .pres ile çıkarılıp yenisi takılıyor. Genelde uguldama yapar. Klaperi bilemycem

Ysnmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aks leri kontrol et eğer sorun olduğu söylenirse z rot u da değiştirmeni tavsiye ederim.
Arac tam sol ve tam sağ yapıp yavaş hareket ettiğinde ses çoğalıyorsa dediğim gibidir

ferhatkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aks leri kontrol et eğer sorun olduğu söylenirse z rot u da değiştirmeni tavsiye ederim.
Arac tam sol ve tam sağ yapıp yavaş hareket ettiğinde ses çoğalıyorsa dediğim gibidir

aynen dediğin gibi yavaşken ve direksiyonu çevirirken daha çok yapıyor sesi teşekkürler

ferhatkeskin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zorlamadığın sürece 800-1000 km daha götürür ama bi yerde kalmak istemiyosan bian evvel yaptır

belki 5000 km dir bu şekilde kullanıyorum ilk zamanlar daha azdı şimdi daha fazla olmaya başladı ses ama gidişinde falan bir sıkıntı yok en kısa sürede halledicem yine de