astra tekleme, yetkili servis de bulamadı...

DV-011

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun buji kablolarından biri yanmış olabilirmi benim eski arabadada aynısı oluyordu yavaş yavaş gaza yüklenince tekleme yapıyordu ama devri yüksek tutup hız yapınca tekleme kalmıyordu buji kablolarına baktır istersen.

nihatayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rolanti motoru arızası olabilir mi
kırmızı da beklerken stop ediyorsa buna da bi baktır derim

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun buji kablolarından biri yanmış olabilirmi benim eski arabadada aynısı oluyordu yavaş yavaş gaza yüklenince tekleme yapıyordu ama devri yüksek tutup hız yapınca tekleme kalmıyordu buji kablolarına baktır istersen.

Ateşleme bobini de yeni değişti...

Seyf

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ateşleme bobini de yeni değişti...

Belli devir araliklarinda tekleme yaptigini soyledign icin, bobin-buji degisti demene ragmen ben hala atesleme sisteminden supheleniyorum. Bir de arac LPG li mi? Eger boyleyse, LPG ecusu devir bilgisini nereden aliyor? dagiticidan alinma soz konusu ise, kotu kablolama zamanla atesleme sisteminde arizaya neden olabilir (saglikli olani devir sensorudur). Benzinde, ateslemedeki kucuk aksakliklari hissetmeyebilirsin, ancak lpg de daha cok belli olur. Atesleme sistemini komple gozden gecirmekte fayda var diye dusunuyoum.
Selamlar..
Seyf

Son düzenleme:

asanli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı tekleme bendede mevcut.Ateşleme bobini ve bujileri değiştirdim şu an hala araba tekliyor.7 ay önce silindir kapağı sökülüp rektefiye yapılmıştı anlamıyorum.Sıkılmaya başladım.Birazdan tekrar servise götürüp bilgisayara sokacağım.

gungoro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2001 corsa c (1,4 16valf) var.aynı problemle bende çok uğraştım.Acaba motora doğru buji takılıyormu?Bence bir araştır.www.ngk.com.tr den araştırabilirsin.İkincisi uzun zaman kurum yapmışsa katalizatör tıkanmış olabilir.Ama öncelikle doğru buji kullanın.Ne kadar fark ettiğine inanamazsınız.

keno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2001 corsa c (1,4 16valf) var.aynı problemle bende çok uğraştım.Acaba motora doğru buji takılıyormu?Bence bir araştır.www.ngk.com.tr den araştırabilirsin.İkincisi uzun zaman kurum yapmışsa katalizatör tıkanmış olabilir.Ama öncelikle doğru buji kullanın.Ne kadar fark ettiğine inanamazsınız.

bujiler de denendi gm çift tırnak ve tek tırnak olmak üzere ancak benim aracın orjinali tek tırnakmış...