astra tekleme, yetkili servis de bulamadı...

ofeza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardımın ölçüsü

Yinede hazır kapak açılmışken kurum konusuna bakılmalıydı...

Son düzenleme:

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şunu deneyin yakınlarınızdan varsa ehli dostunuz, rolantide antifrizli su ile hava girişlerinden birinden 3-5 sn aralıklarla 30-40 dk kadar pulvarize yapın... işlem süresince 2 veya 3 kez de tam gaz bağırtıp öksürttürün.. atar balgamını...
Tanıdık garaj varsa orada da daha kontrollü yapabilirsiniz şimdi hava giriş yeri en az iki,üç yer var, bunu performans filtresi takan modifiyeciler bilirler.
Bu çözmezse carbon clean yaptırın.Olmazsa eğer sabit bir ustanız varsa Aynen Dr.Tansu hocanın söylediği işlemi yaptırtın biraz masrafla olur.
Şimdi sizin motorun içi, egzost manifoldu, EGR valfi; lümeni daralmış, damarı tıkanmış adam gibidir...

Bu mjdan üç mjs öncesini okursanız yaptığım işlem orada yazıyor. silindir kapağı açıldı subaplar değişti ancak arıza hala devam ediyor...

ofeza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Carbon clean yapmadılarmı? O kapağı açan sana egzost manifoldunun temiz olduğunu, EGR valfinin giriş çıkış deliklerinin açık ve kurum tutma meyiliminin olmadığını göstermediyse, O usta size vadeli yatırım hesabı açmış dostum.Hele birde sizi uğurlarken deneme sürüşü ile kontrol etmediyse ''Yine Bekleriz!'' demek istemiş.Yani siz birde böyle kullanın olmazsa başka işler çıkarırız size...

Son düzenleme:

hurkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tür olayları anlayamıyorum, yetkili servis nasıl olurda yapamaz :mad: Ordaki teknisyenler bu işin eğitimini alıyorlar, hadi olmadı sorunu araştırabilirler merkezden olmadı almanyadan, yani diyeceğim bi şekilde yetkili servisin yapması gerekiyor... Birde tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim büyük şehirlerdeki Opel yetkili servisleri sorunu bulma konusun da biraz daha tecrübeliler küçük şehirlerdekine göre. Sanırım kapasiteleri daha büyük olduğu için hergün çok daha fazla araçla uğraşıyorlar ve tecrübeleri artıyor...

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tür olayları anlayamıyorum, yetkili servis nasıl olurda yapamaz :mad: Ordaki teknisyenler bu işin eğitimini alıyorlar, hadi olmadı sorunu araştırabilirler merkezden olmadı almanyadan, yani diyeceğim bi şekilde yetkili servisin yapması gerekiyor... Birde tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim büyük şehirlerdeki Opel yetkili servisleri sorunu bulma konusun da biraz daha tecrübeliler küçük şehirlerdekine göre. Sanırım kapasiteleri daha büyük olduğu için hergün çok daha fazla araçla uğraşıyorlar ve tecrübeleri artıyor...

Ben de ankaraya mı gitsem bursaya mı gitsem diye düşünüyorum. ankara 250 km. bursa 150 ama sanırım ankara daha çok arızayla karşılaşmıştır...

ofeza

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kenan ağbicim, sen şunu dene artık! Rolantide antifrizli su ile hava girişlerinden birinden 3-5 sn aralıklarla 30-40 dk kadar çiçek sulama spreyi veya parfüm sıkma sprey kutusu kullanarak pulvarize yap... işlem süresince 2 veya 3 kez de tam gaz bağırtıp öksürttür.. balgam atma misali...
Tanıdık garaj varsa orada da daha kontrollü yapabilirsin hava giriş yeri en az iki,üç yer var, bunu performans filtresi takan modifiyeci, tuningci arkadaşların bilirler.Bu işlemi 15 dk yapsan dahi anlaşılır.iş bitiminde sürerken anlarsın...Yap şu işlemi eline yapışmaz kardeşim.En azından kurumları temizlemiş olursun.
Hava girişi konusunda takıldıysan en kolayını seç ozaman yani aç hava filtre kapağını çıkar kağıt filtreyi rolantide çalışırken aynı işlemi tam hava manifoldunun doğrudan içine tarifteki sürelere uyarak yap!!!
motor çok silkelenirse püskürtmeyi kes 5-10 sn bekle sonra devam et.
Bunu yaptığında sonuç alma ihtimalin %50.
Tercih senin tecrübe transferi bizim.
Halen denemek istemezsen o vakit Ankara da OPAN a git.Onlar Carbon Clean yaparlar,EGR yi temizlerler.Sorunu %100 çözerler.ANCAK Ne alırlar bilemem (Tabi ki Ankara ya gelirken yakacağın yakıt ta su değil şüphesiz!!!)

Son düzenleme:

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astramdaki teklemenin sebebini 2 aydır kimse bulamadı. araç 1500-2000 devir arasında bi anlık kesilme yapıyor ama herzaman yapmıyor bunu. sadece yavaş yavaş basarken yapıyor. geçen hafta ateşleme bobini değişti, benzin filtresi değişti, bujiler değişti, dün carbon clear yaptırdım ama sorun hala devam ediyor. yetkili servise gittim o da bişey bulamadı, forum ustalarına sordum motordaki kurumlanmadan olabilir dediler.sizce bu teklemenin sebebi nedir.arabadan soğumaya başladım...
aracım 2004 astra elegance twinport.

arkadaşlar ateşleme bobini arızalı gelebilir mi? Ben yetkili serviste değiştirdim ama değişen bobin de arızalı mı ki? yoksa öyle bişey olmaz mı fabrikadan çıkmadan önce kontrol ediliyor mu? Bu konuda bilgisi olan arkadaşlara ve cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

tako

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keno arkadaşım bendede 2001 model opel astra elegance var aynı sorun bendede var 1500 2000 devirde bi silkeleme vurma yapıyo bende tüm bakımlarını yaptırdım yalnız ateşleme bobinini değiştirmedim senin başına bu kadar iş gelmiş ve bunları yazmışın ben şimdiden korktum ne yapmam gerektiğini bilemiyorum bunun içinde arabamı hiç kurcalatmak istemiyorum en iyisi kesin çözüm bulunana kadar beklemek heralde sanada çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda sorunun çözüme kavuşur

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
keno arkadaşım bendede 2001 model opel astra elegance var aynı sorun bendede var 1500 2000 devirde bi silkeleme vurma yapıyo bende tüm bakımlarını yaptırdım yalnız ateşleme bobinini değiştirmedim senin başına bu kadar iş gelmiş ve bunları yazmışın ben şimdiden korktum ne yapmam gerektiğini bilemiyorum bunun içinde arabamı hiç kurcalatmak istemiyorum en iyisi kesin çözüm bulunana kadar beklemek heralde sanada çok geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda sorunun çözüme kavuşur

ben kafaya taktım ya çözdürcem bu arızayı, çözdürünce foruma yazarım zaten. sen şimdilik öyle binmeye devam et. ben de binsem binerim de taktım kafaya...ayrıca senin arıza ışığın yanıyor mu? benim arıza kodu yeni silindiği için şimdilik yanmıyo amabirkaç gün içinde yanar...